۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۸

توضیح باشگاه پیکان در خصوص شرایط مالی تیم فوتبال

باشگاه پیکان در واکنش به شایعات اخیر، شفاف‌سازی کرد.
کد خبر: ۱۲۱۳۵۲
توضیح باشگاه پیکان در خصوص شرایط مالی تیم فوتبال
به گزارش وب سایت دی اسپورت و به نقل از روابط عمومی باشگاه پیکان تهران؛ در شرایطی که طی روزهای قبل، شایعاتی در خصوص اعتصاب تمرین توسط بازیکنان در آستانه دیدارهای حساس مقابل پرسپولیس، سپاهان و مس رفسنجان منتشر شد، این باشگاه با انتشار بیانیه‌ای، نوشت: «تمرین تیم فوتبال پیکان روز دوشنبه از ساعت 16 در مجموعه ورزشی باشگاه برگزار شد و طبق برنامه کادرفنی، بازیکنان روز سه‌شنبه استراحت کردند و از عصر امروز (چهارشنبه) تمرینات توپی خود را از سر می‌گیرند.»

لازم به ذکر است، بازیکنان پیکان با احتساب حق فدراسیون تا به حال حدود 61 درصد دریافتی داشته‌اند. از سوی دیگر، تعدادی از  اعضای کادرفنی و تیم، بالغ بر  ۷۰ درصد از قراردادشان را از باشگاه دریافت کرده‌اند که با احتساب ۱۰درصد جریمه به دلیل کسب نتایج ضعیف طی هفته‌های گذشته، اکثر بازیکنان تیم فوتبال بین 70  تا 80 درصد از قرارداد خود را تسویه کرده‌اند.

طبق قراردادهای حرفه‌ای منعقده، تا پایان فصل، باشگاه موظف به پرداخت 80 درصد مبلغ قراردادهاست و ۲۰ درصد پایانی با عنوان «حسن انجام کار»، پس از بررسی عملکرد و نتایج پرداخت خواهد شد.

از سوی دیگر، باشگاه پیکان به عنوان یکی از خوش‌حساب‌ترین باشگاه‌های لیگ برتر در سال‌های اخیر، تا پایان مسابقات و طبق قرارداد پرداختی‌های منظم خود را انجام می‌دهد.

همچنین این باشگاه اعلام می‌دارد بازیکنان تیم تا به حال بدون توجه به شرایط مالی و با شرافت در زمین بازی حاضر شده‌اند و از این پس نیز، همین رویه را در پیش می‌گیرند تا هرگونه نگرانی اهالی فوتبال بابت بازی‌های آینده که نقش مستقیمی بر سرنوشت قهرمانی فصل دارد، از بین برود. با این حال، بر اساس شایعات در صورتی که هر بازیکنی در شرایط فعلی از تمرین و بازی به همراه تیم سر باز بزند، جدا از جریمه‌های انضباطی باشگاه، مسئولیت اتفاقات آینده از جمله معرفی به کمیته اخلاق را بر دوش خواهد داشت.»
ترند های روز