۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۸
چادرملو 2 - استقلال خوزستان 2؛

بن بست تاکتیکی استقلال با سیروس در نیمه مربیان

یزدی‌ها در یک نمایش درخشان با دو گل در نیمه دوم رویای آبی‌های خوزستانی را نقش بر آب کردند.
کد خبر: ۱۲۱۳۷۸
بن بست تاکتیکی استقلال با سیروس در نیمه مربیان
به گزارش وب سایت دی اسپورت؛ استقلال خوزستان که با باخت غافلگیرکننده در خانه چوکا تالش، موقعیت خود را برای صعود در خطر می‌دیدند، یک برد شیرین را مقابل چادرملو در دقایق تلف شده بازی از دست دادند.

استقلال خوزستان امروز در دیداری حساس و سخت مقابل چادرملو یزد در خانه حریف حاضر شد. حریفی که علی‌رغم نمایش درخشان در نیم فصل دوم، در گام‌های پایانی کم آورد و اخباری و تیمش از کورس صعود بازماندند.

شاگردان اخباری این بازی را برتر از حریف استارت زدند و موقعیت‌های خوبی نیز روی دروازه حریف شکل دادند که حسن پورحمیدی در یک صحنه با واکنشی دیدنی مانع از دریافت گل توسط تیمش شد.

در شرایطی که قضاوت این بازی حساس که با حضور پنج نماینده فدراسیون نیز برگزار می‌شد برعهده پیام حیدری بود اما تصمیم جنجالی او در دقیقه سبب شد تا چادرملویی ها اعتراض شدید نسبت به این تصمیم داشته باشند. برخورد بازیکن استقلال با مدافع چادرملو در محوطه جریمه با اعلام پنالتی به سود شاگردان پورموسوی همراه شد تا اخباری و دیگر نیمکت نشینان این تیم معترض باشند. با این حال علی وزیری پناه بهترین گلزن آبی‌ها از روی نقطه پنالتی موفق شد تیمش را به برتری برساند.

دقایقی بعد نیز استقلال خوزستان روی ارسال خشایار زبرجد و ضربه جواد آقایی پور دروازه چادرملو برای دومین بار باز شد تا این تیم با اندوخته مناسب راهی رختکن شود و آماده نیمه دوم شوند. البته این گل نیز در شرایط مشکوکی به ثمر رسید چرا که اردکانی ها اعتقاد داشتند قبل از به ثمر رسیدن گل بر روی بازیکن شان خطا رخ داده و استقلالی ها بازی جوانمردانه را رعایت نکردند. 

در نیمه دوم هم این استقلال خوزستان بود که دقایق ابتدایی را بهتر آغاز کرد اما با تعویض‌هایی که اخباری داشت، رفته رفته آنها جریان بازی را در اختیار گرفتند و روی دروازه حریف خیمه زدند. موقعیت‌های این تیم بی‌نتیجه بود تا اینکه یک ضربه دیدنی از داخل شش قدم با یک واکنش دیدنی‌تر از سوی پورحمیدی همراه شد تا گلر جوان استقلال خوزستان نیز نشان دهد چیزی از برادر لیگ برتری خود کم ندارد.

دقایق پایانی بازی اما با جنجال همراه شد؛ چادرملو دو بار موفق شد توپ را به تور چادرملو برساند اما هر دو بار شادی گل آنها با پرچم داور و اعلام افساید همراه بود تا اعتراض سکونشینان و نیمکت نشینان لحظاتی سخت را برای این داور همدانی و باتجربه شکل دهد.

داور برای نیمه دوم هشت دقیقه وقت اضافه اعلام کرد و در این دقایق نیز شاگردان پورموسوی چشم به ضدحملات داشتند و این در حالی بود که در اولین دقیقه وقت اضافه روی ارسال ضربه ایستگاهی و یک رفت و برگشت دروازه خود را باز شده دیدند. ضربه پورصف شکن که به عنوان یار تعویضی وارد زمین شده بود، علی‌رغم تلاش پورحمیدی به تک گل یزدی‌ها تبدیل شد تا آنها فشار خود را در دقایق باقی مانده بیشتر کرده و در نهایت نیز به گل تساوی دست یافتند.

یک ضربه کرنر اینبار نیز برای چادرملو کارساز شد و با اشتباه مدافعان این تیم، گل تساوی برای آبی‌های چادرملو رقم بخورد. 

استقلال خوزستان با این توقف بدموقع با یک بازی بیشتر تنها دو امتیاز از فجرسپاسی پیش است و باید دید در ادامه کدام تیم قادر خواهد بود دوئل صعود را به نام خود کند.
ترند های روز