۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۸

ساپینتو: ویسی اوراق هویتی‌اش را نشان دهد تا درباره من صحبت کند!

سرمربی تیم فوتبال استقلال با یادآوری سوابق خود در فوتبال دنیا به اظهارات سرمربی تیم صنعت نفت واکنش داد و گفت: این آقا نباید دیگر چیزی درباره من بگوید.
کد خبر: ۱۲۱۳۸۸
به گزارش وب سایت دی اسپورت ، ریکاردو ساپینتو پس از تساوی یک بر یک تیم فوتبال استقلال مقابل صنعت نفت آبادان در هفته بیست‌وهشتم لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت: در نیمه اول با کیفیتی که همیشه بازی می‌کردیم، نبودیم ولی حتی با این وجود دو سه موقعیت گلزنی داشتیم و به پنالتی رسیدیم. یک پنالتی دیگر هم می‌توانستند برای‌مان بگیرند. ما تیمی هستیم که همه کارمان را انجام می‌دهیم، اما کمی خسته شده‌ایم. ما در ماه‌های گذشته خیلی مشکل داشتیم و تصمیم آخر و شدت عملی که باید داشته باشیم، نداشتیم، مثل دیدار با پارس جنوبی جم، ولی باید بپذیریم که بازیکنان ماشین نیستند.

وی افزود: من هم از مشکلاتی که در ماه‌های گذشته داشتیم، خسته هستم. خیلی راحت نیست باانرژی و متمرکز بمانیم. بازیکنانم خیلی تلاش کردند و الان وقتی است که باید از بازی‌های خودمان محافظت کنیم. خیلی راحت نیست با وجود مشکلات، بازیکنان چیزی را که هستند، به نمایش بگذارند. در نیمه دوم بهتر شدیم و با حریفی بازی کردیم که می‌خواست امتیاز بگیرد. بازی آنها طبیعی بود، چون نیاز به امتیاز داشتند. منتظر ضدحمله آنها بودیم، ولی فکر کنم دوباره نتیجه ناعادلانه رقم خورد. در تصاویری که می‌بینیم پاس بازیکن صنعت نفت در لحظه آفساید دیده می‌شد. سه توپ به تیر دروازه زدیم. بازی خیلی عالی و فوق‌العاده‌ای نداشتیم و واقعیت این است، چون مشکلات زیادی را پشت سر گذاشتیم. خیلی حیف شد این بازی را مساوی کردیم، چون این رؤیا را داریم که قهرمان شویم و الان خیلی خیلی سخت شد. باز هم «اوکی» است و باید ببینیم در بازی بعدی چه اتفاقی می‌افتد.

سرمربی تیم فوتبال استقلال تصریح کرد: بیشتر از نتیجه، عواقب و تبعات ماه‌های گذشته را می‌بینیم. بازیکنان ما جنگنده هستند و همه تلاش کردند، ولی برخی مواقع راحت نیست تصمیم بگیرید و ذهنیت عالی برای تصمیم‌گیری داشته باشید.

ساپینتو راجع به غیبت کوین یامگا در ترکیب استقلال خاطر نشان کرد: طبیعی است کوین بازیکن مهمی است. نمی‌خواهم از بهانه استفاده کنم و همه مهم هستند. بازیکنان فوق‌العاده‌ای داریم که کیفیت و روحیه خوبی دارند، ولی سه چهار بازیکن در سطح همیشگی خودشان نیستند و به همین خاطر کار سخت می‌شود. حریف اصلی ما در حال حاضر، خودمان هستیم و باید به تلاش کردن ادامه دهیم. قهرمانی سخت شده است، ولی هنوز شانس داریم، همینطور برای قهرمانی در جام حذفی. در صحبتی که با مسئولان باشگاه داشتم خواسته‌ام که مشکلات حل شود، چون همه خسته هستند و بازیکنان مشکلات زیادی دارند. در این ماه می‌توان خیلی از مسائل را حل کرد، ولی یک روزه سخت است.

وی با تشکر از هواداران استقلال تأکید کرد: با وجود اینکه نتیجه خوبی نداشتیم، حمایت کردند. خیلی حیف شد که نتوانستیم بازی را ببریم. آنها استحقاق دیدن پیروزی استقلال را داشتند.

سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره داوری دیدار امروز گفت: همانطور که گفتید حقیقت همان حقیقت است. هر بازی چیزهایی داریم که علیه خودمان است. اگر روح سرحال نداشته باشید این اتفاقات می‌افتد و امروز نتوانستیم گل بزنیم. ما باید 10 امتیاز بیشتر و امروز هم دو امتیاز بیشتر داشته باشیم. طبیعی است همه بردها یادشان می‌ماند نه اینکه چه کسی استحقاق بردن داشته است. ما هیچی نمی‌خواهیم و فقط برای خودمان و بقیه عدالت می‌خواهیم.

ساپینتو در واکنش به درخواست خسرو حیدری برای حضور داور خارجی در دیدار فینال جام حذفی اظهار داشت: ابتدا باید به بازی با نساجی مازندران در نیمه نهایی فکر کنیم. نساجی تیم خوبی دارد. اگر بتوانیم از ظرفیت خوب خارجی استفاده کنیم، باید این کار را بکنیم.

پس از بازی به نظر می‌رسید ساپینتو، سیدحسین حسینی را مواخذه کرده است. خبرنگاری در این مورد از سرمربی استقلال سؤال پرسید که او توضیح داد: خیر، همه چیز طبیعی بود و سعی کردم با کاپیتان تیمم صحبت کرده و انگیزه بدهم تا ناراحت نبوده و احساس بدی نداشته باشد.

سرمربی تیم فوتبال استقلال راجع به اینکه تمام انرژی استقلال از این پس برای جام حذفی خواهد بود، تصریح کرد: من و بازیکنانم مسئولیتی داریم که بهترین عملکرد را داشته باشیم. ما باید هر بازی را ببریم. این رتبه‌بندی در جدول خیلی اهمیت ندارد و ذهنیت ماست که باید در هر بازی برای پیروزی وارد زمین شویم.

ساپینتو در واکنش به انتقادات هواداران از نبود ابوالفضل جلالی در لیست استقلال تأکید کرد: به نظرم، این موضوع آپشنی است که انتخاب می‌کنم و تنها مربوط به این بازیکن نیست. من نمی‌توانم بیشتر از 20 بازیکن در اختیار داشته باشم. من خیلی از او در تمرینات و رفتارش انتظار دارم و باید بیشتر خودش را نشان دهد تا وارد لیست شود. بازیکن باید سخت تلاش کند وجودش را بگذارد، ولی اگر این اتفاق نیفتاد وارد لیست نمی‌شود، حتی اگر در لیست تیم ملی بوده باشد. این سؤال نمی‌تواند درباره یک بازیکن باشد و همه باید در یک سطح باشند و خوب تلاش کنند. جلالی باید خودش را بیشتر نشان دهد و این پتانسیل و استعداد را دارد.

وی در واکنش به اظهارات عبدالله ویسی مبنی بر اینکه مدعی شد او کنار خط به همه توهین می‌کند، گفت: خیلی او را خوب نمی‌شناسم و سوابق فوتبالی‌اش را نمی‌دانم. او باید اوراق هویتی‌اش را نشان دهد تا درباره من صحبت کند. من ایشان را نمی‌شناسم و برای احترام باید بگویم در جام جهانی بودم و در لیگ‌های معتبر بازی کرده‌ام. باید ایشان به من احترام بگذارد همانطوری که من احترام می‌گذارم. من اول بازی به سمت حریف رفتم و سلام دادیم. سرپرست حریف دو بار به منطقه فنی ما آمد، ولی من اصلاً سمت آنها نرفتم. او دوباره آمد تا ما را تحریک کند و وقت بخرد چون بازی مساوی بود. این شخصی که کنار زمین صحبت کرده است دهنش را ببندد و نباید اینطوری صحبت کند. این آقا نباید دیگر چیزی درباره من بگوید و دیگر دست هم ندهد، چون آنطوری که من احترام گذاشتم آنها احترام نگذاشتند.
ترند های روز