۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۹

حسین‌خانی: برنامه‌های زیادی پشت توهین به ما وجود دارد

سرمربی مس کرمان گفت: تراکتور را خوب آنالیز کرده بودیم و از ابتدا بازی خوبی به نمایش گذاشتیم.
کد خبر: ۱۲۱۳۹۱
به گزارش وب سایت دی اسپورت، فرزاد حسین‌خانی در نشست خبری پس از دیدار تیم فوتبال مس کرمان مقابل تراکتور تبریز که با شکست 3 بر یک مس همراه بود، اظهار داشت: تراکتور را خوب آنالیز کرده بودیم و از ابتدا بازی خوبی به نمایش گذاشتیم. موقعیت‌های خوبی ایجاد کردیم، اما استرس حاکی از انتهای جدول سبب شد در تصمیم‌گیری‌های نهایی دچار بی‌تمرکزی شویم و فرصت‌ها را از دست دادیم.

وی با تمجید از عملکرد شاگردانش بیان کرد: پس از گل اول، با دروازه‌بان حریف تک به تک شدیم که استرس بر تیم ما غالب شده بود. نمی‌توانم به تلاش بچه‌ها ایراد بگیرم و به نظرم بازی خوبی ارائه کردیم. کمتر تیمی این همه موقعیت مقابل تراکتور به دست می‌آورد. می‌دانستیم تراکتور از همین راه‌ها به ما گل می‌زند و روی آن کار کرده بودیم.

سرمربی مس کرمان با بیان اینکه تیمش اسیر دو اتفاق شد، خاطرنشان کرد: از هواداران بابت نتایج عذرخواهی خالصانه‌ای دارم، اما شرایط در هفته‌های آینده برای ما حساس است. دست باشگاه را برای هر تصمیمی باز می‌گذارم و از ابتدای فصل هم دست کسی را نبستم. طی چندین جلسه با مدیرعامل قبلی باشگاه تقاضای برکناری داشتم، اما اصرار کردند در این سمت بمانم.

حسین‌خانی با بیان اینکه کارش را تا پایان فعالیت خودش در مس کرمان با تمام وجود انجام می‌دهد، تصریح کرد: به قرایی (مدیرعامل باشگاه مس)  گفتم مطیع باشگاه هستم. دو بازی تأثیرگذار پیش رو داریم و باید به‌صورت ویژه از مدیران باشگاه تشکر کنم. روند مسابقه نشان می‌داد انرژی پیروزی داریم، اما به نتیجه مطلوب نرسیدیم.

وی در مورد تعویض دروازه‌بان مس کرمان عنوان کرد: بحث ضعف گلر ما در میان نبود. پس از دریافت گل سوم، برخی تماشاگران به دروازه‌بان ما توهین کردند و حس کردیم شاید آرمان شهدادنژاد تمرکز نداشته باشد. حسین شهریاری هم مصدوم بود و دروازه‌بان سوم تیم به بازی آمد که عکس‌العمل‌های خوبی داشت.

سرمربی مس با انتقاد شدید از هواداران این تیم گفت: از هواداران تشکر و عذرخواهی می‌کنم، اما بدانند سه فصل در ورزشگاه حضور نداشتند. تیم در زمان مجتبی حسینی با اختلاف یک گل لیگ برتری نشد و با رضا مهاجری مدعی صعود به لیگ برتر بود. هواداران برای رساندن مس کرمان به لیگ برتر برای ما هورا نکشیدند و اتفاقی نیفتاد. اسم کسانی که منتظرند گل بخوریم تا به مربی، بازیکن و مدیر ما توهین کنند، تماشاگر نیست.

حسین‌خانی در ادامه گلایه‌های خودش از طرفداران مس کرمان اظهار داشت: اگر قرار است حضور هواداران مانند بازی امروز یا مقابل پرسپولیس باشد، باید بگویم تماشاگران ما 100 نفر هستند. به باشگاه گفتم روی تیم فشار نگذارید و همان 100 نفر را بیاورید. شهرهایی رفته‌ایم که وقتی تیمی می‌بازد، هواداران سرشان را پایین می‌اندازند و اعتراض خود را اینگونه نشان می‌دهند. برنامه‌های زیادی پشت این توهین‌ها وجود دارد.

«من نیاز ندارم برای ماندن در این تیم دست به هر کاری بزنم، اما خیلی‌ها دوست دارند به مس بیایند.»، وی ضمن بیان این جمله تصریح کرد: امیدوارم قدر این سرمایه را که به‌سختی به دست آمده است، بدانند و اسیر بازی‌های برخی‌ها نشوند. هواداران فقط از تیم خودشان حمایت کنند و ان‌شاءالله اتفاقات خوبی ظرف دو بازی آینده بیفتد تا امتیاز شهرمان در لیگ برتر حفظ شود.

سرمربی مس کرمان با بیان اینکه مردم از برنامه‌ریزی شده بودن مسائل زیادی بی‌خبر هستند، خاطرنشان کرد: مسائلی که به سود برخی افراد بوده است، به دست رسانه‌ها رسیده و برخی نکات دیگر رسانه‌ای نشده است. کدام مربی از بازیکن خوب بدش می‌آید؟ ما محدودیت مالی داشتیم و اتفاقات زیادی در این محدودیت رخ داده که صحبت درباره آن، کمکی به ما نمی‌کند. مردم باید بدانند تیم‌مان را با چه بودجه‌ای بستیم.

حسین‌خانی با اشاره به اینکه بازیکنان در سال اول حضور تیم در لیگ برتر حاضر نیستند با آن باشگاه قرارداد ببندند، عنوان کرد: تیم‌هایی که محدودیت مالی نداشتند و در سال اول حضورشان در لیگ برتر به اندازه سه تیم هزینه کردند، در روز آخر لیگ برتری ماندند. هنوز شش امتیاز در میان است و ملوان شش امتیاز با تیم‌های قعرنشین اختلاف ندارد. بقای مس رفسنجان و گل‌گهر (در سال اول)، در پایان لیگ قطعی شد.

وی با ابراز امیدواری به اینکه توهین‌ها برنامه‌ریزی شده نباشد، گفت: خرید بازیکن باکیفیت‌تر، هزینه بیشتر می‌خواهد. باشگاه یکی از بازیکنان لیستی را که ارائه کردم، جذب نکرد. اعتراض حق طبیعی هواداران است و تیمی که در خانه‌اش نمی‌برد، هواداران باید به اعضای تیم اعتراض کنند، نه توهین. این توهین‌ها نصیب افرادی که توهین کردند و خانواده‌های آنها! فصل آینده روی سکوها می‌نشینم و اگر کاری دارید، در خدمت‌تان هستم!

سرمربی مس کرمان در مورد انتقادات خود بابت جذب نشدن بازیکنان مد نظر خود بیان کرد: اگر لیست تیم بزرگسالان را ببینید و اتفاقات را مانند پازل کنار هم بگذارید، مشخص می‌شود پرتغال‌فروش چه کسی است. کدام تیم لیگ برتری دو جای خالی در سهمیه بزرگسالان دارد؟ پیکان که تیمش را جوان بسته، چنین شرایطی ندارد. گفتن این مسائل الان کمکی به تیم نمی‌کند و بعد از پایان فصل در خدمت شما هستم.

حسین‌خانی با دفاع از عملکرد بازیکنان مس کرمان اظهار داشت: آنها از لحاظ فوتبالی و غیرفوتبالی از پیروزی منفعت می‌برند و تلاش خود را می‌کنند. چه در مس باشم یا نباشم، هواداران از تیم خودشان حمایت کنند. چه کسی جز افرادی میان شما که می‌خواهند تیم نتیجه نگیرد و آنها به هدف‌شان برسند، از نبردن تیم سود می‌برد؟ باید دنبال پرتقال‌فروشانی باشیم که از پیروز نشدن این تیم سود می‌برند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا مس کرمان در لیگ برتر می‌ماند یا خیر، تصریح کرد: فوتبال غیرقابل پیش‌بینی است و نمی‌توانیم بگوییم در لیگ برتر ماندگار می‌شویم یا سقوط می‌کنیم. به امید زنده هستیم و تلاش خودمان را می‌کنیم؛ یعنی هر کسی که جای ما باشد، باید با تمام وجود تلاش کند.

سرمربی مس کرمان درباره اظهارات سرپرست این تیم پیرامون رخ دادن اتفاقاتی که به سود صنعت نفت است، بیان کرد: شکست به گردن من است، نه هواداران یا بازیکنان. با این حال ببینید کدام یک از 21 امتیاز ما با اشتباه داوری کسب شده است؟ مهاجم تراکتور در صحنه گل اول، توپ را با دست جلو بُرد. چرا این اتفاق برای ما نمی‌افتد.

« تنها تیمی هستیم که از داوری فقط ضرر کردیم.»، حسین‌خانی ضمن بیان این جمله گفت: مقابل صنعت نفت پنالتی واضح ما اعلام نشد، اما توپ با برخورد به دست بازیکن ما - پس از اینکه دستش را کشید- به سود حریف پنالتی اعلام کردند. نیم امتیاز هم با اشتباه داوری نگرفتیم. وقتی در شهر خودتان خطای هند تیم حریف را نگیرند و یک بر صفر عقب بیفتید، جبران کار سخت می‌شود. چرا نباید یک گل از اشتباه داوری سود کنیم؟
ترند های روز