۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۱

گل‌محمدی: بازیکنانم خودشان راه و مسیر را بلدند

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تأکید کرد، در شرایطی که این تیم با یک پیروزی قهرمان لیگ برتر خواهد شد، دیگر نباید به زمین، امکانات و مسائلی از این دست فکر کند.
کد خبر: ۱۲۱۴۴۸
گل‌محمدی: بازیکنانم خودشان راه و مسیر را بلدند
به گزارش وب سایت دی اسپورت، یحیی گل‌محمدی پس از پیروزی پُرگل تیمش مقابل گل‌گهر سیرجان اظهار داشت: قبل از هر چیز باید از حضور تماشاگران تشکر کنم. بدون شک برد خوب امروز را مدیون هواداران و دلگرمی آنها هستیم. بازی خوبی بود. ما در شرایطی هستیم که فقط گرفتن سه امتیاز هدف اصلی‌مان بود. برای این بازی هم برنامه داشتیم و کار را خوب شروع کردیم. ما اشتیاق زیادی برای برد داشتیم و در نهایت به این هدف رسیدیم.

وی افزود: اشتیاق رسیدن به برد تا آخرین لحظه هم خودش را نشان داد. بازیکنان‌مان با رویکرد خوب و عالی وارد بازی شدند. به هر حال بازیکنان بزرگی هستند و این شرایط را تجربه کرده‌اند و می‌دانند در این شرایط باید تا لحظات آخر بجنگند و تمرکز داشته باشند. خدا را شکر این اتفاق امروز هم افتاد. از همه بازیکنان و کادر فنی حریف هم تشکر می‌کنیم. در مجموع بازی خوبی بود. باید از تیم داوری هم تشکر کنیم. علی‌رغم اینکه بازی درگیرانه و فیزیکی بود خیلی خوب توانستند بازی را مدیریت کنند.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس همچنین تصریح کرد: کار هنوز ادامه دارد و یک بازی مهم، حساس و سرنوشت‌ساز با نساجی داریم. باید ریکاوری خوب از لحاظ ذهنی و جسمی داشته باشیم تا با آمادگی کامل مقابل تیم خوب نساجی قرار بگیریم.

گل‌محمدی درباره اینکه شرایط زمین مازندران با آزادی متفاوت است و آیا به نظرش پرسپولیس امکان دارد به مشکل بخورد، گفت: یک بازی مهم و سرنوشت‌ساز داریم در قائمشهر؛ فرقی نمی‌کند در کدام استادیوم و روی چه زمینی بازی می‌کنیم و هواداران‌مان باشند یا نه؛‌ فقط باید به بردن بازی و قهرمانی فکر کنیم. وقتی با یک بازی می‌توانید لیگ برتر را بگیرید فکر نمی‌کنم دیگر جای این نیست که به کمبودها و زمین بازی فکر کنیم. تنها چیزی که الان اهمیت دارد این است که ریکاوری خوبی داشته باشیم و برای بازی بعد آماده شویم.

وی در واکنش به سؤالی درباره همزمانی مسابقات و استرس بازیکنان پرسپولیس و اینکه با چه تدبیری بازیکنان را برای بازی آماده کرده‌اند، تأکید کرد: بخش بزرگی از این آرامش را بازیکنان رقم می‌زنند. آنها تجربه خوبی دارند و می‌دانند که اگر بی‌تمرکز باشند و پا پس بکشند و فکر کنند بازی راحت‌تری نسبت به رقبا دارند، باعث ایجاد بی‌تمرکزی می‌شود. بازیکنان ما اینها را درک می‌کنند و می‌فهمند. خودشان راه و مسیر را بلدند. ما هم کمک می‌کنیم این آرامش بیشتر شود.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد بازی با پای علیرضا بیرانوند و احتمال اشتباه او در این شرایط و اینکه آیا تصمیمی برای تذکر به او دارد یا خیر، اظهار داشت: در لحظاتی که بازی با عقب داریم، هرچقدر به دروازه نزدیک می‌شویم باید ریسک کار کم باشد. البته امسال علیرضا خیلی به بازی‌سازی کمک کرده است و خیلی از موقعیت‌هایی که به دست آوردیم و گل‌هایی که زدیم به خاطر بازی با پای بیرانوند بوده است. به نظرم در برخی دقایق می‌تواند ریسک کار را کمتر و سالم‌تر و راحت‌تر کار کند. شرایط به شکلی است که بیرانوند خیلی به ما کمک کرده است. امروز هم بعد از بازی با او صحبت کردم. بیرانوند گلر باتجربه‌ای است و یکی از ارکان دفاعی تیم ماست.

گل محمدی در مورد قرعه تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا و همگروهی با امارات، هنگ‌کنگ و فلسطین توضیح داد: از لحاظ قرعه به نظرم قرعه خوبی بود. ما در هر گروهی بودیم از این مرحله عبور می‌کردیم، مهم در مراحل حذفی و بعد از آن است که با چه تیمی روبه‌رو می‌شویم. من اعتقاد دارم با بازیکنان و کادر فنی خوبی که داریم این تیم می‌تواند تا فینال برود. برای تیم ملی آرزوی موفقیت می‌کنم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا به او پیشنهادی برای سرمربیگری تیم ملی نشد، یادآور شد: خیر! هیچ پیشنهادی به من نشد.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره عملکرد خوب مهدی ترابی و مثلث  سعید صادقی و سروش رفیعی با او خاطر نشان کرد: مهدی یک بازیکن تأثیرگذار در تیم ماست و خصوصاً در سال جدید روند رو به رشدی داشت. خیلی از بازیکنان ما این روند را داشتند و این نتایج اخیر هم نشان‌دهنده این مسئله است. بازی به بازی بچه‌ها بهتر شدند و ترابی هم عملکردش گویای همه چیز است.

«بازیکنان و کادر فنی عملکرد خوبی داشتند، اما پرداختی‌ها از سوی باشگاه در مقطع کنونی کم بوده است. آیا پشتیبانی از سوی باشگاه به اندازه کافی خوب بوده است؟»، گل‌محمدی در پاسخ به طرح این سؤال گفت: بازیکنان هم انتظار دارند و مشکلات‌شان زیاد است. در این مقطع از فصل اگر بتوانند با آرامش بیشتری کار کنند قطعاً تأثیر مثبتی در بحث فنی پیش می‌آید. این تیم برای میلیون‌ها هوادار است و هر چقدر این بازیکنان آرامش بیشتری داشته باشند قطعاً باعث خوشحالی هواداران می‌شوند. به هر حال انتظارمان بیشتر بود، ولی می‌دانیم باشگاه هم مشکلات خودش را دارد و همه ما این مسائل را درک می‌کنیم. با این شرایط در شرایطی هستیم که احتیاج به حمایت بیشتری داریم. وارد جزئیات نشویم بهتر است، اما ان‌شاءالله این مشکلات هم برطرف می‌شود.
ترند های روز