۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۰

ساپینتو: برای فصل آینده صحبتی ندارم تا قراردادم تمدید شود

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: تصمیمات خیلی بد استقلال را از قهرمانی دور کرد اما استقلال هنوز می تواند به یک جام برسد.
کد خبر: ۱۲۱۴۵۰
ساپینتو: برای فصل آینده صحبتی ندارم تا قراردادم تمدید شود
به گزارش وب سایت دی اسپورت ریکاردو ساپینتو در نشست خبری پس از پیروزی 2 بر یک مقابل مس رفسنجان، اظهار داشت: امروز یک بازی فوق العاده برای هواداران بود. دو تیم خوب با هم جنگیدند که برنده شوند. یکی در پی این بود که به رتبه چهارم برسد و ما هنوز به قهرمانی امیدواریم.

*گلی که خوردیم طبیعی نبود
وی افزود: در تمام طول بازی ما بهتر بودیم و فرصت های زیادی را درست کردیم. حریف هم موقعیت درست کرد. گلی که خوردیم طبیعی نبود و باید دوباره ببینم که چه اتفاقی افتاده است. آنقدر به اندازه کافی قوی بودیم که دوباره بازی را عوض کنیم. بازیکنان به تیم کمک کردند و توانستند برنده بازی باشند.

* از ماه نوامبر دستمزدم را نگرفته ام
سرمربی استقلال گفت: آن‌ها تلاش کردند که گل بزنند و سه امتیاز بازی را بگیرند. به روشی که تیم با آن کار کرد و باور داشت، افتخار می‌کنم. بعد از یک هفته خیلی سخت به خاطر تساوی با نفت آبادان، بازیکنان جان خودشان را می‌گذارند. این راحت نیست که شما ذهن آسوده‌ای داشته باشید. از ماه نوامبر خودم دستمزدم را نگرفته‌ام. بازیکنان هم 6-5 ماه است پول نگرفته‌اند ولی تلاش می‌کنیم مشکلات را برطرف کنیم.

*یک جام برای بردن داریم
ساپینتو افزود: یک جام برای بردن داریم. به نظرم ما در این جام (لیگ) بازنده نیستیم. تصمیمات خیلی بد ما را از قهرمانی دور کرد. دو بازی قبل از اینکه فصل تمام شود در همین زمان استحقاق داشتیم قهرمان شویم. هیچکس فراموش نمی‌کند که استقلال قهرمانی را از دست نداد. اشتباهات داوری ما را از قهرمانی دور کرد. این واقعیت در مورد قهرمانی است. امیدوارم برای فصل آینده VAR داشته باشیم. با VAR خیلی سخت است این اتفاقات بیفتند. باید ببینیم برای آوردن این سیستم جدی هستند یا نه ولی ما قهرمانی را از دست ندادیم. تصمیمات بد ما را دور کرد.

*بازیکنانی که قبلا در استقلال بودند، به من گفتند چنین شرایطی در تیم تجربه نکردیم
وی تصریح کرد: بدون امکانات و سخت افزارهای مورد نیاز، سه مدیر عامل در یکسال داشتیم و این باور نکردنی است. فصل فوق العاده‌ای بود و به بازیکنانم افتخار می‌کنم. حتی بازیکنانی که قبلا در استقلال بودند هم به من گفتند چنین شرایطی را در این تیم تجربه نکردیم. امیدوارم در آینده این باشگاه با هواداران فوق العاده‌اش حمایت مالی بیشتر و همه مواردی که من قبلا در موردش صحبت کردم را داشته باشد. برای اینکه همان شرایطی را داشته باشیم که همه تیم‌هایی که برای قهرمانی می‌جنگند دارند.

*نباید 2 هفته مانده به پایان فصل قرارداد مربی را تمدید کرد
سرمربی استقلال در مورد اینکه آیا پیشنهاد تمدید قرارداد از سوی مدیریت باشگاه مطرح شده، عنوان کرد: به نظرم وقتی می‌خواهید کاری را انجام بدهید، باید سازماندهی با هماهنگی‌های لازم در زمان درست، داشته باشید. نمی‌شود با مربی که این فصل فوق العاده را سپری کرده و اولین سوپرجام تاریخ باشگاه را گرفته 2 هفته مانده به اتمام فصل قراردادش را تمدید کنید. باید از حالا برای فصل آینده برنامه داشته باشیم. 2ماه زمان لازم است تا این کار را خوب انجام بدهیم.

وی افزود: هفته قبل با حجت کریمی صحبت کردم. گفت این نیت را دارد که قراردادم را تمدید کند. گفت با ایجنت من صحبت می‌کند. تا الان خبر جدیدی ندارم و منتظرم. برای آینده و برای سازماندهی خوب باشگاه استقلال باید خیلی چیزها تغییر کند. باید در برنامه پیش فصل تصمیم بگیریم کجا تمرین کنید، بازیکنان را انتخاب کنید و... همه این‌ها در یکی دو هفته شدنی نیست. می‌توان این کار را انجام داد ولی باید زودتر دست به کار شویم.

*همین الان هم برای خیلی از چیزها دیر شده است
ساپینتو با بیان اینکه الان خیلی سخت است برای آینده برنامه داشته باشیم، ادامه داد: امیدوارم زودتر در مورد این مسائل تصمیم گیری شود. همین الان هم برای خیلی از چیزها دیر شده است. چیزهایی را برای فصل آینده می‌خواهم ولی نمی‌خواهم با کسی صحبت کنم تا زمانیکه قراردادم تمدید شود. نمی‌دانم حجت کریمی می‌ماند یا مدیریت جدیدی می‌آید. این باور کردنی نیست که باشگاه سطح بالایی مثل استقلال چنین شرایطی داشته باشید. 6 ماه پرداختی نباشد ولی از بازیکنان می‌خواهید که برای شما قهرمانی بیاورند. این باورنکردنی است. تا حالا چنین چیزی را در زندگی‌ام ندیده‌ام.

* اگر قرار باشد دوباره 6ماه پرداختی نباشد من نیستم
سرمربی استقلال گفت: برنامه آینده باید از حالا مشخص شود. اگر قرار باشد دوباره 6ماه پرداختی نباشد من نیستم. باید از بازیکنان و مربی حمایت شود. سخت افزارها را فراهم کنند. سرمایه گذاری شود و امکانات لازم را آماده کنند. با همان شرایطی که حریفان ما دارند.

*می‌خندم که گریه‌ام نگیرد
وی تصریح کرد: همین الان دیدم دو استادیوم هست. مس رفسنجان دو زمین برای تمرین دارد. هتل دارند و چقدر همه چیز خوب است. ما فقط یک زمین داریم. مننطقه ریکاوری نداریم. (باخنده) من می‌خندم که گریه‌ام نگیرد. این باورنکردنی است. شاید مردم ندانند که چگونه مشکلات را پشت سر می‌گذاریم. امیدوارم آینده استقلال خیلی بهتر باشد. باید خیلی چیزها را بهتر کنند.

*به باشگاه مس رفسنجان تبریک می گویم
ساپینتو در مورد اینکه از امکانات باشگاه مس رفسنجان تعریف کرده و شایعاتی پیرامون عقد قرارداد با این باشگاه مطرح است، گفت: نه، هیچ پیشنهادی ندارم. وقتی رسیدم گفتم این چیست. فکر کردم زمین بازی است اما دیدم زمین تمرین است. هتل و امکانات خیلی خوبی دارند و به باشگاه مس رفسنجان تبریک می‌گویم.

وی در خصوص درگیری با سرپرست تیم مس رفسنجان، اظهار داشت: به تیم حریف خیلی احترام می‌گذارم بازی خیلی خوبی بود ولی در نیمه اول خیلی توپ را نگه می‌داشتند. هر صحنه خطرناکی که ما ایجاد می‌کردیم بازی را نگه می‌داشتند. گلر آن‌ها پسر خوب و با تجربه‌ای است. هر زمان موقعیت می‌ساختیم روی زمین می‌افتاد. به مربی حریف گفتم ببخشید ولی در نیمه دوم اگر این اتفاقات تکرار شود توپ را پس نمی‌دهیم چون وقت را زیاد تلف می‌کردند. البته اگر اتفاقی بیفتد آن‌ها درست است اما این مصدومیت‌های کوچک است. به سرمربی و سرپرست آن‌ها و به همه گفتم به شما احترام می‌گذارم ولی در نیمه دوم اگر بخواهند دوباره روی این صحنه‌ها وقت تلف کنند ما توپ را پس نمی‌دهیم.

سرمربی استقلال در مورد داوری این دیدار عنوان کرد: بازی معمولی بود. داور کارش را خوب و جدی انجام داد. بعضی صحنه‌ها خطا نبود ولی شرایط عادی بود. صحنه بزرگی پیش نیامد. هیچ اثرگذاری روی نتیجه بازی نداشت.

*اگر VAR بود قهرمان لیگ می شدیم
ساپینتو در مورد اینکه آیا قهرمانی استقلال به خاطر نبود VAR از بین رفته، گفت: من نگفتم جام را از دست دادیم. درموردش کامل صحبت کردم. قهرمانی را از ما نگرفتند. به خاطر تصمیمات بد داوران از ما گرفته و دور شد. ما از دست ندادیم. اگر VAR بود قهرمان لیگ می‌شدیم.
ترند های روز