۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۰

زارع: از شکست‌ها فراری نیستم

سرمربی تیم فوتبال ملوان گفت: من از همه اصحاب رسانه عذرخواهی می‌کنم که در نشست خبری هفته گذشته حضور نداشتم و این به منزله فرار من از شکست‌ها نیست.
کد خبر: ۱۲۱۴۵۹
زارع: از شکست‌ها فراری نیستم
به گزارش وب سایت دی اسپورت؛ مازیار زارع سرمربی تیم فوتبال ملوان پس از تساوی مقابل فولاد خوزستان در نشست خبری بعد از بازی اظهار داشت: اول از همه در خصوص هفته گذشته که در نشست خبری حاضر نشدم از همه اصحاب رسانه عذرخواهی می‌کنم به دلیل شرایط روحی و روانی خوبی که نداشتم تصمیم گرفتم در نشست خبری حضور پیدا نکنم. این به این معنا نیست که من از شکست فرار می‌کنم نه اصلا این چنین نیست و فقط به دلیل شرایطی که داشتم شاید حرف‌هایی میزدم که به نفع هیچ کس نباشد. 

وی افزود: مطمئنا از نتیجه بازی راضی نیستم چرا که دنبال برد بودیم اما از شکل بازی بازیکنانم راضی هستم. ایجاد موقعیت برای تیمی که 11 نفر پشت توپ ایستاده‌اند و راه‌ها را بستند کار بسیار سختی  است. فکر می‌کنم در نیمه اول و دوم چند موقعیت بسیار خوبی را داشتیم و از آن طرف تیم مس کرمان تنها یک موقعیت داشت که آن هم مسببش تیم خودمان بود که آن هم به تیر دروازه برخورد کرد. در ادامه هم تنها یک موقعیت در اختیار مسی‌ها قرار گرفت و آن هم مهاجم خودشان از دست داد و تا پایان بازی هیچ موقعیتی به این تیم ندادیم. در ادامه بازی در نیمه دوم فشار خوبی را روی دروازه مس کرمان آوردیم و اگر بخواهم در خصوص کل بازی صحبت کنم با تمام احترامی که برای تیم مس کرمان قائل هستم باید بگویم که بازی کاملاً‌ یکطرفه بود. در مجموع از نحوه بازی بازیکنانم راضی هستم اما نتیجه برای من رضایت‌بخش نیست. امیدوارم هفته آینده که هفته پایانی لیگ برتر است جبران کنیم و بتوانیم با پیروزی لیگ امسال را به پایان ببریم. ما امروز با همین مساوی هم که به دست آوردیم در جدول لیگ برتر یک پله صعود کردیم. اما جدول لیگ خیلی برای ما مهم نیست باید بازی را امروز می‌بردیم که متأسفانه این اتفاق رخ نداد.

سرمربی تیم ملی ملوان در خصوص روند نتایج تیم ملوان گفت: خودم به شخصه دوست دارم همیشه برای یک جایگاه خوبی در جدول بجنگم مانند سال گذشته که در بازی با تراکتور به خوبی جنگیدیم اما باید همه چیز را کنار هم بگذاریم و قضاوت کنیم. بازیکنان ملوان از اول فصل تا امروز مقابل همه تیم‌ها جنگیده‌اند. هر چند شکست خوردیم و تنبیه شدیم اما باید به این موضوع هم توجه خاصی داشته باشیم که حضور در لیگ برتر آن هم در سال اول بسیار سخت است و من با مدیران باشگاه ملوان صحبت می‌کردم به آنها گفتم این لیگ، لیگ 8 سال گذشته نیست که ملوان در آن حضور داشت. لیگ فوق‌العاده سخت است و تیم‌ها همه هزینه می‌کنند و بازیکنان خوبی جذب می‌کنند. من فکر می‌کنم اگر می‌بینند ما با کسی زاویه دارم باید من را کنار بگذارند زحمت این بازیکنان در این فصل ستودنی بوده است. با توجه به بضاعتی که داشتیم و خیلی از بازیکنان سال گذشته خودمان را که داشتیم خیلی تلاش کردند تا نتایج خوبی را بگیرند با تمام سختگیری‌هایی که من در تمرینات داشتم عملکرد بسیار خوبی را از خود به نمایش گذاشتند.

وی افزود: من تمام هواداران تیم ملوان را درک می‌کنم چرا که آنها فوتبال را به خوبی درک می‌کنند و می‌دانم که از نتایجی که کسب شده است راضی نیستند. ما در لیگ با تیم‌هایی جنگیدم که شاید دستمزد یک بازیکنانشان به اندازه کل بودجه تیم ما بود. اگر بخواهیم به صورت عام حرف بزنیم این چیزی نیست که امروز در فوتبال دخیل باشد، اما شرایط خوب مالی دخیل است. نگه داشتن ملوان در لیگ برتر کار سختی بود که من به همه بازیکنانم و مجموعه ملوان تبریک می‌گویم. خیلی از فوتبال‌دوستان در کشور فکر این را نمی‌کردند ملوان در سال اول در لیگ برتر ماندنی شود. امروز که با شما صحبت می‌کنم 5 تیم لیگ برتری پایین‌تر از ما در جدول حضور دارند. آن هم در حالی که شرایط بودجه‌ای آنها خیلی بهتر از تیم ما است.

زارع در ادامه گفت: شاید از نظر فوتبالی ملوان را بخت اول سقوط می‌دانستند اما روند لیگ که پیش رفت نشان دادیم که تیم‌مان  همه فوتبال‌دوستان در ایران قبول کردند که ملوان را باید با توجه به بضاعتی که دارد ستایش کرد خودم به شخصه از عملکرد تیم خودم راضی نیستم. اما امیدوارم در سال‌های آینده شرایط تیم ملوان خیلی بهتر از این باشد.

سرمربی تیم فوتبال ملوان در خصوص ماندن یا رفتن خود از تیم ملوان گفت:‌ من یک بازی دیگر در لیگ برتر دارم که به دنبال کسب امتیاز آن بازی هستم و در گذشته حرف‌های خودم را زده‌ام و امروز دوست ندارم درباره مسائلی که در گذشته صحبت کردم حرف بزنم. من یک روزی به خانواده‌ام که بی‌سر و صدا از فوتبال خداحافظی خواهم کرد و همین اتفاق هم افتاد و من هم در گذشته صحبت‌هایم را انجام داده‌ام همه ما یک دینی به ملوان داریم. در سالی که همه فکر می‌کردند باید سقوط کنیم با تمام بازیکنان و اعضای باشگاه در رختکن هم‌قسم شدیم تا این تیم را بالا بیاوریم.آن دینی که بر گردن ما بود را با کمک یکدیگر توانستیم محقق کنیم.

وی گفت:‌ما در سه سال تیم را به لیگ برتر رساندیم و آن را در لیگ برتر نگه داشتیم این همان دینی بود که بر گردن ما بود. امیدوارم با تمام کمی‌ها و کاستی‌ها و تمام نتایجی که کسب شد مردم انزلی از ما راضی باشند. می‌دانم توقع مردم همیشه بیشتر از این‌هاست اما بالاخره توانستیم این تیم را در لیگ برتر نگه داریم و این خواهش را دارم کسانی که بعد از من به ملوان می‌آیند مانند من به آنها فرصت بدهند تا بتوانند کار کنند. من از همان روز اول هم برنامه‌ام برای ملوان سه ساله بود. در سال اول شاید هضم‌اش برای مردم کار سختی بود اما در سال دوم کار بسیار بزرگی کردیم و به لیگ برتر رسیدیم و امسال هم توانستیم تیم را در لیگ برتر نگه داریم. مربی‌هایی که به ملوان می‌آیند باید به آنها زمان بدهند تا تفکرات‌شان را در این تیم پیاده کنند. آرزوی من این است که مانند دیگر تیم‌های شهرستانی بیاییم و بنشینیم و در مورد سوم شدن تیم‌مان در لیگ برتر صحبت کنیم، اما اینکه امروز بیاییم و در خصوص ماندن ملوان در لیگ صحبت کنیم شاید خیلی خوشحال‌کننده نباشد و امیدوارم این اتفاق در سال‌های آینده برای ملوان رخ بدهد.

زارع در پایان گفت: من کسی نیستم که برای ملوان ناز کنم چرا که هر چه دارم در فوتبال از ملوان است و امروز هم مربی‌گری‌ام را در ملوان پشت سر می‌گذارم. فقط و فقط امروز به بازی هفته پایانی فکر می‌کنم و امیدوارم که بتوانیم این بازی را با پیروزی پشت سر بگذاریم.