۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۱

الهامی: تارتار طلبم را بدهد تا به مطب روانشناس بروم!

سرمربی تیم فوتبال هوادار با طرح این مدعا که از مهدی تارتار طلبکار است به اظهارات سرمربی ذوب‌آهن که گفته بود، او باید به روانشناس مراجعه کند، واکنش نشان داد.
کد خبر: ۱۲۱۵۱۰
به گزارش وب سایت دی اسپورت؛ ساکت الهامی در نشست خبری بعد از دیدار تیم‌های فوتبال ذوب‌آهن اصفهان و هوادار که به تساوی 3-3 انجامید، اظهار داشت: منظم و با ریتم خوبی بازی کردیم و هیچ تیمی ظرف دو سه سال گذشته، ذوب‌آهن را این‌قدر اذیت نکرده بود. از اینکه پیروز نشدیم،‌ ناراحت هستم و به نظرم در هر دو نیمه کاملاً برتر بودیم. هنگامی گل خوردیم که برتر از حریف بودیم.

وی عملکرد هوادار مقابل ذوب‌آهن را بهترین بازی تیمش خواند و بیان کرد: توپ اصلاً به دست دروازه‌بان ما برخورد نکرد. ذوب‌آهن از موقعیت‌های خودش استفاده کرد، اما  گل سوم این تیم صد درصد خطا بود. به امیر عرب‌براقی (داور بازی) به‌عنوان یک دوست می‌گویم که شما امیر عرب‌براقی هستی، نه علیرضا فغانی. عرب‌براقی باید در نوع خودش بهترین باشد. داور، بازی را مدیریت کرد که به ضرر هوادار شد. خداداد افشاریان زحمت می‌کشد و نمی‌تواند وسط زمین داوری کند.

سرمربی هوادار با بیان اینکه عرب‌براقی امروز صلابت لازم را نداشت، تصریح کرد: این حرف‌ها چیزی از ارزش‌های او کم نمی‌کند. شنیدم نمایندگان AFC عرب‌براقی را بررسی می‌کردند که برای او آرزوی موفقیت می‌کنم. سی هفته از داوری حرف نزدم و در برخی دیدارها که شکست خوردیم، از داوران تشکر کردم. می‌توانستیم به پیروزی خیلی خوبی برسیم و بالای سر ذوب‌آهن بایستیم، اما به مجموعه این باشگاه تبریک می‌گویم و امیدوارم ذوب‌آهن به جایگاه اصلی خودش بازگردد.

الهامی با تشکر از بازیکنان هوادار عنوان کرد: مالک باشگاه سنگ تمام گذاشت و نسبت به تعهدات خودش فوق‌العاده عمل کرد. کاش هزینه‌ها منتشر و مشخص می‌شد بودجه‌ها چگونه است. از حضور در هوادار بسیار خوشحال هستم و سال خیلی خوبی داشتم. دست مسئولان باشگاه را می‌بوسم و برای هوادار و باشگاه ریشه‌دار ذوب‌آهن آرزوی موفقیت می‌کنم. بهترین تیم ایران بودیم و بیشترین پول را گرفتیم! از اینکه نتیجه موردنظرمان را نگرفتیم، شرمنده مدیران باشگاه هستم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا با باشگاه هوادار قرارداد دارد یا خیر، خاطرنشان کرد: قراردادی با باشگاه ندارم و از مدیران هوادار تشکر می‌کنم. انسان باید قدرشناس باشد و باید به هم احترام بگذاریم. فوتبال ما به این مسائل توجهی نمی‌کند. هر کسی که خوشگل‌تر و نالان‌تر باشد و نمای بهتری داشته باشد (جمله را ادامه نداد). هیچ‌وقت نالان نبودم و از خودم سلب مسئولیت نمی‌کنم. نسبت به پولی که داده‌اند، زندگی‌ام چرخیده و پولدار شده‌ام!

سرمربی تیم فوتبال هوادار در پاسخ به خبرنگاری که به نتایج ضعیف تیمش، پس از اظهارنظر الهامی درباره نتایج تیم ملی با سرمربیگری او اشاره کرد، گفت: پس از آن پرسپولیس را هم بردیم. به این تیم، سپاهان و استقلال که خیلی خوب بازی کردند، تبریک می‌گویم و به نظرم امسال بهترین لیگ ظرف چند دوره اخیر بود. از حرف‌هایم عقب‌نشینی نمی‌کنم، اما اگر به خودم ایمان نداشته باشم، شما هم به من باور ندارید.

الهامی با بیان اینکه هوادار ابتدای لیگ به‌عنوان گزینه سقوط شناخته می‌شد، اظهار داشت: با این حال دیدید مقابل ذوب‌آهن خیلی خوب بازی کردیم. به نظرم اصفهان از لحاظ ساختاری، پایتخت فوتبال ایران است. من بر مبنای دیدگاه خودم مربیگری می‌کنم، نه هواداران. نگفتم کره جنوبی را با هوادار می‌برم! گفتم اگر شرایط مهیا باشد و تیم ملی را تحویل بگیرم، ادای دین می‌کنم. چون شرایط لازم را نداشتم، به‌عنوان اولین نفر از میان گزینه‌های سرمربیگری تیم ملی انصراف دادم.

وی با اشاره به صحبت‌های مهدی تارتار که گفته بود الهامی باید به روانشناسی مراجعه کند، تصریح کرد: اگر کسی ناراحت شد، از او عذرخواهی می‌کنم. وقتی ذوب‌آهن گل می‌زد، تارتار مشتش را گره می‌کرد. اینها طبیعت فوتبال است. اگر مهدی تارتار ناراحت نمی‌شود، باید بگویم او از سال 1381 که دلار 120 تومان بود، دو میلیون تومان به من بدهکار است! من از روانشناسی وقت گرفتم و باید ماهی یک بار به روانشناسی بروم.

سرمربی هوادار در ادامه خاطرنشان کرد: تارتار این پول را بدهد تا به مطب روانشناس بروم! اگر او گفت بدهکار نیستم، باید بگویم به والله قسم بدهکار است. از تارتار می‌خواهم پول مرا بدهد! دیگر راهی نمانده؛ زشت است به کلانتری برویم! ممنون می‌شویم تارتار پول ما را بدهد!

الهامی با بیان اینکه تماشاگران ذوب‌آهن به تشویق هوادار پرداختند، عنوان کرد: از آنها تشکر می‌کنم. اصالت فوتبال اصیل اصفهان به‌خاطر اینهاست و پول همه چیز نیست. شاید تیم‌ها با نبود پول به مشکل بخورند، اما پول دلیلی برای موفقیت نیست.