۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۶

گل‌محمدی: پرسپولیس الگویی برای سایر تیم‌هاست

سرمربی پرسپولیس پس از قهرمانی این تیم در بیست‌ودومین دوره لیگ برتر، سرخپوشان را الگویی برای سایر تیم‌ها خواند.
کد خبر: ۱۲۱۵۱۵
به گزارش وب سایت دی اسپورت، یحیی گل‌محمدی پس از قهرمانی پرسپولیس در بیست‌و‌دومین دوره لیگ برتر گفت: در این وضعیت زیاد نمی‌توانیم صحبت کنیم. اتفاقاتی در بازی افتاد و گل‌های به موقعی زدیم. توانستیم فشار را بیتشر کنیم تا باعث اخراج بازیکنان حریف شود. روند بازی به نفع ما رقم خورد و توانستیم برتری خود را به حریف دیکته کنیم و خدا را شکر که قهرمان شدیم.

وی اضافه کرد: باید از خیلی‌ها تشکر کنم. زحمت زیادی برای قهرمانی تیم کشیده شد؛ از مدیرعامل، هیئت مدیره محترم تیم، افشین پیروانی مدیر باشگاه، همه اعضای باشگاه و کادرفنی خوب از جمله پزشکی، تدارکات و ماساژورها تشکر می‌کنم. هواداران انرژی مثبتی خیلی خوبی دادند و طوری رفتار و برخورد داشتند. هیچ وقت ما را ناامید نمی‌کردند و برعکس انگیزه قهرمان شدن به ما می‌دادند و باید از تک‌تک آنها تشکر کنم. این قهرمانی را به هواداران هدیه و تقدیم می‌کنیم.

سرمربی پرسپولیس گفت: زمانی که لیگ شروع شد؛ عزیزانی پرسپولیسی در قید حیات بودند که امروز نیستند و ما این قهرمانی را به همه آنها تقدیم می‌کنیم و روح‌شان شاد باشد. از پیشکسوتان باشگاه تشکر می‌کنم که در سال گذشته خیلی حمایت کردند و از کانون هواداران نیز تشکر می‌کنم. قطعاً کسانی را جا گذاشتم و از تک‌تک آنها عذرخواهی می‌کنم. از اصحاب رسانه نیز به خاطر پوشش خوب سال گذشته تشکر می‌کنم و یک تشکر نیز از رقبا و تیم‌های خوب سپاهان، استقلال، تراکتور، فولاد و گل‌گهر دارم. اینها تیم‌هایی بودند که به عنوان رقیب جدی به آنها نگاه می‌کردیم و انگیزه خوبی به ما و لیگ دادند و در پایان رقابت خوبی انجام شد.

گل‌محمدی یادآور شد: از تک‌تک بازیکنان عزیز تیم نیز باید تشکر کنم و نمی‌توانم اسم نام ببرم. این بازیکنان غیرت و مردانگی را با وجود مشکلات زیاد معنی کردند و هیچ وقت پا پس نکشیدند و با تمام وجود تمرین و بازی کردند. درست است که هواداران خیلی انگیزه دادند، اما بدون این بازیکنان این قهرمانی به دست نمی‌آمد و نمی‌دانم چگونه از آنها تشکر کنم. یک تشکر نیز باید از خانواده‌هایمان داشته باشم که سال خیلی سختی را گذراندند. دعای آنها انرژی مثبت زیادی به همه ما داد. خدا را بابت این قهرمانی شکر می‌کنیم.

وی تأکید کرد: به بچه‌ها گفتم که هنوز لیگ برای ما تمام نشده است و کارمان ادامه دارد. از فردا شروع به ریکاوری، استراحت و تمرکز روی دیدار با هوادار در جام حذفی خواهیم کرد. به همه بچه‌ها گفتم که بازی آینده مهمتر دیدار فصل خواهد بود و امیدوارم روندی که بعد از باخت مقابل سپاهان شروع کردیم و با انگیزه بیشتر ادامه دادیم را از هفته بعد نیز تجربه کنیم. بازیکنان، عوامل باشگاه و هواداران باید بدانند هنوز کارمان تمام نشده و باید تا آخر این راه ادامه دهیم.

سرمربی پرسپولیس در خصوص اینکه چه فشارهایی او را تحت تاثیر قرار داد، گفت: زیاد تمرکزم روی این مسائل نیست و می‌خواهم بیشتر درباره مسائل دیگر صحبت کنم. به سپاهان باختیم. ادامه دادیم، تسلیم نشدیم و امیدوارانه رو به جلو حرکت کردیم. درس خوبی برای همه بازیکنان لیگ و مربیانی که در لیگ‌های مختلف کار می‌کنند، بودیم و فکر می‌کنم الگوی خوبی برای آنها باشیم. رویکرد خیلی خوبی داشتیم و انگیزه‌مان بیشتر شد و هیچ وقت ناامید نشدیم و ادامه دادیم. این راه منجر به موفقیت شد و قطعاً در این راه خیلی‌ها کمک کردند و این راه را ادامه می‌دهیم.

گل‌محمدی در خصوص زیرساخت‌های ورزشگاه مازندران و نبود یک استادیوم مناسب در این استان گفت: مازندران استعدادهای خوب دارد و اگر بخواهیم یک تیم ملی دیگر به تیم ملی اضافه کنیم باید از مازندران دنبال این بازیکنان بگردیم. واقعاً استعدادهای نابی دارد، اما هر چقدر استعداد دارد؛ کمبود امکانات هم دارد. ورزشگاه شهید وطنی یک ورزشگاه قدیمی و خاطره انگیز برای هواداران نساجی است، اما واقعاً برای آنها کافی نیست وحقشان استادیوم 60، 70 هزار نفری است.

وی عنوان کرد: در ساختار ورزشی و فوتبالی از خیلی کشورها عقب هستیم و این امکانات باعث پیشرفت فوتبال و شکوفایی استعدادها می‌شود اما متاسفانه خیلی کم به این موضوع پرداخته شده است. با این همه استعداد جا دارد استادیوم‌های خوب داشته باشیم. حق فوتبالیست‌ها و مردم است که ورزشگاه خوب داشته باشیم و این فقط مشکل مازندران نیست. در تهران هم مشکل داریم  و یک استادیوم قدیمی داریم که تیم ملی، پرسپولیس و استقلال در آن بازی می‌کنند. شأن و شخصیت فوتبال ایران خیلی بالاتر از اینها است. امیدوارم مسئولان در همه استان‌ها همت و اراده کنند و امکانات خوب و در خور شأن به وجود آمده و ساخته شود.

سرمربی پرسپولیس در خصوص عدم حضور مامش در میان گزینه‌های مربیگری تیم ملی با وجود عملکرد موفق گفت: اگر بودم هم قطعاً جواب رد می‌دادم. مربیگری تیم ملی افتخاری بزرگ و آرزوی همه مربیان ایران است، اما در این مقطع اگر یک گزینه داشتند و آن هم من بودم، به خاطر تعهد به باشگاه و پرسپولیس نمی‌توانستم و قطعاً این اتفاق نمی‌افتاد.

گل‌محمدی گفت: اسطوره‌های خیلی بزرگ در پرسولیس داشتیم که متأسفانه در بین ما نیستند و برای آنها آرامش آرزو می‌کنم. خدا علی انصاریان، مهرداد میناوند، هادی نوروزی و مهرداد اولادی را رحمت کند. دلمان برای آنها تنگ شده و روحشان شاد باشد.
ترند های روز