۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۱

حسین‌خانی: خانواده خوبی نبودیم و اسیر جنگ داخلی شدیم

سرمربی تیم فوتبال مس کرمان از افرادی که درون این باشگاه علیه او فعالیت می‌کردند، گلایه و آنها را به تسویه حساب شخصی متهم کرد.
کد خبر: ۱۲۱۵۱۸
به گزارش وب سایت دی اسپورت؛ فرزاد حسین‌خانی پس از شکست 2 بر یک تیم فوتبال مس کرمان مقابل سپاهان اصفهان که منجر به سقوط مس به لیگ دسته اول شد، اظهار داشت: بابت اتفاقی که باعث سقوط تیم شد، از مردمی که قلباً تیم‌مان را دوست دارند، عذرخواهی می‌کنم. آنها بدانند سهم خودمان را در این سقوط داریم، اما خیلی‌ها دوست داشتند چنین اتفاقی بیفتد. تلاش خودمان را کردیم و دوست داشتیم در فضای دیگری صحبت کنیم، اما نشد.

وی با اشاره به صحبت‌هایش در هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال بیان کرد: به اولین بازی دور برگشت لیگ مقابل نفت مسجدسلیمان برمی‌گردم. این بازی را بردیم، اما روی همین صندلی به همه مسئولانی که می‌توانستند کمک کنند، هشدار دادم که روزهای سخت‌تری داریم. اسیر جنگ داخلی شدیم و کسی کمک‌مان نکرد. از زمانی که پنج امتیاز با صنعت نفت و نفت مسجدسلیمان اختلاف داشتیم، بزن بزن بزرگی به راه انداختند و تیم را علناً رها کردند.

سرمربی مس کرمان با بیان اینکه مدیران باشگاه تصور می‌کردند نارنجی‌پوشان سقوط نمی‌کنند، تصریح کرد: آنها به‌جای اینکه به مس کمک کنند، با مربیان مختلف مذاکره کردند و به دنبال تسویه حساب شخصی بودند. باشگاه مس کرمان ستاد انتخاباتی نیست؛ اجازه بدهید ورزشی‌ها تصمیم بگیرند و فضا را آلوده نکنید. سال 92 که به لیگ یک سقوط کردیم، مربیان و بازیکنان بزرگی داشتیم که مورد اهانت قرار نگرفتند. الان همه اهانت‌ها به سمت من است؛ آیا یک جای کار نمی‌لنگد؟

حسین‌خانی با اشاره به فصل ناموفق باشگاه مس کرمان در فوتبال بیان کرد: مرا باندباز خواندند و به من برچسب زدند، اما وقتی مس نوین هم سقوط کرد، کادر فنی مقصر بود؟ ببینید این فصل در باشگاه مس، چه به سر فوتبال آمده است. احساس نمی‌کنید کسانی که برای تیم‌های فوتبال تصمیم گرفتند، دنبال برخی بازی‌ها بودند؟ اسفند امسال اتفاقاتی در کشور می‌افتد (انتخابات مجلس) که برای آن برنامه‌ریزی می‌کردند. آنها احساس کردند چیزی از فوتبال شامل حال‌شان نمی‌شود.

«ما خانواده خوبی نبودیم.»، وی ضمن بیان این جمله عنوان کرد: روی سکوها دیدم کسی را بالای سر بچه‌های هشت، 9 ساله مس کرمان گذاشته‌اند که به سرمربی تیم بزرگسالان فحش می‌داد! او از سفره باشگاه نان برمی‌دارد و به آن تُف می‌کند. آیا شما می‌دانید تیم‌های بسکتبال و هندبال چقدر پاداش گرفته‌اند؟ پس چگونه هر اتفاقی که در تیم فوتبال مس می‌افتاد، رسانه‌ای می‌شد؟ چرا این کار را برای بقیه رشته‌ها نکردید و نمی‌گفتید یک شوفر را به‌عنوان مسئول انتخاب کردیم؟

سرمربی تیم فوتبال مس کرمان با بیان اینکه این باشگاه با حضور برخی افراد روزهای خوبی نمی‌بیند، گفت: با ارتباطاتی که با رئیس شرکت ملی مس داشتم، جلوی همه افرادی را که در لیگ یک برای باشگاه مضر بودند، گرفتم. برخی مدیران به خودباوری نرسیده بودند و اجازه دادند کار جلو برود. این افراد پس از صعود بازگشتند و این شد حال و روز ما. با تشویق هوادارانی که مس را قلباً دوست دارند، بزرگ شده‌ام و از توهین‌ها دلخور نمی‌شوم. کسی که شرف و ناموس ندارد، به بقیه توهین می‌کند.

حسین‌خانی در مورد وضعیت ادامه همکاری خود با باشگاه مس اظهار داشت: با مس کرمان قرارداد دارم، اما با شرایط حاکم بر شهر تصمیم گرفتم بی‌خیال این شهر شوم. سه فصل سخت را گذراندیم و دلم از برخی اتفاقات گرفته است. از مس نوین کرمان که شانس سقوط بود، در سال اول یک مدعی ساختیم و سال گذشته تیم بزرگسالان را پس از هشت سال پشت خط ماندن، به لیگ برتر رساندیم. بهتر است استراحت کنم و برای مس کرمان آرزوی موفقیت می‌کنم.

وی با بیان اینکه مس کرمان شرایط یک تیم لیگ برتری را ندارد، تصریح کرد: ما زیرساخت‌های یک تیم لیگ برتری را نداشتیم. ابزارهای ساده بدنسازی مانند کِش و وزنه را من، همکارانم یا بازیکنان آورده‌اند. دو بار برای تجهیزات بدنسازی از باشگاه درخواست کردم. تا زمانی که صعودمان به لیگ برتر قطعی شد، خانواده خوبی بودیم. جوّ حاکم بر ورزش استان و باشگاه مس کرمان شاید اتفاقات مثبتی رقم بزند، اما فرد دیگری جای من می‌نشیند و همین حرف‌ها را می‌زند.

سرمربی مس کرمان با اشاره به جدایی دستیار خود ظرف ماه‌های گذشته خاطرنشان کرد: زمانی که محمود محمودی‌نیا (مربی پیشین مس کرمان) از این تیم کنار گذاشته شد، کدام یک از خبرنگاران از او درباره جدایی سؤال پرسیدند؟ اگر محمودی‌نیا به حرف می‌آمد، برخی‌ها از شهر کرمان و باشگاه مس می‌رفتند.

حسین‌خانی اشاره‌ای به رقابت مس کرمان و صنعت نفت برای فرار از سقوط داشت و بیان کرد: ما و بازیکنان تنها بودیم و آنها 21 امتیاز گرفتند، اما حریف ما (صنعت نفت) هفت امتیاز از داوری گرفت تا در لیگ برتر بماند. می‌توان این مسئله را با سند اثبات کرد. تلاش‌مان را کردیم و شرمنده شما و برخی مسئولان مانند استاندار کرمان شدیم که کنار بچه‌ها بودند. برخی مسئولان که هنگام پیروزی‌ها کنار ما عکس می‌گرفتند.

وی درباره برتری صنعت نفت آبادان مقابل گل‌گهر سیرجان که حکم سقوط مس را امضا کرد، گفت: گل‌گهر پنج هفته نتایج خوبی نگرفته بود و به بازیکنان گفته بودم که کاری به آن بازی نداشته باشید. برای من قابل پیش‌بینی بود که گل‌گهر به صنعت نفت امتیاز بدهد. خوب شد که هواداران 90 دقیقه از مس کرمان حمایت کردند و واقعاً حمایت شدیم.

سرمربی مس کرمان در ادامه عنوان کرد: برخی‌ها منتظر بودند این اتفاق (سقوط مس کرمان) بیفتد و عده‌ای شعار بدهند، عده‌ای فیلم بگیرند و در فضای مجازی پخش کنند. من این افراد را می‌شناسم و می‌دانم اتاق فکرشان کجاست. این را به بازیکنان گفته بودیم و می‌دانستیم اگر ببازیم، ما را هدف می‌گیرند. امیدوارم هواداران نزد وجدان خودشان راحت باشند.

حسین‌خانی در مورد قطعی برق ورزشگاه شهید باهنر کرمان، در آستانه شروع نیمه دوم اظهار داشت: بازی خوب پیش می‌رفت و تعجب کردم بازی با تأخیر آغاز شد. گفتند که به‌خاطر قطعی برق بود.
ترند های روز