۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۶

منصوریان: هوادار واقعی فولاد دردسر درست نمی‌کند

سرمربی تیم فوتبال فولاد گفت: من آن افراد را هوادار نمی دانم زیرا هوادار فولاد عقل می‌کند.
کد خبر: ۱۲۱۵۲۱
به گزارش وب سایت دی اسپورت، علیرضا منصوریان، سرمربی فولاد بعد از بازی تیمش برابر آلومینیوم گفت: به ارباب جراید و رسانه خسته نباشید می گویم. یک سال پر تلاطم در فوتبال ما بود. بالاخره در مسیر زندگی ورزشی، شما همیشه در کنار ما بودید و در مسیری که ما به فوتبال شناخته شویم قدیمی های شما و حالا هم شما برای جوانان ما خیلی زحمت می کشید. خدا را شکر می کنم که این فصل را تمام کردیم و در زمانی که من بودم مصدومیت عجیب و غریبی نداشتیم. 

وی ادامه داد: خوشحالم که تیمم با صلابت لیگ را تمام کرد. لیاقت فولاد در جدول مسابقات هفتم نیست. می دانم که این تیم قبل از شروع سال برای کسب سهمیه بسته شده بود. می دانم قبل از من دوستان زحمتشان را کشیدند و بقیه زحمت گردن من افتاد. خیلی خوشحالیم که در مجموعه خوب و با امکانات فولاد هستیم. خسته نباشید می گویم و تشکر می کنم از تیم پزشکی، تیم ماساژورها، دکتر مرادی و تیم تدارکات و مسئولین جراید آقایان ابراهیمی، احیایی و مجموعه عکاسان. از اعضای هیئت مدیرع هم تشکر می‌کنم." 

منصوریان در ادامه گفت: من تقریبا ۱۰ بازی اینجا بودم. در این مدت خیلی یاد گرفتم و توانستیم فعالیت های خیلی خوبی را انجام دهیم و از بچه ها هم تشکر می کنم. اگر به طور اصولی به فوتبال نگاه کنیم ما نتیجه هفتم را داریم و بالاتر از آن هم نمی توانستیم باشیم. در جریان بازی بچه ها زحمتشان را کشیدند اما دو غفلت کردند. ما می توانستیم بعد از ٢-٠ گل سوم و چهارم را بزنیم. بعد از بازی در رختکن به بچه ها گفتم که خدا و بعد فوتبال یک درس بزرگ به شما داد. ٢-٠ بدترین نتیجه است. شما روی ۱-۰ می توانید برنامه ریزی کنید اما روی ۲-٠ نه چون مجبوری جان فشان بازی کنی. 

وی گفت: ما هر کاری که می خواستیم انجام دادیم. از شروع نیمه اول که حریف عقب رفت. حتی وقفه هایی هم در بازی به وجود آوردند و ما ناراحت نمی شویم. ما یک مسیری را می‌رویم و  آن را سال آینده پر فشار دنبال می کنیم. ما بعد از ٢-٢ هم خیلی شانس برای گل داشتیم. از تک تک بچه ها تشکر کردم. دوستان خبرنگاران بدانید که فولاد با یک هزینه سنگین البته نه نسبت به سه تیم اول استقلال، پرسپولیس و سپاهان، پا به مسابقات گذاشت. فکر نمی‌کنم که هیچ مربی‌ای خودش پای کوره رفته باشد. چون افتخار می کنم پدرم با کارگری شروع کرد و با سرپرستی تمام کرد. رفتم این را هم به بچه ها گفتم. مجموعه فولاد و سهامداران زحمت می‌کشند. این تیم به نوعی افتخار خوزستان و تیم چهارم کشور در نتایج است.

منصوریان در ادامه اظهار داشت: از هواداران مان آنهایی که روبروی من سمت راست هستند دستشان را می بوسم، آن هایی که پشت من هستند دستشان را می بوسم. آن هایی که سمت چپ با بنر می‌آیند هوادار نیستند و من این ها را هوادار فولاد نمی دانم. این ها اگر هوادار فولاد باشند عقل می کنند روز بازی با آلومینیوم دردسر برای تیم درست نمی کنند. اگر با من مشکلی دارند اجازه دهند فصل که تمام می شود، بروید با باشگاه صحبت کنید. یک بنر دارند که کهنه هم شده است، حداقل بنر را عوض کنید کثیف هم شده بود. یک بنر می آورید، یک گوشه پنجاه نفر، بعد نماینده هایتان می آیند سر تمرین با من سلفی می گیرند.

سرمربی فولاد تصریح کرد: با تمام احترام قسم حضرت عباستان را باور کنیم یا دم خروستان را. روبرو سمت چپ که یواش یواش هم می‌رفتند چپ تر و من احساس می کنم وسطی ها می خواستند دنگشان را جدا کنند. روبرویی ها که دستشان را می بوسم فولادی بودند. آن هایی که می آیند در خیابان من را می‌بینند. اما آن هایی که آن گوشه می نشینند همان جا بمانند. نه که فقط من، بیایید ببینید در رختکن راجع به شما چه می گویند. اگر بازیکنانم از شما دفاع کنند دلم نمی سوزند. بازیکنان من خیلی شما را بی ارزش می دانند. مجموعه من، تدارکات من، پزشکان من و همه اصلا شما را نمی بینند. به خاک پدرم شما که اصلا پنجاه نفر هستید، ما در استادیوم ١٢٠ هزار نفری مربیگری کردیم. بعد می‌گویید ما فولادی هستیم، من نمی دانم کدام فولاد، مگر فولاد دیگری جز فولاد نوین اینجاست. آن فولاد را اگر می‌خواهید تشویق کنید اشتباه آمده آید. آدرس را لیدرها به آن بدهند شاید اشتباه می آیند. 

وی ادامه داد: هر دفعه با چه اعتماد به نفسی هم دارند.  یک بنر می‌آوردند. بنر را هم دفعه بعد بشوئید، کثیف شده است. می آیید اینجا با شعار مربی خارجی، مربی خارجی.  من می‌دانم پشتش چیست. در هر صورت همه هوادارن که عاشق این تیم هستند امروز از بقیه تفکیک شدند. من منصوریان با آن سابقه از سال ١٣٧٠ دارم جلوی آقا سیاوش بختیاری زاده و آقا کوروش و خدریان و علی فرتوت و برادران سه لفته و... هستم.

سرمربی فولاد گفت: می خواهم به آن هایی که آن کنج می‌نشینند بگویم بچه‌های ما شما را قبول ندارند نه فقط منصوریان. بیایید ببینید در مورد شما چه می گویند. این را حلقه گوشتان کنید، فولاد اینور است. ما هم می دانیم که آن ها طرفدار آلومینیوم بودند، دفعه قبل نساجی و قبل پیکان و ملوان و... بودند. آن ها دنگشان از ما سواست. اگر در مورد روبرویی ها می گویید من امانت دارشان هستم و برایشان می جنگم. افتخار می کنم که برایشان می جنگم. دیروز هم اولین باشگاه بعد از ذوب آهن بود که یک پیراهن خوشگل به ما دادند و افتخار دادند و پشتش ١٠ منصوریان را نوشتند. هواداران واقعی فولاد اینها هستند که بعضی هایشان هم اینجا حضور دارند. این ها تاج سرند. یک عده از هواداران حریف این کنج می نشینند، یک عده آن کنج حالا یک بنر هم می آورند. واقعا هیچ ضربه ای به تیم نمی‌توانند بزنند. من تیمم را از لحاظ روانشناسی چون رشته تحصیلی خودم هم هست طوری پیش می برم که از پشت عینکشان آن ها را دشمنشان می بینند."

منصوریان در پایان درباره ماندن صنعت نفت آبادان در لیگ که گفت: من واقعا در عین حال که لب خط مربیگری می‌کردم نتیجه صنعت را هم می پرسیدم. واقعا خوزستان بدون سه سهمیه آسیب است. در تست ١٣ سال ما ٢۵٠٠ نفر آمدند تست دادند. هر رده ٢٠٠٠ نفر می آیند و اگر از هر رده ٢٠ بازیکن خوب در بیاوریم می شود ۶٠ تا. اینجا گنج فوتبال ایران است و بعد بوشهر و بعد نوار شمالی کشورمان. خدارا شکر می کنم که صنعت نفت عزیز با عبدالله ویسی نتیجه گرفت. کسی که همین جا آسیب خورد. او هنرنمایی کرد و خوشحالم چون حیف است آبادان و خوزستان خنده از لبش بیفتد. مردم خوزستان مهمان نواز و دوست داشتنی هستند. وقتی ما را در خیابان می بینند به زور می خواهند به خانه ببرند و قلیه بدهند.