۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۹
پرسپولیس باز هم دربی را از استقلال برد؛

سرخ‌ها هم قهرمان جام حذفی شدند هم سوپرجام

تیم فوتبال پرسپولیس که حدود ۴۰ روز پیش استقلال را در لیگ برتر شکست داده بود این بار در دربی ۱۰۱ و در فینال جام حذفی نیز رقیب سنتی خود را از پیش‌رو برداشت.
کد خبر: ۱۲۱۵۹۱
به گزارش وب سایت دی‌اسپورت؛ استقلال و پرسپولیس با 5 دقیقه تأخیر از ساعت 19:50 امروز (چهارشنبه) در فینال جام حذفی فوتبال و در دربی 101 در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که این بازی با برتری 2  بر یک سرخپوشان به پایان رسید.

مهدی ترابی در دقیقه 29 پرسپولیس را پیش انداخت اما محمدحسین مرادمند در دقیقه 11+90 کار را به تساوی کشاند تا بازی به وقت‌های اضافه کشیده شود. امید عالیشاه در دقیقه 115 گل دوم سرخپوشان را زد تا شاگردان یحیی گل‌محمدی قهرمان جام حذفی شوند.

بدین ترتیب با توجه به قهرمانی پرسپولیس در لیگ و جام حذفی، این تیم عنوان قهرمانی سوپرجام را نیز به خود اختصاص داد.

ترکیب استقلال: سید حسین حسینی، محمدحسین مرادمند (100- عارف غلامی)، رافائل سیلوا، جعفر سلمانی (67 - ابوالفضل جلالی)، صالح حردانی، روزبه چشمی (83 - سجاد شهباززاده)، آرش رضاوند (86- زبیر نیک‌نفس)، سعید مهری، مهدی قایدی، ارسلان مطهری (32 - پیمان بابایی) و محمد محبی (86 - آرمان رمضانی)

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، دانیال اسماعیلی‌فر (70- فرشاد فرجی)، علی نعمتی، مرتضی پورعلی‌گنجی، گئورگی گولسیانی، میلاد سرلک، وحید امیری (1+120 - کمال کامیابی‌نیا)، سروش رفیعی (88 - سینا اسدبیگی)، مهدی ترابی (2+120 - وحدت هنانوف)، سعید صادقی  (88- امید عالیشاه) و عیسی آل‌کثیر (10+90 - مهدی عبدی)

داور: اشکان خورشیدی. او در دقیقه 81 مصدوم و محمدحسین زاهدی‌فر به عنوان داور اصلی وارد زمین شد.

نیمه اول
دقیقه 8: عیسی آل‌کثیر پس از دریافت پاس از مهدی ترابی، در محوطه جریمه آبی‌ها صاحب توپ شد و به سمت دروازه شاگردان ساپینتو به آن ضربه زد که توپ پس از برخورد به رافائل سیلوا بلوکه شد. در ادامه میلاد سرلک توپ را به سوی دروازه استقلال شلیک کرد که این ضربه به آرامی در آغوش حسین حسینی قرار گرفت.
دقیقه 10: پاس در عمق محمد محبی به صالح حردانی رسید و او فرصت داشت تا ارسلان مطهری را با بیرانوند تک به تک کند. پاس حردانی اما با قطع توپ پورعلی‌گنجی دفع شد.
دقیقه 18: پرتاب بطری آب به سوی سروش رفیعی هنگام ضربه کرنر پرسپولیسی‌ها سبب توقف دو دقیقه‌ای بازی شد.
دقیقه 21: پاس جعفر سلمانی پس از عبور از مدافعان پرسپولیس، در محوطه جریمه سرخ‌ها نصیب محمد محبی شد که ضربه خطرناک مهاجم استقلال از کنار دروازه بیرانوند به بیرون رفت.
دقیقه 25: پاس صالح حردانی پشت محوطه جریمه پرسپولیس به مطهری رسید که ضربه این بازیکن با واکنش زیبای بیرانوند راهی کرنر شد.
دقیقه 28: ارسلان مطهری روی زمین افتاد و با توجه به برخورد سایر استقلالی‌ها با او، به نظر می‌رسید که نمی‌تواند به بازی ادامه بدهد.
دقیقه 29:سانتر دانیال اسماعیلی‌فر روی دروازه استقلال با دفع ناقص صالح حردانی همراه شد و توپ به مهدی ترابی رسید. شوت شماره 9 پرسپولیس از پشت محوطه جریمه به گوشه دروازه استقلال دوخته شد و گل اول را برای سرخپوشان رقم زد.
دقیقه 40: استقلال برای جبران هجوم زهردارتری به سوی دروازه پرسپولیس آورد. شوت سعید مهری از پشت محوطه جریمه سرخپوشان، خطرناک‌ترین موقعیت استقلال در نیمه نخست بود که توپ پس از برخورد به تیر دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 43: پس از انجام پاسکاری کوتاه از نقطه کرنر، مرتضی پورعلی‌گنجی از فاصله‌ای دور شانس خود را برای گشودن دروازه استقلال آزمود که ضربه او با واکنش متزلزل حسینی، راهی به دروازه آبی‌ها پیدا نکرد.
دقیقه 2+45: برخورد اشیای متفرقه به سمت سروش رفیعی و فیلمبردار صداوسیما از سوی تماشاگران استقلال، بازی را برای دقایقی متوقف کرد.

نیمه دوم
دقیقه 46: پیمان بابایی به‌خاطر اعتراض به داوری، با کارت زرد اشکان خورشیدی روبه‌رو شد.
دقیقه 48: مهدی ترابی از بابایی عبور کرد و وارد محوطه جریمه استقلال شد که تکل آرش رضاوند، توپ را به کرنر فرستاد.
دقیقه 49: در میانه غفلت مدافعان پرسپولیس، محمد محبی پاس در عمق هوشمندانه‌ای به مهدی قایدی داد که و او را با دروازه‌بان پرسپولیس تک به تک کرد که ضربه نه‌چندان خوب قایدی با واکنش بیرانوند دفع شد.
دقیقه 51: مهدی قایدی پس از دریبل اسماعیلی‌فر، از گوشه محوطه جریمه پرسپولیس به قصد گشودن دروازه این تیم اقدام به شوتزنی کرد که این ضربه با اختلاف کمی از بالای دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.
دقیقه 53: اشتباه جعفر سلمانی، توپ را به سعید صادقی رساند و هافبک پرسپولیس در شرایطی که می‌توانست دو مهاجم نفوذ کرده تیمش را صاحب توپ کند، حرکت بی‌ثمری به سمت دروازه استقلال داشت تا هدیه مدافع استقلال را به‌راحتی هدر بدهد.
دقیقه 55: سروش رفیعی به‌خاطر خطا روی روزبه چشمی کارت زرد گرفت.
دقیقه 63: مهدی قایدی در محوطه جریمه پرسپولیس روی زمین افتاد و معتقد بود داور باید به سود استقلال پنالتی بگیرد که داور حکم به ادامه بازی داد. پرسپولیسی‌ها هم به خورشیدی گفتند که باید قایدی را به‌خاطر شبیه‌سازی با کارت زرد جریمه کند.
دقیقه 65: دانیال اسماعیلی‌فر پس از برخورد با قایدی،‌ با اخطار داور مسابقه روبه‌رو شد.
دقیقه 68: پس از خطای روزبه چشمی روی مهدی ترابی، دو بازیکن با یکدیگر درگیر شدند که این درگیری به سایر اعضای تیم هم گسترش یافت. در ادامه علی نعمتی و ترابی از پرسپولیس و چشمی از استقلال کارت زرد گرفتند.
دقیقه 76: پس از همکاری بازیکنان پرسپولیس در انتقال از دفاع به حمله، سعید صادقی پشت محوطه آبی‌ها صاحب توپ شد که ضربه بی‌دقت او راهی به دروازه استقلال نداشت.
دقیقه 81: مصدومیت اشکان خورشیدی داور مسابقه تأخیری پنج دقیقه‌ای در بازی ایجاد کرد. در ادامه داور چهارم یعنی محمد حسین زاهدی‌فر، جانشین خورشیدی در زمین شد.
دقیقه 2+90: خسرو حیدری به‌خاطر اعتراض به خورشیدی، با کارت زرد داور جریمه شد.
دقیقه 5+90: پس از یک دقیقه پاسکاری زیبا میان بازیکنان پرسپولیس، مهدی ترابی شوت خطرناکی به سوی دروازه استقلال شلیک کرد که توپ پس از برخورد به تیر دروازه آبی‌ها بلوکه شد.
دقیقه 11+90: ضربه سر محمد حسین مرادمند روی ارسال سعید مهری روی دروازه پرسپولیس، گل تساوی را برای استقلال به ارمغان آورد.

وقت اضافه
دقیقه 93: شوت مهدی ترابی از روی ضربه‌ای ایستگاهی، از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت.
دقیقه 108: ضربه سر امید عالیشاه روی سر حردانی و در چند قدمی دروازه استقلال، راهی به دروازه این تیم پیدا نکرد.
دقیقه 111: سینا اسدبیگی فرصتی ایده‌آل برای زدن گل دوم پرسپولیس مقابل دروازه حسینی به دست آورد که از آن استفاده نکرد.
دقیقه 115:ضربه ایستگاهی امید عالیشاه در میان غفلت آبی‌ها وارد دروازه استقلال شد تا پرسپولیس مجدداً از حریف خود پیش بیفتد.
دقیقه 116: عالیشاه پس از به ثمر رساندن گل دوم پرسپولیس، پیراهن خود را از تن درآورد و کارت زرد گرفت.
دقیقه 2+120: عالیشاه پشت ضربه کاشته پرسپولیس ایستاد و ضربه خطرناکی شلیک کرد که حسینی توپ را مهار کرد.
دقیقه 3+120: مهدی عبدی خطای خشنی روی زبیر نیک‌نفس مرتکب شد تا نام او هم به جمع اخطاری‌ها اضافه شود.