۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۱

گل‌محمدی: قرار دادن بیرانوند مقابل هواداران شروع شکست استقلال بود

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس قهرمانی این تیم در جام حذفی را به علیرضا بیرانوند و خانواده‌اش تقدیم کرد.
کد خبر: ۱۲۱۵۹۴
به گزارش وب سایت دی اسپورت؛ یحیی گل‌محمدی پس از قهرمانی پرسپولیس در جام حذفی فوتبال با پیروزی 2 بر یک مقابل استقلال اظهار داشت: خدا را شکر می‌کنم. مجموعه خوبی داشتیم و بازی‌های مهمی را بردیم. از آنجایی که ناامید نشدیم و تسلیم نشدیم، شروع پیروزی‌ها و موفقیت ما بود.

وی با دفاع از دروازه‌بان ملی‌پوش تیم خود گفت: علاوه بر هواداران، این جام را شخصاً به علیرضا بیرانوند تقدیم می‌کنم. اتفاقاتی که قبل از بازی افتاد، در شأن و شخصیت این بازیکن ملی ما نبود. کاری را که بیرانوند پس از دربی برگشت انجام داد، هیچ‌وقت تأیید نمی‌کنم. او سپس دو بار عذرخواهی و دلجویی کرد.

سرمربی تیم پرسپولیس با بیان اینکه علیرضا بیرانوند فهمید که کارش درست نبود، تصریح کرد: اینکه او را مقابل هواداران استقلال قرار دادند، شروع شکست این تیم بود. با توجه به فرهنگ غنی و شخصیت خوبی که ایرانیان دارند، باید بتوانیم این شخصیت را در ورزشگاه‌ها حفظ کنیم.

گل‌محمدی پس از برگزاری جشن قهرمانی در جمع خبرنگاران درباره هت‌تریک در قهرمانی، گفت: خدا را شکر، این موفقیت‌ها را به هواداران تقدیم می‌کنیم که ما را در بدترین شرایط حمایت کردند. ما سال سختی داشتیم، سالی بود که در مقطعی فشارهای زیادی را تحمل می‌کردیم و بازیکنان در این مقطع توانستند از سختی‌ها سربلند بیرون بیایند و به آنها تبریک می‌گویم و از زمانی که تصمیم گرفتیم بقیه بازی‌ها را ببریم نقطه عطف موفقیت‌های ما بود و تسلیم نشدیم. همه‌مان خواستیم که در سال جدید همه بازی‌های‌مان را ببریم و یک کار جمعی خوب بود. درویش و اعضای هیئت مدیره و همه عوامل باشگاه زحمت کشیدند. کادر فنی، کادر پزشکی و تدارکات و همینطور گروه رسانه‌ای کارشان را به نحو خوبی انجام دادند. این موفقیت متعلق به تک تک هواداران است که در شرایطی سخت به ما کمک کردند.

وی در واکنش به این موضوع که مانند دو بازی گذشته با استقلال در جام حذفی، این بار بازی به پنالتی کشیده نشد، گفت: ما بیرانوند را داشتیم و مشکلی نداشتیم. خیال همه تیم راحت بود و اگر بازی به پنالتی کشیده می‌شد باز هم احتمال قهرمانی‌مان زیاد بود.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره فحاشی‌ها به بیرانوند خاطر نشان کرد: یک اتفاقی بعد از دربی برگشت لیگ افتاد. بیرانوند آن حرکت را کرد و ما هم تأیید نکردیم، خودش هم فهمید که کارش اشتباه بوده است و عذرخواهی کرد. آنجایی که هواداران استقلال را مقابل بیرانوند قرار دادند به نظر من لحظه شکست استقلال بود و این اتفاق نباید می‌افتاد. علی بازیکن ملی و گلر اول تیم ملی است و زحمات زیادی برای همه ایرانی‌ها کشیده است و سزاوار این توهین‌ها نبود. عملکردش را هم در طول فصل همه دیدند که چقدر خوب بود. قطعاً یکی از ارکان اصلی موفقیت تیم ما بیرانوند بود. این جام را شخصاً به علیرضا بیرانوند و خانواده‌اش تقدیم می‌کنم. ان‌شاءالله دیگر شاهد این مسائل نباشیم.

گل‌محمدی درباره ادامه همکاری‌اش با پرسپولیس تصریح کرد: الان از قهرمانی‌مان لذت می‌بریم، ان‌شاءالله فرصت هست و اگر شرایط کار و همکاری فراهم باشد، بالاخره تیم ما در سال آینده باید در آسیا بازی کند و دوران سختی را خواهد گذراند و شرایط برای ادامه همکاری خوب باشد، من قرارداد دارم. صحبت‌هایی که در بحث قرارداد بازیکنان و مربیان مطرح می‌شود، نمی‌دانم با 300 میلیارد چطور می‌توان تیم بست مگر اینکه اتفاقات زیرمیزی بیفتد که برای فوتبال ما بد است و اتفاقات به سمتی می‌رود که همه قانون را دور بزنند. این قوانین را باید دوباره بررسی کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که اگر آیین‌نامه جدید اجرا شود، فصل آینده لژیونر خواهد شد، اظهار داشت: به خدا قسم هیچ پیشنهادی نه از داخل و نه از خارج دارم. از هیچ جایی پیشنهاد ندارم، چون قرارداد دارم، ولی برای ادامه همکاری و بستن یک تیم قوی، باید تیم خوب تقویت شود و امکانات فراهم باشد تا بتوانیم راه‌مان را ادامه دهیم.