۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۴

آنتونیو مانیکونه دستیار قلعه‌نویی در تیم ملی شد

دستیار ایتالیایی سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در تمرین صبح امروز این تیم در حضور بازیکنان معارفه شد.
کد خبر: ۱۲۱۶۱۴
به گزارش وب سایت دی‌اسپورت و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال؛ پیش از تمرین صبح امروز (دوشنبه) تیم ملی فوتبال ایران، آنتونیو مانیکونه مربی ایتالیایی، به عنوان عضو جدید کادر فنی تیم ملی به بازیکنان معرفی شد. امیر قلعه‌نویی با اشاره به سوابق مانیکونه، برای او و دیگر اعضای تیم ملی در مأموریت پیش‌رو آرزوی موفقیت کرد.

مانیکونه از امروز به صورت رسمی کار خود را در تیم ملی ایران آغاز کرد. مربی 56 ساله‌ای که سابقه کار در تیم‌های مختلف را در کارنامه خود می‌بیند. این مربی متولد 27 اکتبر 1966 حالا جدیدترین عضو کادر تیم ملی است و پس از حضور 7 ساله در کادر فنی تیم ملی سوئیس، حضور در تیم ملی ایران دومین تجربه ملی مربیگری او به شمار می‌رود.

او تا پیش از این در تیم‌های اینترمیلان (جوانان)، لاتزیوی ایتالیا، تیم ملی سوئیس و بوردوی فرانسه مربیگری کرده و قرار است به عنوان دستیار، نقشی که پیش از این در تیم‌های مطرح فوتبال اروپا داشته، در تیم ملی ایران و با هدایت قلعه‌نویی نیز بر عهده بگیرد.

مانیکونه با سابقه حضور در دو جام ملت‌های اروپا در سالهای 2016 و 2020 و همچنین جام جهانی 2018 در کنار ولادیمیر پتکوویچ قرار است نقش یکی از همکاران سرمربی تیم ملی ایران ایفا کند. سوئیس به همراه مانیکونه در یورو 2016 تا مرحله یک هشتم صعود کرد و در یورو 2020 نیز پس از صعود از مرحله گروهی و پیروزی برابر فرانسه به مرحله یک چهارم راه یافت. سوئیس در جام جهانی 2018 هم پس از تساوی برابر برزیل و کاستاریکا و پیروزی برابر صربستان از مرحله گروهی صعود کرد اما در مرحله حذفی برابر سوئد شکست خورد.

مانیکونه در دوران بازیگری نیز در تیم‌های مختلفی بازی کرده است، از اینترمیلان و پالرمو تا پوشیدن پیراهن تیم ملی ایتالیا در دیدار برابر استونی در رقابت‌های انتخابی جام جهانی 1994 با هدایت آریگو ساکی معروف؛ تیمی که در نهایت در جام جهانی آن سال به مقام نایب قهرمانی رسید.

مانیکونه با تجربه حضور در تیم‌های مختلف، اکنون جدیدترین عضو کادر تیم ملی فوتبال ایران است و مأموریت دارد با رهبری قلعه‌نویی و همراهی دیگر اعضای کادر، تیم ملی ایران را به بهترین شکل آماده حضور در رقابتهای جام ملت‌های آسیا کند.