۲۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۳

کمیته انضباطی: بازیکن بدون سقف قرارداد غیرمجاز محسوب می‌شود

رئیس فدراسیون در نامه ای به سازمان لیگ دستور العمل کمیته انضباطی ناظر بر قراردادهای ورزشکاران را برای ارایه به باشگاه ها ابلاغ کرد.
کد خبر: ۱۲۱۶۳۳
به گزارش وب سایت دی‌اسپورت، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در نامه ای به سازمان لیگ فوتبال ایران نامه کمیته انضباطی فدراسیون را جهت ابلاغ به باشگاه ها اعلام کرد.

در متن نامه کمیته  انضباطی آمده است. سه دستور العمل ابلاغی به باشگاه ها « دستور العمل ناظر بر قراردادهای ورزشکاران با  باشگاه ها»، «سقف بودجه جهت باشگاه های لیگ برتر بزرگسالان» و « سقف بودجه لیگ دسته اول» به اطلاع می رساند؛

با توجه به لازم الرعایه بودن مفاد این دستورالعمل بعنوان مصوبات فدراسیون فوتبال برای تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی هرگونه عدم پایبندی و استنکاف از اجرای مفاد این دستورالعمل ها و اقدام برخلاف آنها به شرح ذیل تخلف محسوب و قابل رسیدگی و اتخاذ تصمیم در کمیته انضباطی به شرح زیر خواهد بود:

۱- غیرمجاز محسوب شدن بازیکنی که برخلاف دستورالعمل های اجرایی فوق جذب گردد براساس جزء الف بند ۱ ماده ۶۱ مقررات انضباطی که اشعار می دارد؛« بازیکنی که مطابق مقررات نقل و انتقالات و دستورالعمل اجرایی آن ثبت نام نشده باشد.»

۲- نقص اصول کلی رفتار از  سوی سایر اشخاص اعم از باشگاه ها و مربیان در صورت انعقاد قرارداد برخلاف مفاد دستورالعمل های ابلاغی منطبق با مواد ۵۱ و ۱۱۷ مقررات انضباطی.