۲۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۷
انقلاب بزرگ در سهمیه بازیکنان تیم‌هایی لیگ دویی؛

اختصاصی؛ اعلام زمان نقل و انتقالات تابستانی لیگ دو

کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ زمان نقل و انتقالات تابستانی فصل جدید رقابت‌های لیگ دسته دوم باشگاه‌های کشور را اعلام کرد.
کد خبر: ۱۲۱۶۴۷
به گزارش وب سایت دی‌اسپورت؛ بر اساس اعلام کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ؛ زمان نقل و انتقالات تابستانی فصل جدید لیگ دسته دوم باشگاه‌های کشور از روز یکشنبه یکم مرداد آغاز می‌شود و در روز سه شنبه ۱۸ مهرماه ۱۴۰۲ به پایان می رسد.

همچنین بر اساس دستورالعمل جدید کارگروه نقل و انتقالات سازمان لیگ؛ سهمیه بازیکنان در تیم‌های لیگ دو که پیش از این با سهمیه بزرگسالان، زیر ۲۵ سال، زیر ۲۳ سال و زیر ۲۱ سال به ۴۰ بازیکن می‌رسید به حدود ۳۱ بازیکن کاهش یافت!

در دستورالعمل جدید نقل و انتقالاتی برای تیم‌‌های لیگ دویی، سهمیه بزرگسال از ۲۱ به ۱۹ بازیکن، سهمیه زیر ۲۳ سال از ۹ به ۶ بازیکن و سهمیه زیر ۲۱ سال از ۱۰ به ۶ بازیکن کاهش یافته است.

همچنین سهمیه زیر ۲۵ سال نیز به مانند تیم‌های لیگ برتری و دسته اولی برای تیم‌های لیگ دویی نیز حذف شده است.

نکته جالب توجه اینکه در شرایطی که علارغم کاهش سهمیه بازیکنان در تیم‌های لیگ برتری و دسته اولی؛ برای این تیم‌ها یک سهمیه ۶ نفره با فاقد محدودیت سنی تحت عنوان "سهمیه سایر بازیکنان" که شامل بازیکنان سرباز، قرضی، تیم ب و آکادمی در نظر گرفته شده است اما این سهمیه برای تیم‌های لیگ دویی در نظر گرفته نشده تا عملا پس از یک انقلاب بزرگ در کاهش سهمیه بازیکنان؛ تعداد بازیکنان در لیست‌ تیم‌هایی دسته دومی از ۴۰ بازیکن به ۳۱ بازیکن کاهش یابد.