۲۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۱

قلعه‌نویی: هدف‌گذاری ما فوتبال هجومی با ساختار منظم است

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان با یادآوری اینکه تیمش در ۱۰ سال گذشته با نگرشی دیگر بازی کرده گفت، هدف‌گذاری او و کادرش ارائه فوتبال هجومی با ساختاری منظم است.
کد خبر: ۱۲۱۶۶۱
به گزارش وب سایت دی اسپورت، امیر قلعه‌نویی پس از برتری 5 بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل قرقیزستان در مسابقات کافا اظهار داشت: من دو موضوع را باید بگویم. نخست اینکه برنده واقعی تماشاگران خوب قرقیزستانی و ایرانی بودند، چون جو بسیار خوبی در ورزشگاه حاکم بود. فکر کنم تماشاگران از بازی لذت بردند. خیلی‌ها می‌گویند قرقیزستان تیم ضعیفی است، ولی چنین چیزی نیست، دلیلش این است که اگر اشتباه نکنم شش ماه پیش با روسیه تا دقایق آخر یک - یک بودند و در نهایت 2 بر یک شکست خوردند.

وی افزود: از بازیکنانم تشکر می‌کنم که باانگیزه بازی کردند و آن چیزی که در تمرینات خواسته بودیم در زمین به نحو احسن پیاده کردند. از ایرانی‌های عزیز که به ورزشگاه آمدند، تشکر می‌کنم و همین‌طور از میزبانی مردم قرقیزستان. ان‌شاء‌الله در دوره‌های بعدی کافا، امکانات و زیرساخت‌های قرقیزستان بهتر شود.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان درباره برنامه‌های آینده تیمش برای حضور در جام ملت‌های آسیا تصریح کرد: ایران در 10 سال گذشته با یک نگرش دیگری بازی می‌کرد. در سه ماهی که آمده‌ام اما تقریباً دنبال این هستم که نگرش و نوع بازی‌مان را عوض کنم، چون هر جایی مربیگری کرده‌ام دنبال فوتبال هجومی بوده‌ام. دنبال این هستیم که این تاکتیک را در تیم ملی پیاده کنیم، ولی در این مسابقات دو گل خورده‌ایم که باید آنالیز کرده و ضعف‌های‌مان را برطرف کنیم. دنبال این هستیم که در هر بازی بهتر شویم و در این بین بازیکنان بزرگ باید کمک کنند. آنها در این تورنمنت نشان دادند که در سطح بالایی هستند و با تمام توان‌شان بازی کردند. بنابراین، هدف‌گذاری ما فوتبال هجومی با ساختار منظم است و باید مشکلات‌مان را در ساختار تیمی برطرف کنیم. در آخر باید از مسئولان کافا و میزبانی قرقیزستان تشکر کنم.

قلعه‌نویی با اشاره به دیدار تیمش برابر ازبکستان در فینال مسابقات فوتبال آسیای مرکزی گفت: ازبکستان در 10 سال گذشته برای تأمین زیرساخت‌ها سرمایه‌گذاری کرده و هم از نظر فنی روی تیم‌های پایه خوب کار کرده است. آنها دنبال این هستند که در آسیا ارتقا پیدا کنند.

وی همچنین با این سؤال روبه‌رو شد که اگر قرقیزستان مقابل روسیه 2 بر یک شکست خورد، ایران برابر همین تیم در دیداری تدارکاتی به تساوی دست یافت و چرا امروز قرقیزستان 5 بر یک نتیجه را واگذار کرد، گفت: فوتبال چرا ندارد. مثلاً می‌بینید برزیل در جام جهانی در کشورش هفت گل از آلمان می‌خورد. قشنگی و جذابیت فوتبال به نتایج آن است. ما جلوی روسیه به تساوی رسیدیم، ولی موقعیت‌های زیادی داشتیم که می‌توانستیم بازی را ببریم. چیزی که در قرقیزستان دیدم این بود که مردم و مسئولان آنها دوست دارند فوتبال‌شان پیشرفت کند. ورزش و خصوصاً فوتبال برای پیشرفت نیاز به سه شاخصه دارد، نخست اقتصاد فوتبال یعنی سرمایه‌گذاری است، دوم تأمین زیرساخت‌ها مثل استادیوم‌ها، سالن‌ها و ... است. روز گذشته برای برگزاری تمرین یک ساعت رفتیم. اگر قرقیزستان می‌خواهد پیشرفت کند باید زیرساخت‌هایش را درست کند. مقوله سوم، برنامه‌ریزی فنی است و حداقل باید چشم‌انداز 10 ساله در تیم‌های پایه و ملی‌شان داشته باشند. این برنامه‌ریزی حتماً باید از باشگاه‌های قرقیزستان آغاز شود. من نیروی انسانی را در فوتبالیست‌های قرقیزستان دیدم و ان‌شاء‌الله که بار دیگر آمدم، پیشرفت‌ها را ببینم.