۲۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۴

مسابقات غرب آسیا| راهیابی امیدهای ایران به فینال با دستان خالدآبادی

شاگردان عنایتی با شکست اردن در ضربات پنالتی جواز حضور در دیدار نهایی مسابقات فوتبال امیدهای غرب آسیا را کسب کردند.
کد خبر: ۱۲۱۶۸۰
به گزارش وب سایت دی‌اسپورت، تیم فوتبال امید کشورمان در نخستین دیدار از مرحله نیمه نهایی مسابقات امیدهای غرب آسیا از ساعت 18:30 امروز (یکشنبه) در ورزشگاه المدینه شهر بغداد مقابل اردن قرار گرفت که در پایان 90 دقیقه به نتیجه تساوی بدون گل رضایت داد تا کار به ضربات پنالتی بکشد.

در ضربات پنالتی ستاره میدان محمدرضا خالدآبادی بود که پنالتی‌های دوم و سوم اردنی‌ها را مهار کرد تا تیم ایران در نهایت با برتری 4 بر 3 جشن صعود به دیدار نهایی مسابقات فوتبال غرب آسیا را برپا کند. در تیم ایران ضربات پنالتی یاسین سلمانی، علیرضا باویه، محمد قربانی و مهدی هاشم‌نژاد گل شد و ضربه پنالتی محمدامین حزباوی را سنگربان اردن مهار کرد.

همچنین ضربات پنالتی بشار الدیابات، امین شنانیه و مهند ابوطاها از تیم اردن گل شد و محمدرضا خالدآبادی ضربات محمد ابوالنادی و عامر جاموس را مهار کرد.

با توجه به فشردگی مسابقات به جای ادامه بازی در وقت‌های اضافی، ضربات پنالتی تعیین‌کننده تیم برنده این مسابقه شد‌.

بدین ترتیب تیم فوتبال امید کشورمان عصر روز سه‌شنبه در دیدار نهایی مسابقات فوتبال امیدهای غرب آسیا به مصاف برنده دیدار امشب عراق - عمان خواهد رفت.

عنایتی شاگردانش را در این بازی با ترکیب محمدرضا خالدآبادی، سعید ایرانخواه، محمدامین حزباوی، سامان فلاح، محمد قربانی، یاسین سلمانی، محمدحسین اسلامی، سامان تورانیان، امیر جعفری، احمد شریعت‌زاده و آریا برزگر راهی زمین کرد. در شروع نیمه دوم آریا یوسفی در دقیقه 46 جایگزین سامان تورانیان شد. همچنین محمدمهدی احمدی در دقیقه 82 به جای امیر جعفری به زمین رفت و علیرضا باویه جانشین محمدحسین اسلامی شد.

گفتنی است در مرحله گروهی مسابقات فوتبال امیدهای غرب آسیا تیم امید کشورمان با سوریه و فلسطین همگروه بود که در دیدار نخست مقابل سوری‌ها با پیروزی 3 بر یک زمین را ترک کرد، اما در بازی دوم با تساوی یک - یک مقابل فلسطین متوقف شد.