۲۷ تير ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۴
کار که بلد نیستید، لااقل الگوبرداری کنید

دوپینگ به جامعه داوران هم رسید!

یک داور بازنشسته می‌گوید کمیته ضددوپینگ باید مامورانش را به محل تست آمادگی جسمانی ببرد تا سلامت تست همه داوران تایید شود.
کد خبر: ۱۲۲۰۰۱
دوپینگ به جامعه داوران هم رسید!
به گزارش وب سایت دی‌اسپورت و به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ علی میرزابیگی، داور بازنشسته لیگ برتری در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص کاهش داوران لیگ برتری اظهار کرد: این کار خوبی است که پس از مدت‌ها قرار است در فدراسیون و کمیته داوران ایجاد شود اما به هر حال نحوه انجام این موضوع نیز مهم است. آیا عضو کمیته داوران که مدعی نظارت در سطح بین‌المللی آسیا را دارد، نمی‌داند که داوران آکادمی (داورانی که از رده‌های سنی پایه به صورت به صورت پله به پله تا قضاوت در لیگ برتر حمایت شده‌اند)باید در صدر لیست داوران دعوت شده به کلاس آموزشی داوران باشند؟ آیا نمی‌داند همین داورها هستند که آینده داوری ایران را تشکیل می‌دهند و همین‌ها هستند که بین‌المللی خواهند شد؟

افشاریان و صفیری را بگیرد!
وی ادامه داد: به همین راحتی در داوری سرمایه‌سوزی می‌شود و مسبب اصلی آن خداداد افشاریان و اسماعیل صفیری هستند. در جایی خواندم یک مربی به بازیکنانش تلنگرد زده که «مارادونا را رها کنید و بازیکنان خودی را بگیرید که به خودمان گل نزنند». حالا همین مصداق برای کمیته داوران ما است که باید بگوییم آقایان افشاریان و صفیری را بگیرید تا آینده داوری را خراب نکنند. آقای صفیری، شما که به اصطلاح ناظر AFC هستید، با پروتکل‌های بین‌المللی آشنا هستید؟ چرا دو داور آکادمی را که در این سال‌ها برایشان هزینه شده و بارها برای قضاوت و کسب تجربه به این شهر و آن شهر رفتند، با یک تصمیم اشتباه و به راحتی کنار گذاشتید؟ این دو جوان خط خوردند که رقیب دوستان شما در لیست بین‌المللی نباشند؟ آقایان بیایند شفاف‌سازی کنند که دلیل خط زدن هر داور چه بوده است.

کار که بلد نیستید، لااقل الگوبرداری کنید
این داور سابق لیگ برتری اضافه کرد: کار که بلد نیستید، حداقل از کشورهای صاحب سبک الگوبرداری کنید. فغانی و سرمایه‌های داخلی را فراری دادید تا جا برای دوستانتان بازتر شود. فردا (سه‌شنبه) قرار است کلاس داوری با داوران منتخب آقایان برگزار شود. تنها خواسته من این است که همراه با تست بدنی داوران، کمیته ضد دوپینگ نیز ماموران خود را به محل تست ببرد تا حقی از کسی ضایع نشود. این را بگویم که اکثریت داوران ما سالم هستند و حساب عده کمی جدا است و ممکن است دست به این کارها بزنند.

چرا تاریخ تولد ملاک قضاوت شده است؟
میرزابیگی در ادامه اذعان کرد: سال‌ها است فیفا و AFC محدودیت سن را برداشته‌اند و شما با چه اجازه‌ای تاریخ تولد را ملاک قضاوت کردن یا نکردن یک داور قرار می‌دهید؟ خواهش می‌کنم مواردی را که در این کلاس‌ها قرار است تدریس کنید، فیلم‌برداری کنید تا همانند قضیه هند گولسیانی در داربی 100 تکرار نشود و دوگانگی پیش نیاید. یک خواهش دیگر هم از افشاریان و صفیری دارم. خواهش می‌کنم استعفا دهید تا یک جامعه فوتبالی با رفتن شما خوشحال شوند.
منبع: ایسنا
ترند های روز