۱۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۰
تیم در ماراتن لیگ یک شرایط صعود دارند؛

مهاجری: بمب نقل و انتقالاتی؟ بمب خود تیم خیبر است

سرمربی خیبر خرم آباد شرایط تیم را برای حضور مقتدرانه در لیگ یک مطلوب ارزیابی کرد و گفت انتظارات از تیمش بالاست و سعی دارد با تلاش و همدلی امسال سال صعود نماینده لرستان به لیگ برتر باشد.
کد خبر: ۱۲۲۱۴۳
به گزارش وب سایت دی‌اسپورت؛ رضا مهاجری که برای اولین بار سرمربیگری تیمی از غرب کشور را بر عهده گرفته و هواداران خیبر نیز از این انتخاب استقبال کرده‌اند، در گفتگویی با رسانه رسمی این باشگاه شرایط و آخرین وضعیت تیم را تشریح کرد.

وی صحبت‌هایش را این چنین آغاز کرد: وقتی آقای کمالوند به عنوان مدیرعامل تیم منصوب شد صحبتی با من داشتند، تیم خیبر فصل قبل ۷ بازی آخر را در مشهد بود و از نزدیک شرایط، مدیریت و شاکله تیم را دیدیم به نظر من مجموعه‌ای بود که انگیزه لازم را برای رسیدن به اهدافش دارد.

مهاجری در خصوص تغییرات بسیار زیادی که در تیمش رخ داده و اینکه این موضوع چرا اتفاق افتاده اظهار کرد: قرار بر این بود که بتوانیم شاکله تیم را حفظ کنیم، خیبر سال گذشته جز چهار، پنج تیم بالای جدول بوده و تا هفته‌های آخر یکی از شانس‌های صعود به لیگ برتر بود و عقل سلیم حکم می‌کند تیمی که شانس صعود داشته نباید به شاکله‌اش دست ببرید به ویژه خط دفاعی‌اش و گلری که کلین‌شیت‌های زیادی انجام داده است.

مهاجری: بمب نقل و انتقالاتی؟ بمب خود تیم خیبر است

وی که از برخی بازیکنان جدا شده خیبر نیز دل‌گیر بود ادامه داد: آقای عبدی، کمالوند و من به عنوان مسئول فنی خیلی تلاش کردیم که این شاکله را حفظ کنیم ولی متاسفانه یک سری شرایط به وجود آمد و یک سری بازیکنان از دید ما کم لطفی کردند و از دید خودشان شاید فکر کردند که جای دیگری برای آنها بهتر می‌تواند باشد. کسی مانند آقای تهرانی به عنوان کاپیتان تیم که یک نیروی بومی بود اولین جلسه را با خود وی داشتم ولی به هر دلیلی نشد.

مربی مشهدی تیم خیبر تصریح کرد: وقتی نتوانستیم به هر دلیلی شاکله سال گذشته تیم را حفظ کنیم مجبور شدیم تغییرات را انجام دهیم و بازیکنانی به تیم تزریق شوند.

مهاجری با بیان اینکه بازیکنان جدید زمان نیاز دارند تا در کنار تیم به انسجام لازم برسند این کار را سخت می‌کند، در خصوص اینکه خیبر در نقل و انتقالات موفق بوده یا نه گفت: خیلی با وسواس و دقت سعی کردیم بازیکنانی را که نیاز داریم جذب کنیم و البته که با شرایط فرهنگی اینجا همخوانی داشته باشند. صحبت‌های لازم همه انجام شده و امیدواریم در دو - سه پستی که نیاز داریم، بازیکنان مورد نظر را جذب کنیم.

مهاجری: بمب نقل و انتقالاتی؟ بمب خود تیم خیبر است

وی اضافه کرد: تاکید می‌کنم سعی‌مان این است بازیکنانی بگیریم که هم به لحاظ انگیزشی و هم از نظر فنی، معیارهای لازم را داشته باشند و به لحاظ فرهنگی نیز به لرستان نزدیک باشند به دور از ریخت و پاش با یک دید منطقی توانستیم تیمی ببندیم که با بودجه در نظر گرفته شده باشگاه برابری می‌کند، چون بخش خصوصی است.

مهاجری به این نکته اشاره کرد که حامی خیبر بخش خصوصی بوده و خیلی سخت است با دیگر تیم‌های صنعتی و معدنی رقابت کند؛ وی مبلغ قراردادهای برخی بازیکنان در این تیم‌ها را بسیار بالا دانست و اعلام کرد خیبر توان پرداخت چنین پول‌هایی را قطعاً ندارد.

مهاجری گفت: رقم‌هایی که در باشگاه‌های دیگر در لیگ یک مطرح می‌شود بالا بوده و این یک مقدار کار را برای ما سخت‌تر می‌کند؛ در زمان‌هایی ماندیم تا تیم‌های معدنی و صنعتی کار خودشان را انجام دهند و بعد وارد نقل و انتقالات شدیم.

مهاجری: بمب نقل و انتقالاتی؟ بمب خود تیم خیبر است

وی افزود: کاری به آنها نداریم از نحوه کارمان تا الان راضی هستیم و باشگاه نیز همکاری لازم را داشته است ولی همیشه اعتقاد من این است که در حرکت رو به جلو یک سری مشکلات و کاستی‌هایی وجود دارد که باید یک مقدار با منطق و صحبت مشکلاتمان را حل کرده و آنها را به حداقل برسانیم.

سرمربی خیبر که ظاهرا از جذب بازیکنان جدید در بازار نقل و انتقالات راضی است در خصوص اینکه قرار است پس از بازیکنانی که جذب شدند، بمب نقل و انتقالاتی دیگری در لیگ یک توسط تیمش منفجر شود، بیان کرد: به نظرم بمب خود تیم خیبر است، ما بمب نفری نداریم و بمب تیمی هستیم.

وی در خصوص اینکه کارشناسان و هواداران انتظار دارند کادر فنی خیبر باید بازیکنان با کیفیت دیگری به تیمشان اضافه کنند، اظهار کرد: سعی کردیم به دور از احساس و با منطق کار خودمان را جلو ببریم، شاید یک سری از دوستان در جریان بحث‌های فنی ما نیستند و دل‌نگرانی دارند که شاید درست باشد و شاید دل‌نگرانی آنها دل‌نگرانی خود ما هم باشد، ما می‌خواهیم بازیکنانی به تیم بیاوریم که بتوانند یار باشند نه بار؛ خیلی از دوستان می‌گویند مهاجم، مهاجم، مهاجم، من الان مهاجم‌های خوبی دارم.

مهاجری: بمب نقل و انتقالاتی؟ بمب خود تیم خیبر است

مهاجری ادامه داد: نسبت به تیم‌های لیگ یکی مهاجم‌های ما حیدری است که سال گذشته ۱۲ گل زده،، حسین شهابی که دست پرورده خود این باشگاه و یک جوانی است که روز به روز پخته‌تر می‌شود و پارسال ۷ یا ۸ گل زده، در کنار آن طاهرخانی را داریم و دنبال این هستیم که مهاجم هم اضافه کنیم آن هم از خوب‌های لیگ یک یا برتر، خیلی‌ها ابراز تمایل کردند که بیایند ولی آن شرایط و معیارهایی که باشگاه برای جذب بازیکنان داشت نداشتند، ما نمی‌توانیم به هر قیمتی برویم دنبال مهاجمی که شاید کیفیت داشته باشد ولی توازن و تعادل تیم را به هم خواهد زد.

وی یادآور شد: میانگین سنی تیم ما حدود ۲۸ سال است که می‌تواند آمار خوبی برای لیگ یک باشد و در کنار با تجربه‌هایی که انگیزه دارند از جوانان خوبی که داریم استفاده خواهیم کرد.

سرمربی خیبر صحبت‌هایش را این چنین ادامه داد که بازیکنانی جذب خیبر شده‌اند از لحاظ اخلاقی، انگیزشی و فنی شرایطی دارند که می‌تواند به تیم کمک کنند، با توجه به تجربیاتی که داشتیم تمرینات را زود شروع و سعی کردیم هماهنگی بین بازیکنان بالا رود، تا الان به همه لحاظ شرایط خوبی داریم.

مهاجری: بمب نقل و انتقالاتی؟ بمب خود تیم خیبر است

مهاجری که سابقه صعود به لیگ برتر را با سیاه‌جامگان مشهد نیز در کارنامه خود دارد در پاسخ به این سوال که مردم لرستان امسال از خیبر تنها و تنها صعود می‌خواهند، جواب داد: انتظارات بالایی از ما در لرستان دارند و می‌دانیم چه انتظاراتی از این تیم وجود دارد؛ آمده‌ایم با تلاش و همدلی صعود کنیم، مالک باشگاه انگیزه، توان و دیدگاهش همین است، مدیرعامل، منِ سرمربی و بازیکنانی که اضافه کردیم نیز همین دیدگاه را دارند برای رسیدن به هدفمان که همانا حضور خیبر در سطح اول فوتبال کشور است.

وی ولی اذعان کرد: بالاخره بقیه تیم‌ها بیکار نیستند آنها نیز هدف، انگیزه و تمام توانشان را برای صعود گذاشته‌اند، روی کاغذ حداقل ۸ یا ۹ تیم شرایط صعود دارند یعنی آمدند که این اتفاق رخ دهد، بقیه تیم‌هایی که می‌مانند تیم‌هایی هستند که معادلات را خیلی جاها به هم می‌زنند. چون شرایط صعود را ندارند.

سرمربی خیبر با تاکید بر اینکه خیلی باید حواسمان جمع باشد که در ماراتن لیگ یک به هدفی که داریم برسیم،، افزود: جاهایی هست که دچار چالش می‌شویم، فوتبال است و سعی می‌کنیم نوسان‌ها را کمتر کنیم ولی در روزهای سخت نیاز به حمایت داریم.

مهاجری: بمب نقل و انتقالاتی؟ بمب خود تیم خیبر است

وی گفت: دوباره می‌گویم من قولی به کسی ندادم ولی انگیزه من الان در لیگ یک به مراتب بیشتر از سال‌هایی است که در لیگ برتر کار می‌کردم، برای شروع لیگ یک لحظه شماری می‌کنیم تا با قدرت استارت بزنیم.

مهاجری گفت: اردوی تیم ما از دوازدهم مرداد ماه در تهران برگزار می‌شود، ۴ بازی برای خودمان پیش‌بینی کردیم که امیدواریم با انجام آنها به آمادگی خوبی برسیم.

وی تاکید کرد: امیدوارم بخش دولتی استان از خیبر حمایت کند و آگاهانه کنارمان باشد تا بتوانیم خبرهای خوشی را تا پایان فصل برای مردم خرم آباد و لرستان داشته باشیم.

مهاجری: بمب نقل و انتقالاتی؟ بمب خود تیم خیبر است
ترند های روز