۱۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۴
بزرگترین معضل تیم‌ها کاهش سهمیه بازیکنان است؛

اشکش: مسئولان فدراسیون با افزایش سهمیه بزرگسال موافقت کنند

سرمربی نفت مسجدسلیمان با انتقاد از کاهش سهمیه بازیکنان بزرگسال در لیگ یک ابراز امیدواری کرد تا مسئولان سازمان لیگ با درخواست باشگاه‌ها مبنی بر افزایش تعداد سهمیه بازیکنان بزرگسال موافقت نمایند.
کد خبر: ۱۲۲۱۴۶
به گزارش وب سایت دی‌اسپورت؛ ابراهیم اشکش سرمربی نفت مسجدسلیمان در گفتگو با خبرنگار دی‌اسپورت با انتقاد از کاهش سهمیه تعداد بازیکنان بزرگسال در لیگ یک در این رابطه اظهار داشت: چرا باید به طور یکسان از ۱۹ سهمیه بزرگسال در لیگ‌های برتر، لیگ یک و لیگ دو استفاده کنیم؛ لیگ برتر در ۳۰ هفته، لیگ یک در ۳۴ هفته و لیگ دو در ۲۶ هفته مسابقاتی برگزار می‌شود بنابراین سازمان لیگ باید فرق بین لیگ یک با لیگ برتر را به خوبی درک کرده و رسیدگی کند.

اشکش افزود: پراکندگی استان‌ها در لیگ یک بیشتر است و به علت بودجه محدود و کم، مسافت طولانی و طاقت فرسا بین استان‌ها و مهم‌تر از هر چیزی عدم وجود و توانایی رزرو بلیط چارتر برای بعضی از سفرها سبب می‌شود تا مجبور باشیم چند مسافت‌ در یک سفر را با یک یا دو اتوبوس طی کنیم.

سرمربی نفت مسجدسلیمان بیان داشت: در رقابت‌های لیگ یک نحوه رسیدگی به لحاظ فنی، پزشکی و ریکاوری به علت محدودیت‌های مالی و مادی قراوان ضعیف‌تر انجام می‌شود و از طرفی در لیگ یک چهار هفته باید بیشتر مسابقه داد و این چهار هفته منجر می‌شود رقابت‌ها یک‌ماه بیشتر از مسابقات لیگ برتر ادامه یابد و لیگ تبدیل به یک ماراتن سخت و فرسایشی شود.

وی ادامه داد: عدم رسیدگی فنی، پزشکی و ریکاوری به دلیل برخی محدویت‌ها باعث ایجاد اتفاقات زنجیره‌ای می‌شود به عنوان مثال همین محدویت‌ها بازیکنان را با مصدومیت‌های طولانی مدت و بدنبال آن نیز تیم‌ها را با کمبود بازیکن مواجه می‌کند که ایجاد چنین مسائل و مشکلاتی سلامت مسابقات را از هر نظر تحت الشعاع خود قرار می‌دهد‌.

اشکش ابراز امیدواری کرد: با توجه به حضور آقایان منصور قنبرزاده و محمدرضا کشوری فرد به عنوان مسئولان ارشد سازمان لیگ که مدیران کاملا فوتبالی و باتجربه هستند نگاه کارشناسانه نسبت به تعداد سهمیه‌های بزرگسال صورت بگیرد و در نهایت ضمن اینکه این معضل بزرگ برای تیم‌ها با اضافه شدن به تعداد سهمیه بازیکنان بزرگسال از بین برود؛ در راستای پویایی، حفظ سلامت و ارتقای کیفیت فنی مسابقات کمک شود.

او گفت: وقتی تمام تیم‌ها موافقت خود را با افزایش تعداد سهمیه بازیکنان بزرگسال اعلام کردند؛ از این رو بهتر است مسئولان محترم فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ برای بالا بردن سطح کیفی و فنی مسابقات با این خواسته به حق موافقت نمایند.
ترند های روز