۱۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۰
افزایش سهمیه زیر ۲۳ و ۲۱ سال؛

لژیونرهای ایرانی سهمیه خارجی محسوب نمی‌شوند

مصوبات نخستین جلسه کارگروه ناظر بر دستور العمل قراردادهای ورزشی اعلام شد.
کد خبر: ۱۲۲۱۷۱
به گزارش وب سایت دی‌اسپورت، نخستین جلسه کارگروه با حضور مهدی تاج ریاست محترم فدراسیون فوتبال، منصور قنبرزاده نایب رئیس دوم فدراسیون و رئیس کارگروه و سایر اعضا تشکیل و موارد ذیل مصوب و مقرر شد که از طریق سایت سازمان لیگ این مصوبات به باشگاه ها ابلاغ شود.

۱- حسب تقاضای برخی باشگاه ها و به منظور تقویت تیم های ملی امید و جوانان به هر کدام از گروه سنی سهمیه زیر ۲۳ سال یک نفر و زیر ۲۱ سال یک نفر به سهمیه ابلاغی برای تمامی باشگاه ها با رعایت سقف بودجه اضافه گردد.

۲- با توجه به استعلام از دپارتمان بین المللی فدراسیون فوتبال و پاسخ این دپارتمان مقرر شد بازیکنان ایرانی حاضر در لیگ های پایین تر از لیگ برتر کشور مبدا که قصد حضور در مسابقات «لیگ برتر و لیگ یک» کشور را دارند مشمول بند ۲۳ دستور العمل ناظر به انعقاد قراردادها محسوب نمی شوند.

۳- با توجه به بررسی های انجام شده و استعلام از دپارتمان صدور مجوز حرفه ای بر اساس استانداردهای مالی مبلغ رضایت نامه بازیکنان به تناسب مدت زمان قرارداد بازیکنان و باشگاه مقصد به مدت زمان سالیانه قرارداد تقسیم و « مستهلک» شود و سالیانه از سقف بودجه آن باشگاه به تناسب مدت زمان قرارداد کسر خواهد شد.
ترند های روز