۲۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۸
بازیکن شایان دیزل؛ بازیکن مجاز است؛

فوری؛ شکایت علیه باشگاه شایان دیزل کوار فارس رد شد

با اعلام مسئول لیگ سه شکایت چند باشگاه علیه باشگاه شایان دیزل کوار فارس مردود اعلام شد.
کد خبر: ۱۲۲۲۷۸
به گزارش وب سایت دی‌اسپورت؛ چند باشگاه دسته سومی اخیرا در کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال با طرح شکایت علیه باشگاه شایان دیزل کوار فارس مدعی شدند این باشگاه شیرازی با وجود اینکه یکی از بازیکنانش مشمول خدمت سربازی بوده اما با او قرارداد همکاری امضاء کرده و از آن در مسابقات استفاده کرده است؛ از این رو باید این بازیکن توسط ارکان قضایی فدراسیون بازیکن غیرمجاز تلقی شود و تیم شایان دیزل کوار نیز با کسر امتیاز مواجه گردد؛ تخلفی که همین چند وقت پیش نیز در تیم قهرمان لیگ یک محرز و حدود ۶ امتیاز از تیم شمس آذر کسر شد.

در این میان مسئولان باشگاهی به مانند باشگاه اتحاد فومن نیز معتقد بودند در صورتی که تخلف باشگاه شایان دیزل محرز گردد و چند امتیاز از این تیم کسر شود در این حالت با توجه به مجموع امتیازاتی که در اختیار دارند باید آنها جایگزین تیم شیرازی در مرحله پلی آف شوند.

حتی برگزاری به یکباره قرعه کشی مرحله پلی‌آف اعتراض شدید فومنی‌ها را در برداشت چرا که آنها اعتقاد داشتند نباید قرعه کشی این مرحله پیش از تعیین و تکلیف و صدور رای در خصوص پرونده شکایت از باشگاه شایان دیزل برگزار می‌شد.

بر اساس پیگیری‌ها و گفتگویی که خبرنگار دی‌اسپورت با حسین ایوبی مسئول لیگ سه ترتیب داده؛ مشخص شد که سازمان نظام وظیفه عمومی پیش از شروع مراسم قرعه کشی مرحله پلی‌آف پاسخ استعلام کمیته انضباطی و استیناف مبنی بر آخرین وضعیت نظام وظیفه بازیکن شایان دیزل کوار فارس را ارسال کرده که طبق پاسخ این استعلام بازیکن تیم شیرازی تا سال ۱۴۰۳ هیچ گونه منعی برای فعالیت ورزشی ندارد و مشمول خدمت سربازی نیز نمی‌باشد. از این رو دستور برگزاری مراسم قرعه کشی مرحله پلی‌آف از سوی ارکان قضایی فدراسیون فوتبال صادر شده و شکایت چند باشگاه علیه باشگاه شایان دیزل کوار فارس نیز مردود اعلام شده است.

ترند های روز