۲۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۷

خطیبی: آفرین به همه پیکانی‌ها به جز یک بازیکن!

سرمربی تیم فوتبال پیکان در پایان دیدار با گل‌گهر از همه بازیکنانش به جز یک نفر قدردانی کرد.
کد خبر: ۱۲۲۳۱۲
به گزارش وب سایت دی اسپورت، رسول خطیبی در نشست خبری بعد از بازی پیکان مقابل گل‌گهر سیرجان در هفته دوم لیگ برتر، گفت: مقابل تیم خوب و با احترام گل‌گهر، یک فوتبال با کلاس ارائه دادیم و واقعاً از این بازی لذت بردیم. دروازه‌بان ما اصلاً توپی دریافت نکرد و توپی سمتش نیامد. از آن طرف چند موقعیت خوب داشتیم. بازی به این زیبایی تنها چیزی که نداشت، گل بود. باید این بازی را می‌بردیم. به همه یازده بازیکن خود آفرین می‌گویم به غیر از یک بازیکن که تعویض کردیم. انتظار داشتیم به یک بازیکن جوان که بازی می‌دهیم بهتر بازی کند.

وی افزود: خیلی سخت است که با این بازیکنان جوان مقابل بازیکنان با کیفیت و بنام اینطور فوتبال بازی کنید. اینقدر بازیکنان پیکان جذاب بازی کردند که از باشگاه درخواست کردم به آنها پاداش بدهد. امیدوارم این روند را ادامه دهیم. جلوی هر تیمی بازی کنیم، دوست داریم هجومی باشم. فقط ناراحتم چرا این بازی گُل نداشت.

سرمربی پیکان درباره اینکه با توجه به بضاعتی مالی که این تیم دارد، می‌تواند در ادامه لیگ به اهدافش برسد، گفت: کاری به تیم‌های دیگر نداریم. فلسفه باشگاه و بنده این است که از بازیکنان جوان استفاده کنیم.  این خودش فلسفه ارزشمندی است که یک باشگاه، یک مربی برای تیم ملی و باشگاه‌های دیگر،  بازیکن سازی می‌کند. اکثراً در تیم‌های امید، جوانان و رده‌های سنی بازیکن پیکان حضور دارند. فکر می‌کنم از تیم‌های دیگر که هزینه زیادی انجام می‌دهند ما لذت بیشتری با این بازیکن سازی می‌بریم.

خطیبی در پاسخ به این سوال که با توجه به از دست دادن موقعیت‌ها توسط بازیکنانش احتمال جذب مهاجم جدید در پیکان وجود دارد، گفت: ما مهاجم داریم، اما اگر مهاجم خوب پیدا کنیم باز هم جذب می‌کنیم. از نظر موقعیت سازی خوب بودیم. امروز، روز خوب محمدرضا اخباری بود و خیلی خوب کار کرد. یکی دو توپ را خوب گرفت و بعضی روزها توپ درون دروازه نمی‌رود. هر چه جلوتر برویم بهتر می‌شویم کما اینکه نسبت به هفته پیش بهتر بودیم.

وی یادآور شد: اینکه قلعه نویی و اعضای کادر فنی بازی‌های تیم‌هایی مثل ما را می‌بینند برای ما و بازیکنان خیلی خوب است و بازیکنان روحیه می‌گیرند. مثل بعضی تیم‌ها دو تیم نداریم و خواهش می‌کنم طوری بازیکنان را دعوت کنند که ما ضربه نخوریم. از سپاهان، پرسپولیس و تراکتور بازیکن جایگزین دارند اما اگر از ما دعوت کنند ضربه می‌خوریم. از قلعه نویی و همکارانش تشکر می‌کنم.

سرمربی پیکان در پاسخ به این سوال که آیا درست است ورزشگاه پاس قوامین با پول انتقال او به لیگ آلمان، ساخته شد، گفت: آن زمان که ما بازی می‌کردیم اینجا زمین خاکی بود. به لطف خدا به لیگ آلمان  ترانسفر شدم و با پول ترانسفر ما این ورزشگاه شرایط بهتری پیدا کرد و یک یادگاری در فوتبال برای ما شد. از مسئولان ورزشگاه تشکر می‌کنم که چمن با این کیفیت را مهیا کردند.

وی درباره احیای باشگاه قدیمی پاس عنوان کرد:  مکتب پاس دیگر هیچ وقت نمی‌آید، پاسی که چندین فصل باشگا‌ه‌های خوب کشور بود. هم مکتب اخلاقی بود و هم بازیکنان و مربیان بزرگی داشتیم. من از مکتب پاس هستم. دوست دارم این باشگاه احیا شود و خاطرات خیلی از بازیکنان قدیمی که بزرگ بودند زنده شود. هر کسی این کار را کرده تشکر می‌کنم و امیدوارم پاس بزرگ هر چه زودتر به لیگ برتر بازگردد.

رسول خطیبی نامی از بازیکن جوانی که خوب بازی نکرد، نبرد اما علی اکبر رنجبر در دقیقه 46 تعویض شد.
ترند های روز