۲۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۶

خمس: رفته رفته بهتر می‌شویم

سرمربی تیم فوتبال تراکتور گفت: دو باخت مقابل دو تیم بزرگ خیلی غیرمنطقی نیست، اما تراکتور رفته‌رفته بهتر می‌شود.
کد خبر: ۱۲۲۳۱۶
خمس: رفته رفته بهتر می‌شویم
به گزارش وب سایت دی اسپورت، پاکو خمس پس از شکست یک بر صفر تراکتور تبریز مقابل پرسپولیس، درباره مشکل هجومی تراکتور به‌خاطر غیبت مهاجم نوک گفت: راه حل این مشکل اینقدر ساده نیست. باید میان بازیکنان جستجو کنیم ببینیم کدام بازیکن می‌تواند چیزی را بدهد که از او در خط حمله می‌خواهیم.

وی در مورد وضعیت هجومی تراکتور گفت: دو بازیکن در خط حمله داریم؛ امیرحسین حسین‌زاده و عارف رستمی که هیچ‌کدام، مهاجم نوک نیستند. مجبوریم از آنها در خط حمله استفاده کنیم و باید بیشتر تمرین کنیم تا عملکرد مدنظر در بالاترین سطح را به ما بدهند. امروز بازی بهتری نسبت به دیدار با سپاهان ارائه کردیم و با اینکه شکست خوردیم، بازی با پرسپولیس برابر بود. باید کار کنیم و وظیفه من این است که با این بازیکنان به دنبال راه حل باشم.

سرمربی تراکتور تبریز درباره وضعیت حسین پورحمیدی، دروازه‌بان تیمش که در صحنه گل پرسپولیس مرتکب اشتباه شد، تصریح کرد: فکر می‌کنم پورحمیدی آمادگی محافظت از دروازه تراکتور را دارد و مشکلی برای بازی مقابل تماشاگران زیاد نخواهد داشت. وقتی یک دروازه‌بان در دو بازی متوالی اشتباه می‌کند، هجمه‌های زیادی روی او وارد می‌شود.

خمس افزود: الان باید پورحمیدی را بیشتر دوست داشته باشیم، به او روحیه بدهیم و تلاش کنیم این اشتباهات تکرار نشود. برای هفته‌های بعد به این بازیکن نیاز داریم. الان باید با بازیکنان بیشتر دوست باشیم و از آنها بیشتر مراقبت کنیم. هنوز جای زیادی برای پیشرفت داریم و با کار زیاد می‌توانیم به این مرحله برسیم.

«باید غُر زدن و این را که بگوییم بازیکنی هست یا نیست، کنار بگذاریم». وی ضمن بیان این جمله عنوان کرد: باید با این بازیکنان کار کنیم و آنها باید برای رقابت با تیم‌های بزرگ آماده باشند. حسین‌زاده و رستمی خصوصیات مهاجم نوک مانند قد بلند یا شرایط فیزیکی برای حفظ توپ را ندارند.

سرمربی تراکتور با بیان اینکه باید خواسته‌های دیگری از دو مهاجم غیرتخصصی تیمش داشته باشد، اظهار داشت: مثلاً می‌توانیم توپ را پشت مدافعان ارسال کنیم تا از سرعت این نفرات بهره ببریم و راهی بیابیم که آنها راحت‌تر بازی کنند. وقتی آنها شرایط مهاجم نوک را ندارند، شاید تصاحب توپ در وضعیت پشت به مدافع برای‌شان سخت باشد. باید با بازیکنانی کار کنیم که آنها را در اختیار داریم و کار اصلی مربی این است که به نحو احسن از بازیکنان خودش استفاده کند.

خمس با بیان اینکه بازیکنان بزرگ و خوبی در اختیار دارد، تصریح کرد: باید به نحو احسن از آنها استفاده کنیم. در این مسابقه یک قدم رو به جلو برداشتیم، اما باید بهتر از این باشیم و پیروز شویم. دو باخت مقابل دو تیم بزرگ خیلی غیرمنطقی نیست، اما تراکتور رفته‌رفته بهتر می‌شود.

وی درباره اشتباهات انفرادی بازیکنان تراکتور تبریز خاطرنشان کرد: اشتباهات فردی چیزی نیست که بتوانید زمان رخ دادن آن را پیش‌بینی کنید. باید از این اشتباهات درس بگیرید تا دیگر تکرار نشود. باید کار و از اشتباهات فردی جلوگیری کنیم.

سرمربی تراکتور تبریز در مورد حمایت پُرشور هواداران این تیم، با اشاره به دیدار مقابل شارجه امارات در دیدار پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا گفت: هواداران بخش مهمی از تراکتور هستند و از آنها تشکر می‌کنم. نحوه تشویق تماشاگران فوق‌العاده است و آنها کمک زیادی به ما می‌کنند. تلاش می‌کنیم بازی بهتری ارائه کنیم و بازیکنان از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.

خمس با بیان اینکه شاگردانش با تمام قلب‌شان تلاش می‌کنند، گفت: باید بازی بهتری ارائه کنیم و برای تحقق این امر تلاش خواهیم کرد. از هواداران خواهش می‌کنم روز سه‌شنبه از ما حمایت کنند و با حضور در ورزشگاه یادگار امام (ره)، ما را در این بازی بزرگ یاری کنند.
ترند های روز