۲۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۱

ربیعی: پنالتی سپاهان درست نبود، شدیداً نیازمند VAR هستیم

سرمربی تیم ذوب‌آهن اصفهان اعتقاد دارد، پنالتی که منجر به گل اول سپاهان در دربی اصفهان شده، نادرست بوده است.
کد خبر: ۱۲۲۳۲۴
به گزارش وب سایت دی‌اسپورت، محمد ربیعی پس از شکست 2 بر صفر ذوب‌آهن مقابل سپاهان در نشست خبری اظهار داشت: پیروزی سپاهان را به این باشگاه و کادر فنی محترش تبریک می‌گویم. اگر بخواهم واقع‌بینانه بگویم،‌ فکر می‌کنم در یک جاهایی زورمان نرسید. آنها بهتر بودند و زور بیشتری داشتند. در نهایت هم از فرصت‌ها استفاده کردند و پیروز بازی شدند. یکی از بخش‌های اصلی در مرکز زمین است و باید عملکرد بچه‌ها در این بخش بهتر بود. به بچه‌های خودمان هم خسته نباشید می‌گویم. باید یک ریکاوری کنیم و برای بازی بعد آماده شویم.

وی در واکنش به سوالی درباره اینکه به نظر می‌رسید بازیکنانش ترسیده بودند، گفت: نمی‌توانم بگویم ترسیدند، ذوب‌آهن تیم جوانی است. قبول دارم که تیم نیازمند مهره‌های باتجربه است. این را قبول دارم. من خیلی توجیه نمی‌کنم، چون زورمان نرسید. الان هم می‌ترسیم یک جمله بگوییم، چون محروم می‌کنند. از نگاه من آن صحنه پنالتی نبود. این سلیقه من است. با اینکه فکر نمی‌کنم صحبتم راه به جایی ببرد، ولی شدیداً نیازمند VAR هستیم. دوست دارم صادقانه تصویر صحنه پنالتی سپاهان کارشناسی شود. از یک طرف دیگر بدشانسی هم داشتیم. دو تیر به دروازه حریف زدیم. این را اما قبول دارم؛ یک جاهایی نامنظم بازی کردیم و یک جاهایی هم زورمان نرسید؛ بخشی از این هم می‌تواند از روی ترس باشد. به هر حال ذوب‌آهن تیم جوانی است و باید صبوری شود. ما اگر در 20 دقیقه اول در دو صحنه روی پاس آخر دقت می‌کردیم تک به تک می‌شدیم. به هر حال وقتی نقشه شما درست در نیاید به تیم حریف اجازه می‌دهید که به روی دروازه شما حمله کند. آنهم مقابل سپاهان، پرسپولیس و استقلال که پرمهره هستند. شما نگاه کنید دقیقه 95 احسان پهلوان به زمین می‌آید.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن درباره داوری دیدار چهارشنبه شب تیمش مقابل سپاهان یادآور شد: ممکن است حرفی بزنیم و محروم شویم. امیدوارم تصمیم داور درست باشد. من نظر خودم را گفتم؛ از نظر من آن صحنه پنالتی نبود.

ربیعی همچنین خاطر نشان کرد: به هر حال یکی از مسائلی که با آن روبه‌رو هستیم این نبود که ما فشار آوردیم و سپاهان عقب‌نشینی کرد. آنها خودخواسته عقب رفتند و ما هم یک مقدار گاردمان را باز کردیم. این برنامه را داشتیم و قرار بود از دقیقه 70 به بعد با گارد بازتر به حمله برویم. به هر حال گل هم خوردیم. روی توپی که ما داشتیم حمله می‌کردیم یک دفعه توپ دزدیده شد. شما گل و کیفیت مغانلو را هم نگاه کنید. آن گل آب سرد نبود که بگویم ریخته شد روی پیکر تیم ما؛ آنها از یک موقعیت ضدحمله بهترین بهره را بردند. ما مانند این صحنه دو بار در نیمه اول داشتیم. ان‌شاءالله این برای تیم ما تجربه می‌شود.

وی با تمجید از برخی شاگردانش اظهار داشت: امیرحسین (جدی) با پای مصدوم تا آن زمان (دقیقه 70) بازی کرد. شما دیدید که ما چند بازیکن‌مان را نداشتیم. ما تا ظهر نمی‌دانستیم می‌توانیم از سجاد آشوری استفاده کنیم. دست‌مان خالی است. سه بازیکن ما بیش از یک سال است که بازی نکردند. هر تیمی این مشکلات را دارد. ما چند بازیکن‌مان را دادیم، اما از برخی بازیکنان انتظار دارم. آنها را که سال قبل بازی کردند، خوب نمی‌بینم. دلیل این همه پاس اشتباه در وسط زمین را نمی‌دانم. انتظارم از معصومی و یوسفی بالاتر است. این بچه‌ها باید در این بازی‌ها با اعتمادبه‌نفس بالاتر کار کنند. من کلاً روی بازیکنان صبور هستم و مطمئنم این بچه‌ها جبران خواهند کرد. اینجا هم از هواداران عذرخواهی می‌کنم. بسیار شرمنده آنها هستم. امیدوارم تیم جواب محبت‌شان را بدهد.
ترند های روز