۲۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۰:۴۳

منصوریان: فوتبال خوزستان سرعت‌گیر دارد

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان بعد از شکست مقابل صنعت نفت آبادان به انتقاد از برخی هواداران این تیم پرداخت و گفت که تیمش دچار بحران سکو شده است.
کد خبر: ۱۲۲۳۲۶
به گزارش وب سایت دی‌اسپورت، علیرضا منصوریان در نشست خبری بعد از بازی فولاد خوزستان مقابل صنعت نفت آبادان، در هفته دوم لیگ برتر اظهار داشت: به تیم خوب آبادان تبریک می‌گویم. فارغ از هر اتفاقی که در جریان بازی افتاد خیلی زحمت کشیدند و حتی زمانی که ما 10 یار داشتیم خیلی زحمت کشیدند و از دروازه خود محافظت کردند. به عبدالله ویسی تبریک می‌گویم، اما به هواداران صنعت نفت آبادان که در ورزشگاه حاضر بودند، تبریک نمی‌گویم. دو سال پیش 17 هفته این تیم پول نگرفت، اما مثل پدر و برادر بالای سر این تیم بودم. سه هفته که کرونا داشتم و در حال مرگ بودم به احترام این تیم آمدم.

وی افزود: از دست آنها خیلی ناراحت هستم. توهینی که به من کردند خستگی دو سال قبل در تنم باقی ماند. حتی بعد از بازی می‌خواستم به سمت جایگاه هواداران صنعت نفت بروم و به آنها دست تکان بدهم، اما از دست‌شان ناراحت شدم. طالب (ریکانی) و تیمش می‌دانند چقدر آنجا زحمت کشیدم و چقدر خوب کنار مردم آبادان زندگی کردم. متأسفانه یک بدعت بد در خوزستان گذاشته شد. من قبل از بازی به رختکن صنعت نفت رفتم، چون آنها را تیم سابق خودم می‌دانم.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان خاطر نشان کرد: در مورد تیم خودم باید بگویم خیلی زحمت کشیدیم. 70 دقیقه با 10 یار بازی کردیم. البته در دقیقه 90 می‌توانستیم گلزنی کنیم. ما در نیمه اول دو یا سه شانس خوب داشتیم و خیلی خوب فوتبال بازی کردیم، ولی الان که فیلم را نگاه کردیم؛ استنباط ما این است که توپ به دست خورد. گروه آنالیز ما خیلی قوی است و آنها این صحنه را مشاهده کردند. به هر شکلی آنها به گل رسیدند و از شایستگی تیم صنعت نفت آبادان نمی‌توان گذشت.

منصوریان درباره گل طالب ریکانی گفت: صنعت نفت یک فوق‌ستاره به نام طالب ریکانی دارد. او برای ما هفت گل بدون پنالتی زد. امروز منکر ضربه خوبش نمی‌شوم. کار آقای بیژن حیدری (داور مسابقه) هم خوب بود، اما اتفاقاتی می‌افتد که کار از دست او خارج می‌شود. وقتی VAR در ورزشگاه باشد دستگاهی کمک‌کننده و پرقدرت برای تیم داوری است. ممکن بود اشتباه داوری برای صنعت نفت آبادان بیفتد. تصمیم داور یک لحظه اتفاق می‌افتد و می‌تواند با VAR اصلاح شود.

وی راجع به وضعیتش در استان خوزستان نیز تصریح کرد: از حال و هوای خودم در خوزستان راضی نیستم. انتظار رفتار بهتری از صنعت نفتی‌ها داشتم به هر حال ما دو تا دوست در آنجا داریم. امروز روز خوبی نبود. از یگان ویژه تشکر می‌کنم، چرا که در هیچ ورزشگاهی از فاصله دو متری فحش خانواده نشنیده بودم! آن دو آدم شاید تعریف فحش را نمی‌دانستند و در فاصله دو متری به ما فحش خانواده دادند. از یگان ویژه تشکر می‌کنم که آن دو نفر را گرفتند. ما هم شکایت خودمان را تنظیم می‌کنیم.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان تصریح کرد: قرار شد من کمتر حرف بزنم و سفره دلم را باز نکنم. بیشتر از این صحبت فنی انجام نمی‌دهم. به تیم آبادان تبریک می‌گویم و از هواداران آبادانی که خاطرات خوبی با هم داشتیم تشکر می‌کنم. از خبرنگاران اهوازی که هیچ وقت برای ما حاشیه درست نکردند هم تشکر می‌کنم.

منصوریان ادامه داد: احساس می‌کنم و حرفی که بچه‌ها به ما گفتند، در بازی‌های خانگی غریب هستیم و این حس در تیم ما وجود دارد. نمی‌توانید توقع داشته باشید که به پدر و یا پسر یک خانواده (بازیکنان) فحش بدهید و انتظار داشته باشید هیچ واکنشی نشان ندهند. تیم ما از درون دوست ندارد بازی‌هایش در ورزشگاه پرجمعیت برگزار شود. ما در ورزشگاه خالی از جمعیت راحت‌تر بازی می‌کنیم. حداقل در رختکن ما حاضر نمی‌شوند و بچه‌ها نمی‌گویند «علی آقا تمرکزت را حفظ و خودت را کنترل کن». متأسفانه تمرکز ما را به‌هم می‌ریزند. با توجه به تحصیلاتم در رشته روانشناسی ته دل بازیکن را می‌خوانم.
وی در پاسخ به درخواست خبرنگاری که از او خوستار صبوری بیشتری شد، گفت: در این ورزشگاه کار کردن صبر ایوب می‌خواهد. چه سؤال عجیبی است که شما می‌پرسید؟

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان راجع به تلطیف رابطه‌اش با هواداران در اهواز گفت: وقتی در آبادان بودم، کرونا گرفتم، به جای اینکه به ما تلنگر بزنند سه پیرمرد پیش ما آمدند و گریه کردند. اگر انرژی ما هزار بود به 10 هزار تبدیل شد. من شبانه‌روز در آبادان بودم و شاید چهار بار پیش خانواده‌ام رفتم. من 10 قدم از شما ببینم هزار قدم به سمت شما می‌آیم. ما ایرانی هستیم و رگ دست‌مان را در مسائل ناموسی می‌دهیم. تیم من دچار بحران سکو شده است و به من توهین می‌کنند.

وی افزود: این تیم به من وابستگی دارد و وقتی توهین می‌کنند به‌هم می‌ریزد. یک نفر دور تا دور ورزشگاه می‌رود، به ما فحش خانواده می‌دهد و کسی هم به او کاری ندارد. انگار فنر در پایش هست دور تا دور استادیوم می‌رود!
«ما باید برای رابطه بهتر چه کار کنیم؟»،

منصوریان با بیان این پرسش در مورد برخوردهای گذشته هواداران فولاد با مربیان سابق این تیم، گفت: در همین ورزشگاه سر حسین فرکی را شکستند و اسکوچیچ را در فرودگاه کتک زدند. پنج لیگ اضافه و پنج حذفی اضافه و دو جام باشگاه‌ها اینجا طلب دارد. من فقط به خاطر امکانات اینجا آمدم و ماندم، چون همه چیز را دارم. در آبادان 35 میلیارد گیر ما آمد برای 60 درصد. اینجا باید یک عزمی جزم شود که همه بپذیرند ورزشگاه اهواز (شهدای فولاد) بی‌نظیر است، ولی فوتبال خوزستان سرعت‌گیر دارد.

وی در پاسخ به طرح این موضوع که همه تقصیرات متوجه تماشاگران فولاد خوزستان نیست، گفت: من اینجا میهمان هستم و اصلاً نمی‌دانستم در ورودی ورزشگاه کدام طرف است. یک بار برای خرید و یک بار برای میهمانی به درون شهر رفتم. کاظمی و خرمگاه میهمان هستند. شما میهمان ما باشید ببینید کسی می‌تواند در تهران به شما بگوید بالای چشم‌تان ابرو. من اینجا میهمانم و هیچ وقت فولادی و صنعت نفتی نخواهم بود. وظیفه و شغل حرفه‌ایم ایجاب می‌کند که در اینجا مربیگری کنم. من فکر می‌کردم که مخالفت شود، اما توهین با مخالفت فرق دارد.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان در واکنش به پاسخ خبرنگاری که درخواست حفظ شأن منصوریان را داشت، گفت: تشویق‌شان کنم؟! کارهای عجیب و غریب از من سر بزند؟ در حال حاضر در رختکن ما باخت نیست. می‌گویند چرا مربی ما فحش می‌خورد؟ بازیکن نمی‌تواند وقتی من فحش بخورم به سمت هوادار برود. یک مدت می‌گفتم یک گوشه ورزشگاه به ما فحش می‌دادند امروز همه ورزشگاه به ما فحش می‌دادند. بازیکن من استرس دارد و بالانس نیست، چرا؟ چون استرس دارد. یک عزمی باید جزم شود که این اتفاقات درست شود. اگر در مورد یک بچه شش ساله اشتباه کرده باشم، عذرخواهی می‌کنم اما اینجا میهمان هستم. هر کسی هم متوسل به من است، فحش می‌خورد.
ترند های روز