۲۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۶

تارتار: در تمام آمارها بهتر از استقلال بودیم

سرمربی تیم فوتبال ملوان گفت، بازی خوبی را مقابل استقلال انجام داده‌اند، علی‌رغم تن دادن به شکست در تمام آمارها بهتر از استقلال بوده‌اند.
کد خبر: ۱۲۲۳۳۹
به گزارش وب سایت دی اسپورت، مهدی تارتار پس از شکست یک بر صفر ملوان مقابل استقلال اظهار داشت: بازی خوبی را مقابل استقلال انجام دادیم، علی‌رغم اینکه شکست خوردیم در تمام آمارها بهتر از استقلال بودیم. در خلق موقعیت، پنالتی، کرنر و حتی مالکیت بهتر از استقلال بودیم. متأسفانه چند اشتباه در نیمه اول داشتیم که ممکن بود کار دست‌مان بدهد، ولی موقعیت آنچنانی به استقلال ندادیم.

وی ادامه داد: اگر پنالتی ما گل می‌شد، شرایط خیلی فرق می‌کرد و می‌توانستیم از ضدحملات‌مان استفاده کنیم و فضاهای بیشتری به دست می‌آوردیم. با وجود اینکه تیم ما خیلی دیر شکل گرفت و تغییرات زیادی داشتیم مقابل استقلال بازی آبرومندانه‌ای انجام دادیم و مستحق شکست نبودیم. انصافاً حق‌مان باخت نبود و حتی می‌توانستیم ببریم. این ملوان، ما را امیدوار کرد و ما را یاد ملوانی انداخت که در گذشته یقه تیم‌های بزرگ را می‌گرفت، امیدواریم که در نتیجه‌گیری هم بهتر عمل کنیم و شرایط‌مان بهتر شود.

سرمربی تیم فوتبال ملوان راجع به پنالتی مهران احمدی که از دست رفت، گفت: ما همیشه در روز قبل از بازی تمرین پنالتی داریم و هر کسی هم بهتر پنالتی بزند پنالتی‌زن برتر ما می‌شود. من به مهران قول دادم که اگر فرصتی پیش آمد در بازی پنالتی بزند، البته حسینی هم گلر باتجربه‌ای است و خوب عمل کرد، اما بازیکن ما می‌توانست بهتر ضربه پنالتی بزند. ما باید بهتر عمل کنیم تا خیلی سریع هواداران‌مان را شاد کنیم، اصلاً خوب نیست که دو باخت در دو هفته اول داشته باشیم.

تارتار در پاسخ به این سؤال که «ملوان در این فصل چه نتایجی به دست می‌آورد؟»، خاطر نشان کرد: فوتبال قابل پیش‌بینی نیست، همانطور که امروز هم می‌توانست نتیجه عوض شود. سعی می‌کنیم رتبه‌ای در شأن و شخصیت مردم انزلی و ملوان کسب کنیم. ملوان در گذشته قدرتمند بوده و تیم باریشه و بااصالتی است. ما امیدواریم که جایگاه مناسبی به دست بیاوریم.

وی درباره عملکرد استقلال هم توضیح داد: حُسن کار استقلال این است که تیم سال گذشته‌شان را دارند. اگر شرایط این تیم را بررسی کنیم شاید فقط مهرداد محمدی به جمع این تیم اضافه شده است و سایر بازیکنان، همان نفرات فصل گذشته هستند و از هم شناخت خوبی دارند. ما به بازیکنان‌مان تذکر دادیم که در ضربات ایستگاهی مرادمند خطرناک است و خوب عمل می‌کند و بازیکن مستقیمی که باید مقابل مرادمند قرار می‌گرفت، قطعاً جریمه سنگین خواهد شد، چون ما به بازیکنان‌مان گفته بودیم اگر در وظایف‌شان خوب عمل نکنند با جریمه سنگینی روبه‌رو خواهند شد.

سرمربی تیم فوتبال ملوان در ادامه با حضور در نشست خبری درباره شکست تیمش عنوان کرد: ما بازنده بودیم، ولی شجاعانه و خوب بازی کردیم و حق‌مان باخت نبود. شاید اگر در نیمه اول می‌توانستیم پنالتی‌مان را به گل تبدیل کنیم شرایط خیلی فرق می‌کرد. الان می‌توانم بگویم که امروز بدشانس بودیم. به هر دو تیم خسته‌نباشید می‌گویم و مسئولیت این باخت برعهده من است و از هواداران‌مان عذرخواهی می‌کنم و از آنها می‌خواهم که صبور باشند. ما موقعیت آنچنانی به استقلال ندادیم، مگر اشتباهاتی که در 10 دقیقه ابتدایی بازی داشتیم و می‌توانست ما را دچار مشکل کند.

تارتار ادامه داد: ما در ورزشگاه آزادی در همه آمارها اگر اشتباه نکنم از استقلال برتر بودیم. ما گفته بودیم که خطرناک‌ترین بازیکن استقلال در زمان ضربات ایستگاهی مرادمند است و یکی از خوش‌فیزیک‌ترین بازیکنان‌مان را مأمور مهار این بازیکن کرده بودیم که اشتباه کرد. ما همانطور که برای برد پاداش داریم، برای اشتباهات هم جرایم تعیین می‌کنیم. از منِ مربی تا بازیکنان جریمه داریم. من هم باید جریمه شوم. اساساً هرکسی که اشتباه می‌کند باید تاوانش را پس بدهد. ما باید اشتباهات‌مان را کم کنیم تا با بازی خوب نتایج خوب هم به دست بیاوریم.

وی در واکنش به این موضوع که به دلیل دیر بسته شدن ملوان، این تیم بدنسازی پیش‌فصل را از دست داده است و در بازی‌هایش از دقیقه 70 به بعد کم می‌آورد، تصریح کرد: ما آخرین تیمی بودیم که کارمان را شروع کردیم و از سایر تیم‌ها عقب هستیم و چند هفته‌ای زمان می‌برد تا به بقیه تیم‌ها برسیم و اُفت بدن بچه‌ها طبیعی بود. ما کاملاً استقلال را در این بازی کنترل کرده بودیم و بعد از 10 دقیقه شروع بازی کاملاً مسلط بر بازی بودیم، اما کم‌دقت عمل کردیم. زیبایی‌های فوتبال به همین اتفاقاتش است و به استقلال تبریک می‌گویم و امیدوارم موفق باشند.

سرمربی تیم فوتبال ملوان در پاسخ به این پرسش که دلیل باخت‌های متوالی او و تیم‌هایش مقابل استقلال چیست، خاطر نشان کرد: استقلال، پرسپولیس و سپاهان در طول فصل در چند بازی می‌بازند؟ حتی استقلال دو سال پیش بدون باخت قهرمان شد. همین که با پارس جنوبی دو بار استقلال را شکست دادیم، خیلی مهم است. ما پتانسیل‌مان آنقدر نیست که این سه تیم را به راحتی شکست دهیم. همه مربیان آمارشان مقابل پرسپولیس، استقلال و سپاهان به همین شکل است. این موضوع طبیعی است، چون شرایط تیم‌ها با این سه تیم قابل مقایسه نیست. ما یک تیم مردمی هستیم، ولی حمایت‌هایی که از استقلال و پرسپولیس می‌شود از ملوان نمی‌شود. ما هم هوادارانی داریم که تیم‌شان را حتی بیشتر از استقلال و پرسپولیس دوست دارند و امیدواریم که از این تیم نیز حمایت شود.

تارتار در پایان در واکنش به طرح این موضوع که محمدرضا خانزاده غایب تیمش بود و این موضوع علت خاصی داشته است، گفت: خانزاده دچار سرماخوردگی شده و چند روزی است که در خانه استراحت می‌کند و در این بازی همراه ما نبود.
ترند های روز