۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۷

فکری: آلومینیوم یکی از رقبای ما در جدول است

سرمربی تیم فوتبال هوادار از حریف فردای این تیم در هفته سوم لیگ برتر به‌عنوان یکی از رقبای این تیم در فصل جاری مسابقات یاد کرد.
کد خبر: ۱۲۲۴۱۴
به گزارش دی اسپورت، محمود فکری در نشست خبری پیش از دیدار تیم فوتبال هوادار تهران مقابل آلومینیوم اراک در هفته سوم لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت: رسیدیم به هفته سوم و مسابقه‌ای که تیم مقابل‌مان یکی از رقبای ما در جدول است. امیدوارم در درجه اول حداقل امتیاز را بگیریم و اگر بازیکنان باهوش باشند و از فرصت‌ها استفاده کنند سه امتیاز را هم کسب کنیم که اتفاق خوبی خواهد بود.

وی در ادامه افزود: آلومینیوم تیم خوبی است و کادر فنی و بازیکنان خوب و جوانی دارد. این تیم در هفته اول برابر پرسپولیس زیاد مستحق شکست نبود و بازی خوبی را ارائه کرد. امیدوارم فردا طرفدارانی که بازی را می‌بینند از تماشای یک بازی خوب لذت ببرند. در شروع صحبت‌هایم باید به پیام نیازمند هم بابت فوت پدرش تسلیت می‌گفتم و امیدوارم روح درگذشتگان شاد باشد.

سرمربی تیم فوتبال هوادار در مورد اینکه در صورت برد به صدر جدول صعود خواهند کرد، گفت: خیلی با صدر جدول خوب نیستیم! چهار امتیازی که در دو بازی گذشته گرفتیم امتیازهای خوبی برای هوادار بودند. نگاه باشگاه این است که هوادار در جدول جایگاه خوبی داشته و رتبه‌اش تک رقمی باشد. خیلی دنبال صدر جدول نیستیم، چون ماندنی برای ما نیست، ولی اگر سه امتیاز را بگیریم شیرین خواهد بود. هر چقدر رقیبان‌مان را پایین‌تر بکشانیم به سود ما خواهد بود. اگر این اتفاق بیفتد و به صدر جدول برویم، اتفاق خوبی برای هوادار خواهد بود.

فکری راجع به عدم استفاده از سیستم کمک داور ویدئویی (VAR‌) در فوتبال ایران خاطر نشان کرد: در راستای حرفه‌ای شدن فوتبال یا باید سوار موتور هزار شویم یا لاک‌پشتی هم شده به سمت حرفه‌ای شدن گام برداریم. در دیدار با شمس آذر، داوران ما هدست رادیویی هم نداشتند. بازی‌های خارجی را که نگاه می‌کنیم، داوران تمام ابزار پیشرفته را در اختیار دارند، ولی می‌بینیم با این امکانات هم اشتباه می‌کنند. داوران ما با شرایط بد اقتصادی سوت می‌زنند و شاید اشتباهات‌شان کمتر از داوران خارجی باشد، ولی به بدان معنا نیست که در راستای حرفه‌ای شدن گام برنداریم. مسئولان باید تلاش کنند و VAR‌ را بیاورند.

وی در مورد اینکه هوادار در صورت کسب یک امتیاز در دیدار فردا بهترین شروع در لیگ برتر را خواهد داشت، گفت: یکسری آمار را به وجود آوردن خوب است، ولی الان توجهی به این موضوع نداریم، چون دنبال کسب سه امتیاز هستیم. اگر بتوانیم امتیاز بگیریم و این آمار خوب را به وجود بیاوریم، اتفاق خوبی است.

سرمربی تیم فوتبال هوادار درباره عدم حضور تماشاگر در بازی فردا تأکید کرد: فکر کنم چون ورزشگاه پاس قوامین داخل شهر و در منطقه اکباتان است، سرویس پارکینگ و ... را ندارد و به همین خاطر بازی بدون تماشاگر برگزار می‌شود. اگر هزار نفر هم بیایند و جای پارک خودرو نباشد، اختلال در شهرک اکباتان ایجاد می‌کند.

فکری در پاسخ به این سؤال که آیا از نقل‌وانتقالات تیمش رضایت داشته است یا نه، تصریح کرد: بازیکنانی که جذب شدند، بهتر از بودجه باشگاه بودند. به‌عنوان مثال، بازیکنانی گرفتیم که شاید قیمت‌شان سه چهار میلیارد تومان بود، ولی کیفیت‌شان بیشتر از این مقدار است. امیدوارم به نسبت بودجه‌ای که صرف کردیم، نتیجه‌گیری خوبی داشته باشیم. ما به لحاظ بودجه در رده شانزدهم هستیم، اما در بحث فنی می‌توانیم بالاتر از این باشیم. هنوز به‌صورت صد درصد نقل‌وانتقالات‌مان تمام نشده است و می‌توانیم جابه‌جایی داشته باشیم.

وی درباره اعتماد به بازیکنان جوان در این فصل یادآور شد: در گذشته باشگاه‌هایی مثل بانک ملی، راه‌آهن، آرارات و ... بازیکن‌ساز بودند. تیم ما نیز می‌تواند بازیکن‌ساز باشد. باید کمی به این باشگاه توجه بیشتری شود. هوادار طرفداری ندارد، ولی می‌تواند پایگاهی درست کرده و طرفدار پیدا کند. رسانه‌ها باید به تیم‌های بازیکن‌ساز توجه کنند و پس از اینکه از بین رفتند نگویند چرا فلان تیم‌ها از بین رفتند و غصه بخوریم. تا زمانی که این تیم‌ها زنده هستند، مراقبت کنیم، منظورم در حد توجه به استقلال و پرسپولیس نیست، ولی اگر توجه کنند انرژی ما نیز بیشتر می‌شود. مطمئناً نمی‌خواهیم بازیکنان جوان را نگه داریم، ولی می‌توانند با ترزیق به تیم‌های ملی به فوتبال‌مان کمک کنند. شخصیت من طوری است که دوست دارم به جوان‌ها میدان بدهم.

سرمربی تیم فوتبال هوادار راجع به شکایتش از باشگاه سایپا گفت: در حال حاضر یکی از حسرت‌هایم این است که نتوانستم آنجا بمانم و ورزشی و سالم این تیم را بالا بیاورم. سایپا یکی از شانس‌های بزرگ دومی در لیگ یک فصل گذشته بود. تیم ورزشی و سالم بالا می‌آمد، ولی تصمیماتی گرفتند که حرفه‌ای نبود. الان پیگیر مسائل دیگر هستند و حق دارند از حقوق‌شان دفاع کنند ولی من می‌توانستم تیم را بالا بیاورم که این اتفاق نیفتاد. برای حق و حقوق مالی من پس از پنج شش ماه رأی داده شده است و باید از کمیته وضعیت تشکر کنم. من از نفت مسجدسلیمان طلب داشتم و چک گرفتم، ولی پاس نشد! امیدوارم با این مسائل برخورد شود، چون این مدیران سال‌های بعد می‌آیند رده‌های بالاتر و نباید فکر کنند می‌توانند به کارشان ادامه دهند.

فکری ادامه داد: خارجی‌ها شکایت می‌کنند و سریع پولش را می‌گیرد و اگر در داخل نیز این اتفاق بیفتد دیگر مدیران اشتباه نمی‌کنند. از نفتی‌ها شکایت کرد و رأی را نیز گرفته بودم، ولی به خاطر رفاقت با دوستان و زمانی که رضا عنایتی قرار بود سرمربی مسجدسلیمان شود از من خواستند برای طلبم چک بگیرم که قبول کردم. من بی‌معرفتی نکردم، ولی مثل اینکه باید بد باشید. اگر خوب باشید جامعه فوتبال ما دوست ندارد! یاد گرفته‌ام جواب خوبی را با خوبی بدهم. چکم برگشت خورد و پاسخ تماس‌های‌مان را ندادند. دوستان فضا را دوستانه‌تر کنند و طوری باشد به همدیگر لطف و محبت داشت باشیم. از آن طرف، از کمیته وضعیت و انضباطی می‌خواهم محکم‌تر برخورد کنند. وقتی پولم دو سه سال عقب بیفتد، با این تورم دیگر ارزشی نخواهد داشت.


منبع: تسنیم

منبع: تسنیم
ترند های روز