۰۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۰

ربیعی: محرومم نکنید؛ گل پرسپولیس آفساید بود

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان تأکید کرد، گل پرسپولیس در مصاف پنجشنبه شب این دو تیم در هفته سوم لیگ برتر آفساید بوده است.
کد خبر: ۱۲۲۴۶۲
به گزارش وب سایت دی اسپورت، محمد ربیعی بعد از تساوی یک - یک تیمش مقابل پرسپولیس ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: ابتدا به تیم پرسپولیس و دوست خوبم گل‌محمدی خسته‌نباشید می‌گویم. بازی خوبی بود. به بازیکنان تیم خودم هم آفرین و دست مریزاد می‌گویم. فکر می کنم در طول مسابقه خیلی با برنامه عمل کردیم. شاید اگر دقت می‌کردیم می‌توانستیم بیش از یک گل به ثمر برسانیم.

وی در ادامه افزود: در زمان گل پرسپولیس من مشغول صحبت با دو بازیکن تعویضی‌مان بودم، اما دوستانی که صحنه را دیدند گمانه‌زنی‌شان برای آفساید است. اگر این گل آفساید بوده باشد و با توجه به اینکه به اذعان برخی از کارشناسان پنالتی سپاهان در بازی قبلی نادرست بوده است، باید بگویم که نگاه‌ها به تیم جوان ذوب‌آهن باید کمی منصفانه‌تر باشد. من حرفی نمی‌زنم که مرا محروم کنند، اما اگر در این دو بازی که خیلی خوب و باانرژی بازی کردیم، اشتباهات داوری صورت گرفته، حق تیم جوان ما ضایع شده است.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن در واکنش به طرح این موضوع که تیمش هم با چاشنی شانس دروازه پرسپولیس را گشوده است، یادآور شد: در بازی این اتفاقات می‌افتد. پرسپولیس تیم بزرگی است که هفت هشت ملی‌پوش دارد، اما تیم من تیم جوانی است و امروز دستم روی نیمکت خالی بود. اگر می‌توانستیم انرژی را به تیم بیاوریم قطعاً می‌توانستیم بازی را نگه داریم و در دقایق آخر گل نخوریم. ذوب‌آهن تیم خوبی است و به مرور زمان این را نشان خواهد داد.

ربیعی در نشست خبری بعد از بازی نیز اظهار داشت: به هر حال بازیکنانی که به زمین آمدند جوان هستند و باید تجربه را در بازی‌های بزرگ به دست بیاورند. میانگین سنی تیم ما جوان است، ولی به هر حال می‌توانستیم برنده بازی باشیم.

وی در واکنش به سؤالی درباره اینکه اولین تیمی است که در سال 1402 از پرسپولیس امتیاز گرفته است، گفت: بارها گفتم، پرسپولیس، استقلال و سپاهان تیم‌های بزرگی هستند. این تیم بازیکنان بی‌شمار ملی‌پوش دارد. فصل گذشته قهرمان هر دو جام شده است. با کمترین تغییرات هم در فصل جاری شرکت و بازیکنان ملی‌پوش مثل کنعانی‌زادگان و زاهدی را اضافه کرده است. به هر حال پرسپولیس تیم خوبی است، اما من می‌ترسم اینجا حرفی بزنم و محرومم کنند. من صحنه را دیدم؛ گل پرسپولیس آفساید بود. این نظر شخصی من است؛ من را محروم نکنید وظیفه دارم از تیمم حمایت کنم. به همین بسنده می‌کنم. مدیریت محترم باشگاه ذوب‌آهن، هفته گذشته به اذعان کارشناسان پنالتی غلط علیه تیم ما گرفته شده است. مدیریت محترم باشگاه ذوب‌آهن، امروز به غلط روی آفساید گل خوردیم. مدیریت محترم باشگاه ذوب‌آهن اصفهان، از این عملکرد قابل تحسین تیم‌تان دفاع کنید!

وی در مورد اینکه سال گذشته هم مس رفسنجان بیشترین ضرر را از داوری‌ها دید و آیا این اتفاقات باعث نمی‌شود او رویه خود را تغییر دهد، تصریح کرد: فکر می‌کنم این مشکل مس و ذوب‌آهن نیست. انگار طالع من بدشانس است! شده است دیگر؛ خدا را شکر من شنیدم امروز گفتند در لیگ قهرمانان آسیا باید VAR باشد. ریاست محترم فدراسیون فوتبال، همه تیم‌ها را موظف کنید به هر قیمتی که شده VAR تهیه کنند تا عدالت در فوتبال رعایت شود. امیدوارم در سریع‌ترین زمان ممکن این اتفاق بیفتد. من می‌گویم سال قبل تیم من سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را از دست داد. به اذعان کارشناسان 14 امتیاز تیم من (مس رفسنجان) از دست داد. کلام من نمی‌خواهم کوچکترین ارزشی از پرسپولیس کم کند، ولی من از تیم خودم صحبت می‌کنم. امروز روز درخشش تیم من بود. برای بچه‌هایی که امروز اینقدر زحمت کشیدند، بی‌انصافی است.

سرمربی تیم ذوب‌آهن در مورد اینکه نبود تماشاگران چه تأثیری روی تیم او داشته است، تأکید کرد: با اذعان بر اینکه حضور تماشاگران روح فوتبال است و من بارها این را گفته‌ام، خیلی دوست داشتم امروز هم تماشاگران حضور داشته باشند، ولی این را بگویم در فصول گذشته هم تیم‌های من بدون تماشاگر در این ورزشگاه به پرسپولیس باختند. به نظرم امروز عملکرد ذوب‌آهن قابل دفاع بود.

ربیعی درباره اینکه او از VAR صحبت می‌کند، اما امروز برق ورزشگاه قطع شد، یادآور شد: برای من مساوی امروز حکم برد را نداشت، تیم من امروز شایسته و لایق پیروزی بود. به هر نحوی بود به حق‌مان نرسیدیم، وگرنه امروز استثناً شایسته پیروزی بودیم. شاید فردا بازی کنیم و سه گل بخوریم. الان مساوی برای ما حکم شکست دارد، اما درباره مسئله VAR بگویم؛ به هر حال فوتبال به‌عنوان بزرگ‌ترین پدیده قرن، تأثیرش را روی ملل، اجتماع، نشاط، هنجارها و خیلی از مسائل نشان داده است. کشورهای همسایه هم شدیداً به آن می‌پردازند. شایسته جوانان و فوتبالی‌های ما بهترین شرایط است. ما کشوری غنی و پر از استعداد داریم که شایسته امکانات ویژه و لیگی پر از امکانات هستند. فوتبال از خیلی از مواردی جلوگیری می‌کند که اگر فوتبال نباشد هزینه‌های بیشتری برای کشور ایجاد می‌کند. من سوادم کم است، اما این را می‌دانم که همین فوتبال امروز خیلی‌ها را 90 دقیقه پای گیرنده‌ها نشاند و همان‌ها از خیلی هنجارها به دور بودند. این به نظرم تأثیر فوتبال است.