۰۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۰

گل‌محمدی: حال بازیکنانم با دیدن چمن بد شد

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پی توقف تیمش مقابل ذوب‌آهن در هفته سوم لیگ برتر از کیفیت چمن ورزشگاه آزادی انتقاد کرد.
کد خبر: ۱۲۲۴۶۳
به گزارش وب سایت دی اسپورت، یحیی گل‌محمدی پس از تساوی یک - یک تیمش مقابل ذوب‌آهن در نشست خبری گفت: همه بازی‌هایی که ما انجام دادیم و قرار است انجام دهیم، به احتمال زیاد مساوی می‌شود، چون شرایط بازی نیست و نمی‌شود در این زمین بازی کرد. باز خدا پدر علی نعمتی را بیامرزد که در بازی اول برای ما گل زد.

وی در ادامه انتقادات خود از زمین ورزشگاه آزادی گفت: هشت مسابقه از 10 دیدار ما در این ورزشگاه مساوی می‌شود و دو بازی هم با نتیجه یک بر صفر به پایان می‌رسد که یا ما می‌بریم یا رقیب‌مان. این وضعیت چمن، نورافکن‌ها و سکوهاست. به افشین پیروانی گفتم نامه بنویسید که همه بازی‌ها را در ورزشگاه شهید کاظمی برگزار کنیم. تماشاگر که اینجا نمی‌آید و چمن ورزشگاه هم خراب است. روی زمین ورزشگاه شهید کاظمی می‌شود فوتبال بازی کرد.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه نمی‌داند چه نکته فنی بگوید، تصریح کرد: ذوب‌آهن تیم شایسته‌ای بود و بازی به‌گونه‌ای در این چمن پیش می‌رود که حریفان ما کار راحت‌تری دارند. باید بتوانیم به هم پاس داده و به بازی سرعت بدهیم. وقتی نتوانیم چنین کاری کنیم، می‌شویم یک تیم معمولی. نتیجه کسب شده را توجیه نمی‌کنم. اگر این بازی با چمن و نور خوب برگزار می‌شد و این نتیجه به دست می‌آمد، همه تقصیرات و مسئولیت بازی به گردن من بود.

گل‌محمدی با بیان اینکه مسئولیت تساوی برابر ذوب‌آهن را به گردن می‌گیرد، خاطرنشان کرد: آقای درویش! آقایان هیئت مدیره! نمی‌دانم به چه کسی بگویم. شما برای هر بازی یک میلیارد تومان می‌دهید. کوتاه کردن چمن، حداقل کاری است که می‌توانند انجام بدهند. وقتی در این باره از ناظر بازی سؤال می‌کنیم، می‌گویند این تهش بوده است. وضعیت زمین اینگونه نبود. مسئول زمین می‌گوید اگر چمن را کوتاه کنیم، کچلی‌های آن معلوم می‌شود. این موضوع به من چه ربطی دارد؟

«با این وضعیت سکوها و نور ورزشگاه چه می‌شود کرد؟»، وی ضمن بیان این جمله تصریح کرد: همه تیم‌ها دوست دارند بازی ما همانند هفته اول کُند شود. ایجاد موقعیت گلزنی در این شرایط خیلی سخت است. هر دو تیم به این وضعیت اعتراض داشتند. بازیکنان ما بعد از گرم کردن با ناراحتی به رختکن بازگشتند. هر کاری کردم که این موضوع را از ذهن‌شان بیرون کنم، نتوانستم. وقتی چمن بلند است، بازی سرعت ندارد.

سرمربی پرسپولیس درباره عملکرد ضعیف تعدادی از بازیکنان تیمش بیان کرد: انتظار داریم برنامه‌های تمرین در زمین بازی پیاده شود. در تمرین می‌توانیم به بازی سرعت بدهیم و پاس‌های خوبی به هم بدهیم. حال بچه‌ها با دیدن این زمین بد می‌شود و نمی‌توانم از بچه‌ها ایراد بگیرم. آنها نمی‌توانند توانایی خودشان را در این زمین ارائه کنند. این مشکل در هفته اول هم وجود داشت که اعتراض کردیم و این هفته هم پابرجاست.

گل‌محمدی با اشاره به مشکل یکسان پرسپولیس مقابل ذوب‌آهن و آلومینیوم اظهار داشت: همان دکل که برق آن در هفته اول قطع شد، در این بازی هم مشکل پیدا کرد. بروید این را درست کنید. اگر یک برقکار ندارید، ما برقکار سراغ داریم و می‌توانیم بیاوریم تا آن دکل را درست کند!

وی در مورد طولانی شدن فرایند جذب مهاجم گفت: انتظارات واقعاً بجاست و چند مسئله، کارمان را سخت کرده است. به‌خاطر شرایط مالی باشگاه نمی‌توانیم مهاجم خوبی پیدا کنیم؛ یا اینکه مهاجمان خوب به‌خاطر این ساختار، به ایران نمی‌آیند. آنها وقتی امکانات اینجا را می‌بینند، فرار می‌کنند. مهاجمی که مدنظر داریم، هم گران است و هم شرایط جذب او وجود ندارد. تاکنون 40 تا 50 مهاجم را دیده‌ایم و باز هم جستجو و تلاش می‌کنیم تا به مورد خوبی برسیم.

سرمربی پرسپولیس درباره جدایی مهدی عبدی از این باشگاه، با وجود دست خالی سرخپوشان در خط حمله خاطرنشان کرد: یاسین سلمانی می‌تواند به‌عنوان مهاجم بازی کند و او را به‌جای عبدی جذب کردیم. شرایط برای ادامه همکاری با این بازیکن مطابق انتظاری که داشتیم،‌ وجود نداشت.

گل‌محمدی درباره گل‌به‌خودی سروش رفیعی در نیمه اول بیان کرد: مشکلات ما قبل از شروع بازی رقم خورد و حال بازیکنان پرسپولیس هنگام گرم کردن خوب نبود. ما تلاش کردیم ذهنیت آنها مثبت‌تر شود و بازیکنان بیشتر به فکر بازی کردن باشند. وقتی بازی می‌کنیم، همه انتظار گل دارند و هنگامی که جلو می‌رویم، کارمان سخت‌تر می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: بازیکنان از لحاظ روانی به خودشان فشار می‌آورند که چرا نمی‌توانیم گل بزنیم. این اشتباهات به خاطر ذهنیت بدی بود که وجود داشت. رفیعی در بازی‌های گذشته یکی از بهترین‌های ما بود و بازیکن تأثیرگذار ماست. با شرایطی که وجود دارد، این اتفاق ممکن است در بازی‌های بعدی هم بیفتد.

سرمربی پرسپولیس در مورد تداوم مشکل ورزشگاه آزادی برای لیگ قهرمانان آسیا گفت: اگر می‌شد نامه‌نگاری کرد که النصر هم به ورزشگاه شهید کاظمی بیاید، خوب می‌شود! خودم دوست ندارم بازی‌ها در ورزشگاه آزادی برگزار شود، چون خجالت می‌کشم. با چه رویی رونالدو را به این رختکن بیاوریم یا مربی آنها از این خرابه‌ها بالا بیاید؟ حال آدم بد می‌شود. نمی‌توانم زیاد در این باره صحبت کنم، اما باید به فکر این مسائل باشیم.

گل‌محمدی با بیان اینکه شرایطی پیش آمده که نمی‌خواهد تیمش در ورزشگاه آزادی بازی کند، اظهار داشت: حیف از این همه سرمایه ملی و هواداران خوب. می‌توانستیم شاهد 50 تا 60 هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی باشیم که از بازی لذت ببرند. شما خبرنگاران در این باره صحبت کنید و به نظرم این مسائل در رسانه‌ها هم بازتاب ندارد.

وی درباره اینکه نور ورزشگاه آزادی در بازی‌های پرسپولیس دچار مشکل می‌شود، خاطرنشان کرد: نورافکن‌های ورزشگاه هوشمند است و احتمالاً یک هفته در میان خراب می‌شود!

سرمربی پرسپولیس در مورد مشکل بازیکنان پرسپولیس در ارسال پاس نهایی بیان کرد: ما تا یک‌سوم دفاعی حریف جلو می‌آمدیم و آنجا به‌خاطر تراکم دفاع حریف یا کیفیت پایین پاس بازیکنان، کارمان شکل نمی‌گرفت. وقتی در شروع بازی عقب افتادیم، طبیعی بود که بیشتر تلاش کنیم. اگر یک بر صفر جلو می‌افتادیم، همین اتفاق برای حریف می‌افتاد. دوست داریم بازی خودمان را ارائه کنیم، اما وقتی به ورزشگاه آزادی می‌آییم، حس منفی به ما منتقل می‌شود.

گل‌محمدی با بیان اینکه پرسپولیسی‌ها می‌خواهند گردش توپ بالایی در زمین داشته باشند، گفت: وقتی امکان این اتفاق فراهم نباشد، به مشکل می‌خوریم و در بازی‌های بعدی با مشکل روبه‌رو می‌شویم. باشگاه باید در این باره فکر اساسی کند. چمن اینجا بلند نگه داشته می‌شود تا بگوییم چمن خوبی در ورزشگاه آزادی داریم؛ این موضوع ارتباطی به من ندارد. من چمن کوتاهی می‌خواهم که روی آن فوتبال بازی کنیم.
ترند های روز