۰۳ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۷
ای افی سی به ایران VAR اجاره می دهد؛

موافقت بانک مرکزی جهت کمک مالی برای خرید VAR

فدراسیون فوتبال پس از اظهارات سرپرست وزارت ورزش و جوانان در رابطه با میزبانی تیم‌های ایرانی در آسیا اطلاعیه‌ای صادر کرد.
کد خبر: ۱۲۲۴۶۷
به گزارش وب سایت دی اسپورت و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال؛ با توجه به اظهارات کیومرث هاشمی، سرپرست محترم وزارت ورزش و جوانان، موارد زیر به اطلاع عموم می‌رسد:

پس از برگزاری مراسم قرعه‌کشی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا 2024 - 2023 در مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا در کوالالامپور و اعلام دبیرکل AFC مبنی بر برگزاری مسابقات این فصل لیگ قهرمانان آسیا با سیستم کمک داور ویدیویی (VAR) و با عنایت به پیگیری‌های قبلی فدراسیون فوتبال، هماهنگی‌های اولیه با بخش مربوطه در کنفدراسیون فوتبال آسیا انجام شد. طی این مذاکرات، AFC اعلام کرد تجهیزات مربوط به کمک داور ویدیویی VAR توسط کنفدراسیون برای مسابقات باشگاهی فصل جاری در استادیوم‌های ایران نصب و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

در همین راستا، فدراسیون فوتبال بلافاصله اقدامات لازم برای هماهنگی‌های لجستیکی مورد نیاز از قبیل بازدید کارشناسان کنفدراسیون از زیرساخت‌ها و همچنین هماهنگی‌های گمرکی لازم جهت ترخیص تجهیزات مربوطه با همکاری وزارت ورزش و جوانان را آغاز کرده است. در حال حاضر موضوع کمک داور ویدیویی به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی فدراسیون بطور مستمر در حال پیگیری است و در همین راستا توافقات لازم بین فدراسیون، بانک مرکزی وزارت ورزش و دولت محترم در جهت تجهیز 6 تا 7 ورزشگاه به سیستم کمک داور ویدویی صورت پذیرفته است.

ضمنا فدراسیون فوتبال مجدانه در تلاش است تا با همکاری و تعامل همتایان عربستانی خود و در سایه روابط حسنه بین دولت‌های دو کشور نسبت به لغو مصوبه سال 2016 هیئت رئیسه محترم AFC مبنى بر برگزاری مسابقات بین دو کشور در زمین بی طرف اقدام کند. بدیهی است تا قبل از اعلام رسمی کنفدراسیون، مصوبه سال 2016 به قوت خود باقی است.

همچنین استادیوم آزادی در زمان انجام مسابقات لیگ قهرمانان آسیا با ظرفیت بیش از 50 درصد آمادگی میزبانی از فوتبال دوستان عزیز را خواهد داشت. در پایان تاکید می‌شود این فدراسیون مراحل پیشرفت موضوعات فوق را بطور شفاف به هواداران عزیز، اصحاب محترم رسانه و باشگاه‌های کشورمان اطلاع رسانی خواهد کرد.
ترند های روز