۰۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۶

خمس: هو شدن حق بازیکنان من نیست

سرمربی تیم فوتبال تراکتور تبریز معتقد است مهدی عبدی در دیدار مقابل مس رفسنجان کاری را که وظیفه‌اش بوده، انجام داده است.
کد خبر: ۱۲۲۵۱۳
به گزارش وب سایت دی اسپورت؛ پاکو خمس بعد از برتری یک بر صفر تیمش مقابل مس رفسنجان در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه نخستین بازی مهدی عبدی را برای تراکتور چطور ارزیابی می‌کند و اینکه در بازی امروز استرس داشت یا خیر، گفت: مهدی عبدی کاری را که باید انجام می‌داد، انجام داد و آنهم گل زدن بود. کاری که یک فوروارد باید انجام دهد، همین است. شما من را نمی‌شناسید، روزی که ببینید من استرس دارم به شما یک ماشین کادو می‌دهم!

وی در واکنش به این صحبت که تیمش در چهار بازی گذشته در هر بازی نسبت به بازی قبل عملکرد بهتری داشته است و آیا این روند ادامه پیدا خواهد کرد، گفت: ایده ما همین است که روز به روز با کار و تلاش بتوانیم تیم بهتری شویم و اشتباهات بازی‌های اول را برطرف کنیم. روی جزئیات کوچکی که ما را به تیم بهتری تبدیل کند باید بیشتر کار کنیم. امروز هم یک بازی خیلی خوب انجام دادیم. حریف ما تیم سختی بود، چون خوب دفاع می‌کرد و ما توانستیم کار را در بیاوریم و سه امتیاز را بگیریم. کار خواهیم کرد تا بهتر از این شویم.

سرمربی تیم فوتبال تراکتور درباره اینکه هواداران تبریزی نسبت به عملکرد برخی از بازیکنان انتقاد داشتند، آیا او به هواداران تراکتور حق می‌دهد، تصریح کرد: هواداران حق دارند که نظرشان را به طور آزاد اعلام کنند هرچه که باشد، ولی نظر من این است که بازیکنان همه تلاش‌شان را می‌کنند و بازیکنان حرفه‌ای هستند و با تمام وجود در زمین می‌جنگند. آنها اهمیت پیراهن تراکتور را می‌دانند و برای آن تلاش می‌کنند. به نظر من هیچ‌کدام از بازیکنان من حق‌شان نیست که هو شوند و من از آنها دفاع می‌کنم. من فکر می‌کنم که ما باید براساس کاری که بازیکنان انجام می‌دهند، آنها را قضاوت کنیم و تلاش و رفتار حرفه‌ای‌شان را ببینیم. یک روز یک بازیکن روزش نیست و هر کاری که می‌کند درست نیست، ولی در روز دیگر برعکس است و بهترین عملکردش را دارد. تماشاگران امروز بازیکنان را تشویق نکردند، ولی من بازیکنانم را تشویق می‌کنم. باز هم تکرار می‌کنم تماشاگران حق دارند که نظرشان را آزادانه ابراز کنند.

خمس در پاسخ به این سؤال که «تعطیلی پیش روی لیگ چقدر به پیشرفت تراکتور کمک می‌کند؟»، تصریح کرد: من این وقفه‌ها و تعطیلی‌ها را دوست ندارم. فکر می‌کنم در لیگ ایران خیلی تعطیلی زیاد است، بعضی تیم‌ها حتی شاید تا نزدیک به یک ماه بدون بازی بمانند! فکر می‌کنم که هر چند وقت یک بار یک وقفه‌ای در لیگ می‌افتد و این خوب نیست، به ویژه اگر جام حذفی هم شروع شود و تیم‌هایی حذف شوند که آن وقت باید برای بازی در لیگ یک یا دو هفته صبر کنند. باید برنامه‌ریزی صورت بگیرد که این همه تعطیلی به وجود نیاید.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه عملکرد سعید آقایی مقابل مس برای او رضایت‌بخش بوده است، خاطر نشان کرد: از بخشی از بازی که سعید انجام داد، راضی بودم. فکر می‌کنم سعید بازیکنی است که باید بیشتر در حمله شرکت کند تا اینکه پاس به عقب بدهد و یک مقدار راحت‌تر بازی کند تا موفق شود.

سرمربی تیم فوتبال تراکتور درباره این موضوع که حضور کم تعداد تماشاگران تبریزی می‌تواند زنگ خطری برای تراکتور باشد، یادآور شد: ما همیشه سعی می‌کنیم که به بهترین شکل و شیوه بازی کنیم تا تماشاگران‌مان لذت ببرند. یک مقدار طبیعی است که مقابل پرسپولیس و یک بازی در لیگ قهرمانان ورزشگاه پُر شود و یکسری بازی‌ها هم استقبال زیادی نشود. تماشاگران آزاد هستند که انتخاب کنند که به ورزشگاه بیایند یا نیایند. کار ما این است که اینقدر نمایش خوبی داشته باشیم که جذب‌شان کنند تا هواداران با اشتیاق به ورزشگاه بیایند. من همیشه دوست دارم ورزشگاه پر باشد و ما باید با بازی خوب‌مان تماشاگران را مجبور کنیم که به ورزشگاه بیایند و با اشتیاق بازی‌های ما را تماشا کنند.
ترند های روز