۰۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۲

خطیبی: ۳ بر یک باختیم اما برد حق تیم ما بود!

سرمربی تیم فوتبال پیکان اعتقاد دارد تیمش در دیدار خانگی مقابل سپاهان به آنچه استحقاقش را داشته، نرسیده است.
کد خبر: ۱۲۲۵۱۹
به گزارش وب سایت دی اسپورت، رسول خطیبی سرمربی تیم ملی فوتبال پیکان پس از شکست 3 بر یک تیمش در هفته چهارم لیگ برتر فوتبال مقابل سپاهان اظهار داشت: به تیم فوتبال سپاهان تبریک می‌گویم، اما با وجود اینکه بازی 3 بر یک شد، برد حق تیم ما بود! سپاهان هیچ کار خاصی انجام نداد و تقریباً با 10، 12 موقعیتی که داشتیم یک گل زدیم و آنها با یک موقعیتی که داشتند سه گل زدند و دو موقعیت دیگر را خودمان به آنها دادیم. دلیل این اتفاق نیز عدم خودباوری چند بازیکن ماست. هیچ تیمی مقابل سپاهان فوتبالی را که ما در زمان 11 نفره بودن و حتی 11 نفر شدن این تیم، انجام دادیم به نمایش نگذاشته بود. عدم خودباوری چند بازیکن باعث شد که نتیجه را واگذار کنیم و من سرمربی باید تاوان بدهم. با احترامی که برای تیم سپاهان، بازیکنان، کادر فنی این تیم و هوادارانش قائلم شانس با این تیم بود و  آنهایی که فوتبال را می‌فهمند متوجه می‌شوند که آنها شانسی بازی را بردند.

وی درباره اینکه پیکان باید چه روندی را طی کند تا به بلوغ فوتبالی برسد، گفت: از لحاظ فوتبالی مشکلی نداریم. چند بازیکن ما نسبتاً باتجربه، باکیفیت و خوب هستند و از پنج شش بازیکن جوان نیز بهره می‌بریم. این جوانان تا به خودباوری برسند، زمان می‌برد. در بازی‌های قبل نیز باید سه امتیاز را می‌گرفتیم به خصوص در بازی مقابل نساجی و صنعت نفت. گفتم من سرمربی باید تاوان بدهم، اما با احترام به تمام تیم‌های فوتبال ایران تیم من بهترین فوتبال ایران را انجام می‌دهد و این نه به خاطر اینکه من سرمربی این تیم هستم. ان‌شالله بازیکنان زودتر به خودباوری برسند و به خودشان اطمینان کنند. مطمئنم خیلی حرف‌ها بعد از تعطیلات از تیم پیکان از لحاظ فوتبالی خواهد شد و به نتیجه برد نیز خواهیم رسید.

سرمربی تیم فوتبال پیکان در مورد وضعیت دو مدافعی که خواستار آنها شده بود، گفت: با توجه به اینکه با سه دفاع وسط بازی می‌کنیم، از بازیکنان این خط بسیار راضی هستم و این موضوع را در رختکن هم گفتم. مشکل ما خط جلوست و مشکل خاصی در خط دفاع نداریم. جلوی تیم سپاهان که کیفیت بالای دارد وقتی 10، 12 موقعیت پیدا می‌کنید، یعنی کار را درست انجام داده‌اید، اما به خاطر عدم تمرکز و خودباوری استفاده نکردیم. در حالی که اگر سپاهان این تعداد موقعیت داشت 10 توپ را به گل تبدیل می‌کرد. ان‌شاءالله بعد از تعطیلات کار بکنیم و به باشگاه نیز لیست دادم. امیدوارم مدیریت باشگاه بتواند چند بازیکن بگیرد و به تیم اضافه شوند تا کار خود را بهتر انجام بدهیم.

خطیبی راجع به دلیل ناراحتی رضا قندی‌پور پس از تعویضش در دقیقه 75 گفت: هیچ موقع، هیچ بازیکنی از تیم ما ناراحت نمی‌شود.

وی در خصوص اینکه عدم خودباوری بازیکنان این تیم بعد از 10 نفره شدن سپاهان گفت:  کاش بازیکن سپاهان اخراج نمی‌شد. تیمی که 10 نفره می‌شود انرژی سه، چهار برابر می‌گذارد و تجربه نشان داد این به ضرر ما شد. بچه‌ها فکر کردند با این اخراج کار را تمام کردند و این باعث شد ضربه بخوریم.

سرمربی تیم فوتبال پیکان در خصوص  ناراحتی ثابت ایمانی  از عدم موافقت باشگاه با انتقالش به تیم‌های بزرگتر گفت: ثابت بازیکن خوبی است، اما متاسفانه تیم‌های دیگر با مغز بازیکنان بازی و آنها را دو هوایی می‌کنند. با اینکه خودمان نیاز داریم، اما دوست داریم بازیکنان‌مان پیشرفت کند. همین خواستن تیم‌ها تمرکز ما را برهم زده بود و حتی چند روز پیش مریض حال بود و دو روز تمرین نکرد. با این حال امروز از او استفاده نکردیم. یک مقدار تیم‌های دیگر تیم بازیکن ساز پیکان را اذیت می‌کنند و این کار خوبی نیست. اگر واقعاً خواهان بازیکنی هستند با باشگاه صحبت و نامه بزنند، نه اینکه با خود بازیکن صحبت کنند. اگر تیم بزرگ باشد ما دوست داریم بازیکن پیشرفت کند، اما زنگ زدن مربیان فکر بازیکن را خراب می‌کنند.
ترند های روز