۰۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۲

خطیبی: ۳ بر یک باختیم اما برد حق تیم ما بود!

سرمربی تیم فوتبال پیکان اعتقاد دارد تیمش در دیدار خانگی مقابل سپاهان به آنچه استحقاقش را داشته، نرسیده است.
کد خبر: ۱۲۲۵۱۹
به گزارش وب سایت دی اسپورت، رسول خطیبی سرمربی تیم ملی فوتبال پیکان پس از شکست 3 بر یک تیمش در هفته چهارم لیگ برتر فوتبال مقابل سپاهان اظهار داشت: به تیم فوتبال سپاهان تبریک می‌گویم، اما با وجود اینکه بازی 3 بر یک شد، برد حق تیم ما بود! سپاهان هیچ کار خاصی انجام نداد و تقریباً با 10، 12 موقعیتی که داشتیم یک گل زدیم و آنها با یک موقعیتی که داشتند سه گل زدند و دو موقعیت دیگر را خودمان به آنها دادیم. دلیل این اتفاق نیز عدم خودباوری چند بازیکن ماست. هیچ تیمی مقابل سپاهان فوتبالی را که ما در زمان 11 نفره بودن و حتی 11 نفر شدن این تیم، انجام دادیم به نمایش نگذاشته بود. عدم خودباوری چند بازیکن باعث شد که نتیجه را واگذار کنیم و من سرمربی باید تاوان بدهم. با احترامی که برای تیم سپاهان، بازیکنان، کادر فنی این تیم و هوادارانش قائلم شانس با این تیم بود و  آنهایی که فوتبال را می‌فهمند متوجه می‌شوند که آنها شانسی بازی را بردند.

وی درباره اینکه پیکان باید چه روندی را طی کند تا به بلوغ فوتبالی برسد، گفت: از لحاظ فوتبالی مشکلی نداریم. چند بازیکن ما نسبتاً باتجربه، باکیفیت و خوب هستند و از پنج شش بازیکن جوان نیز بهره می‌بریم. این جوانان تا به خودباوری برسند، زمان می‌برد. در بازی‌های قبل نیز باید سه امتیاز را می‌گرفتیم به خصوص در بازی مقابل نساجی و صنعت نفت. گفتم من سرمربی باید تاوان بدهم، اما با احترام به تمام تیم‌های فوتبال ایران تیم من بهترین فوتبال ایران را انجام می‌دهد و این نه به خاطر اینکه من سرمربی این تیم هستم. ان‌شالله بازیکنان زودتر به خودباوری برسند و به خودشان اطمینان کنند. مطمئنم خیلی حرف‌ها بعد از تعطیلات از تیم پیکان از لحاظ فوتبالی خواهد شد و به نتیجه برد نیز خواهیم رسید.

سرمربی تیم فوتبال پیکان در مورد وضعیت دو مدافعی که خواستار آنها شده بود، گفت: با توجه به اینکه با سه دفاع وسط بازی می‌کنیم، از بازیکنان این خط بسیار راضی هستم و این موضوع را در رختکن هم گفتم. مشکل ما خط جلوست و مشکل خاصی در خط دفاع نداریم. جلوی تیم سپاهان که کیفیت بالای دارد وقتی 10، 12 موقعیت پیدا می‌کنید، یعنی کار را درست انجام داده‌اید، اما به خاطر عدم تمرکز و خودباوری استفاده نکردیم. در حالی که اگر سپاهان این تعداد موقعیت داشت 10 توپ را به گل تبدیل می‌کرد. ان‌شاءالله بعد از تعطیلات کار بکنیم و به باشگاه نیز لیست دادم. امیدوارم مدیریت باشگاه بتواند چند بازیکن بگیرد و به تیم اضافه شوند تا کار خود را بهتر انجام بدهیم.

خطیبی راجع به دلیل ناراحتی رضا قندی‌پور پس از تعویضش در دقیقه 75 گفت: هیچ موقع، هیچ بازیکنی از تیم ما ناراحت نمی‌شود.

وی در خصوص اینکه عدم خودباوری بازیکنان این تیم بعد از 10 نفره شدن سپاهان گفت:  کاش بازیکن سپاهان اخراج نمی‌شد. تیمی که 10 نفره می‌شود انرژی سه، چهار برابر می‌گذارد و تجربه نشان داد این به ضرر ما شد. بچه‌ها فکر کردند با این اخراج کار را تمام کردند و این باعث شد ضربه بخوریم.

سرمربی تیم فوتبال پیکان در خصوص  ناراحتی ثابت ایمانی  از عدم موافقت باشگاه با انتقالش به تیم‌های بزرگتر گفت: ثابت بازیکن خوبی است، اما متاسفانه تیم‌های دیگر با مغز بازیکنان بازی و آنها را دو هوایی می‌کنند. با اینکه خودمان نیاز داریم، اما دوست داریم بازیکنان‌مان پیشرفت کند. همین خواستن تیم‌ها تمرکز ما را برهم زده بود و حتی چند روز پیش مریض حال بود و دو روز تمرین نکرد. با این حال امروز از او استفاده نکردیم. یک مقدار تیم‌های دیگر تیم بازیکن ساز پیکان را اذیت می‌کنند و این کار خوبی نیست. اگر واقعاً خواهان بازیکنی هستند با باشگاه صحبت و نامه بزنند، نه اینکه با خود بازیکن صحبت کنند. اگر تیم بزرگ باشد ما دوست داریم بازیکن پیشرفت کند، اما زنگ زدن مربیان فکر بازیکن را خراب می‌کنند.