۲۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۷

عنایتی: ازبکستان از تنها موقعیتش استفاده کرد و به گل رسید

سرمربی تیم فوتبال امید کشورمان اعتقاد دارد، ازبکستان در دیدار تعیین‌کننده مقابل امیدهای فوتبال ایران از تنها موقعیت خود برای گلزنی نهایت بهره را برده است.
کد خبر: ۱۲۲۷۲۰
به گزارش وب سایت دی اسپورت، رضا عنایتی پس از شکست یک بر صفر امیدهای فوتبال ایران مقابل ازبکستان در سومین بازی مرحله گروهی مقدماتی زیر 23 سال آسیا، اظهار داشت: بازی آنطور که ما انتظار داشتیم پیش نرفت، هر چند که توانستیم در دقایقی از بازی مسلط بر کار باشیم، اما کافی نبود و تیم ازبکستان از تنها موقعیتی که روی دروازه ما خلق کرد توانست گل بسازد. از نظر روحی و روانی به‌هم ریختیم و نتوانستیم خودمان را جمع کنیم. در کل باید به ازبکستان تبریک بگویم که از تمام شرایط میزبانی خود استفاده کرد که به مرحله بعد صعود کند و این اتفاق افتاد.

وی افزود: نتیجه مساوی برای هر دو تیم خوب بود. به هر حال ما می‌دانستیم که با مساوی به مرحله بعد صعود می‌کنیم به خاطر همین با مدارای بیشتری بازی کردیم و به فکر این بودیم که اگر شرایط اجازه داد با تساوی از میدان خارج شویم و برای این کار برنامه‌ریزی کرده بودیم. بالاخره فوتبال است و نمی‌شود کاری کرد. شاید اگر از موقعیت‌های خودمان خوب استفاده می‌کردیم، نتیجه تغییر می‌کرد. روی یک غفلت گل خوردیم و بعد از آن اگر ازبکستان موقعیت‌های زیادی به دست آورد ما چیزی برای از دست دادن نداشتیم. سازمان تیمی و تمرکز تیم ما به‌هم ریخت. این طبیعت فوتبال است و نمی‌شود کاری انجام داد. از حالا ما باید برای بازی‌های آسیایی هانگژو آماده شویم. 

سرمربی تیم فوتبال امید کشورمان با اشاره به رویکردش درباره لیست بازیکنان اعزامی به مسابقات آسیایی هانگژو، گفت: ما حتماً به بازی‌های آسیایی هانگژو اعزام می‌شویم. به تعدادی از بازیکنان استراحت می‌دهیم و بازیکنان جدیدتری به ما اضافه خواهند شد. بنا به شرایطی که لیگ‌مان دارد نتوانستیم  بیشتر از دو بازیکن انتخاب کنیم که سن‌شان با تیم امید همخوانی داشته باشد.