۲۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۰

درویش: النصر، جشنواره‌ای از بهترین بازیکنان دنیا را داشت

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس معتقد است قراردادهای این باشگاه با سرخپوشان، مشکلی بر سر راه شاگردان یحیی گل‌محمدی ایجاد نخواهد کرد.
کد خبر: ۱۲۲۸۱۹
به گزارش وب سایت دی‌اسپورت، رضا درویش پس از شکست 2 بر صفر پرسپولیس مقابل النصر گفت: مهدی ترابی را که بازیکنی تأثیرگذار برای پرسپولیس است، در دقایق ابتدایی از دست دادیم و مجبور به تغییر آرایش در زمین شدیم. نیمه دوم کم‌کم سوار بر بازی می‌شدیم که یک بازیکن (میلاد سرلک) را از دست دادیم. بازی با یک یار کمتر مقابل تیمی منسجم که برای هر تیمی مشکل‌ساز می‌شود، باعث شد دو گل بخوریم و نتوانیم جبران کنیم.

وی در مورد غیبت یک مهاجم گلزن در ترکیب پرسپولیس و وضعیت نبیل باهویی خاطرنشان کرد: وقتی مهدی ترابی مصدوم شد، شهاب زاهدی هم در ترکیب اصلی نبود و شاید اگر مهاجم سرحال هم داشتیم، به برنامه تاکتیکی گل‌محمدی نمی‌خورد. یک مهاجم آوردیم که روز بعد از ورود به ایران، سرما خورد و حالا تحت درمان است. نبیل در چند روز آینده به تیم ملحق می‌شود.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره اینکه سرخپوشان پویایی لازم را در این بازی نداشتند، تصریح کرد: ما حریف بزرگی داشتیم و النصر، جشنواره‌ای از بهترین بازیکنان دنیا را داشت. اگر به دنبال مهاجم ایده‌آل می‌گشتیم، باید مهاجمی پیدا می‌کردیم که از همه مهاجمان خودمان بهتر باشد. مهاجم داخلی در این شرایط وجود نداشت و گل‌محمدی چند مهاجم خارجی انتخاب کرد که قیمت هیچ‌یک از آنها کمتر از یک میلیون و 200 یا 300 هزار دلار نبود.

درویش عنوان کرد: بنای ما بر این است که سقف بودجه را رعایت کنیم و در این شرایط، نمی‌توانستیم چنین مهاجمانی بگیریم. یا باید سقف قرارداد را رعایت می‌کردیم؛ یا مهاجم گرانقیمتی می‌گرفتیم که از سقف بودجه عبور می‌کردیم و با مشکلاتی چون کسر امتیاز مواجه می‌شدیم. گل‌محمدی مهاجمی انتخاب کرد که متناسب با سقف بودجه ما باشد و رقم مدنظر باهویی با سقف بودجه تناسب داشت.

وی در مورد اینکه سرمربی پرسپولیس گفته بود باهویی را مد نظر نداشت، گفت: به او گفتیم می‌خواهیم چنین مهاجمی را بگیریم که با سقف بودجه ما متناسب باشد. می‌شد که این سقف را رعایت نکنیم؟ اگر بنا به رعایت قانون بودجه است، می‌توانستیم مهاجمی در حد باهویی جذب کنیم که این کار را کردیم. یحیی می‌گفت مهاجمی که من می‌خواهم، باید سطح بسیار بالاتری از این بازیکن داشته باشد که چنین بازیکنی به سقف بودجه ما نمی‌خورد.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که آیا این باشگاه از دیدار با النصر، درآمدی بابت حق پخش تلویزیونی به دست می‌آورد یا خیر، گفت: این درآمد مانند همه درآمدهایی بود که تاکنون داشتیم!

درویش درباره اینکه گفته می‌شود باشگاه پرسپولیس از دستورالعمل ناظر بر قراردادها سرپیچی کرده و ممکن است با جرایم کمیته انضباطی روبه‌رو شود، اظهار داشت: هیچ مشکلی وجود ندارد.