۰۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۲

عنایتی: باید فکر بزرگ‌تری داشته باشیم

سرمربی تیم فوتبال امید ایران گفت: انتظارمان از بازیکنان بالاتر از این حرف‌ها بود و تیمی که می‌خواهد روی سکو برود، باید فکر بزرگ‌تری داشته باشد.
کد خبر: ۱۲۲۸۷۵
به گزارش وب سایت دی اسپورت، رضا عنایتی پس از برتری 3 بر صفر تیم فوتبال امید ایران مقابل مغولستان در مرحله گروهی بازی‌های آسیایی هانگژو چین، گفت: شرایط خوبی در بازی نداشتیم، چون پس از اخراج بازیکن حریف انتظارمان از بازیکنان بالاتر از این حرف‌ها بود. تیمی که می‌خواهد روی سکو برود، باید فکر بزرگ‌تری داشته باشد. خدا را شکر توانستیم به عنوان صدرنشین راهی مرحله بعد شویم.

وی ادامه داد: حریف‌مان هنوز مشخص نیست و فکر کنم فردا مشخص می‌شود. بازی بسیار سختی خواهیم داشت و تمام تمرکزمان را می‌گذاریم تا نتایج خوبی کسب کنیم. باید تشکر ویژه‌ای از هواداران ایرانی در ورزشگاه داشته باشم که در سه بازی گذشته به ما خیلی انرژی دادند، همچنین رسانه‌ها که بازیکنان را دلگرم می‌کنند.

وی در مورد موقعیت‌هایی که بازیکنان ایران در این دیدار از دست دادند، تصریح کرد: تیم‌هایی که 10 نفره می‌شوند انگیزه‌شان بیشتر می‌شود. تیم مقابل انگیزه‌اش بیشتر و انگیزه ما کمتر شد. بازی را تحت کنترل داشتیم ولی انتظار می‌رفت که بازیکنان با انگیزه بیشتری کار کنند. اینطور نبود که حریف را دست کم بگیریم. در دو روز گذشته با بازیکنان صحبت کردیم که صدرنشین شویم. در دقایقی از مصدومیت بازیکنان‌مان ترسیدیم چون تیم حریف بی‌محابا بازی می‌کرد. ارسلان مطهری به دلیل سرماخوردگی در نیمه دوم به بازی رفت. سامان فلاح مصدوم شده و فکر کنم به بازی بعدی نرسد. باید حرفه‌ای‌تر فکر و از موقعیت‌های‌مان بهتر استفاده کنیم.

سرمربی تیم امید درباره شانس قهرمانی ایران خاطرنشان کرد: مرحله به مرحله شرایط بازی‌ها سخت‌تر می‌شود. در داخل تیم‌مان خیلی جابه‌جایی داشتیم. نزدیک به 10 بازیکن جابه‌جایی داشتیم و از ازبکستان به چین آمدیم. بازیکنانی که آمده‌اند با کیفیت هستند و باید قدر خودشان را بدانند. اینجا فرصتی است که بازیکنان مقامی پس از 21 سال کسب کنند و اگر اشتباه نکنم آخرین مقام را با برانکو کسب کردیم. این هم از شانس من است که همه اتفاقات تاریخ فوتبال قرار است با من رقم بخورد.

عنایتی یادآور شد: خیلی کم و کاستی داریم و برای قهرمانی باید خیلی تلاش زیادی کنیم. باید روی تیم‌های پایه‌مان برنامه‌ریزی کنیم که در این مورد ضعف‌های زیادی داریم. باید استعدادیاب‌های خوبی بیاوریم که به فوتبال ما کمک کنند نه اینکه کسانی بیایند که با فوتبال غرض داشته باشند. کشور ما پر از استعداد است. اینجا همه توان‌مان را به کار می‌بریم که برای کشورمان مدال کسب کنیم.