۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۷

عنایتی: انتظاری که از بازیکنان داشتیم، برآورده نشد

سرمربی تیم ملی فوتبال امید گفت: انتظاری که از بازیکنانم در بازی با تایلند داشتم، برآورده نشد و غافلگیر شدیم.
کد خبر: ۱۲۲۹۲۳
به گزارش وب سایت دی‌اسپورت، رضا عنایتی پس از برتری 2 بر صفر تیم فوتبال امید ایران مقابل تایلند در مرحله یک هشتم نهایی بازی‌های آسیایی هانگژو اظهار داشت: توقع ما از بچه‌ها بالاتر بود و خودمان هم در زمین غافلگیر شدیم. انتظاری که از بچه‌ها داشتیم برآورده نشد، اما بازی‌ها پشت سر هم است و به بدن آنها فشار آورده. از طرفی با کمبود بازیکن هم مواجه هستیم، اما از تلاش آنها تشکر می‌کنم، هرچند توقع ما خیلی خیلی بالاتر بود. باید ریکاوری کنیم و آماده بازی بعدی شویم. از هواداران و رسانه‌ها که کمک کردند، تشکر می‌کنم. امیدوارم با یک ریکاوری خوب با قدرت برای بازی بعدی برویم.

وی درباره جدایی سه بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس از این تیم برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا و اینکه آیا این موضوع باعث مشکل برای تیم ملی نخواهد شد، تصریح کرد: متأسفانه همینطوری دچار کمبود بازیکن هستیم و با از دست دادن سامان فلاح و نیامدن بردبار، لیست‌مان خالی شد. نامه‌ای زده‌اند و صحبت‌هایی انجام شده است. اگر این سه بازیکن هم از لیست ما خارج شوند کلاً 13 بازیکن داریم که یکی هم دروازه‌بان است. با توجه به فشار مسابقات این موضوع قطعاً به ما ضربه خواهد زد.

سرمربی تیم فوتبال امید کشورمان خاطر نشان کرد: قرار است امشب جلسه‌ای با مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال داشته باشیم تا با باشگاه پرسپولیس صحبت کند و ببینیم می‌توانیم مشکل را حل کنیم یا نه. انتظار بالایی‌ از تیم وجود دارد، اما‌ کارمان فوق‌العاده سخت می‌شود. ان‌شاءالله بتوانیم تمام بچه‌ها را در اختیار داشته باشیم. تیمی که می‌خواهد قهرمان شود باید از تمام پتانسیل و ابزارهای موجود استفاده کند. ما تازه به تیم‌های قوی رسیده‌ایم و لازم است تمام بازیکنان را در اختیار داشته باشیم. امیدوارم با تعامل بتوانیم بازیکنان را نگه داریم.

عنایتی در مورد برنامه‌اش برای بازی بعدی در یک چهارم نهایی و دیدار احتمالی با ژاپن در نیمه نهایی گفت: ابتدا باید ببینم در بازی فردا (دیدار فلسطین - هنگ‌کنگ) چه اتفاقی می‌افتد. برخی دوستان اطلاعات‌شان خیلی ضعیف است، اما همه جا صحبت می‌کنند. فکر کنم تنها سه چهار تیم کاملاً با بازیکنان زیر 23 سال آمده‌اند. فلسطین هم جزو تیم‌هایی است که با تمام قدرت به هانگژو آمده است.

وی ادامه داد: کمبود بازیکن واقعاً ما را اذیت می‌کند، به ویژه در خط دفاعی دچار مشکل هستیم و بازیکنی نداریم که جایگزین کنیم. امیدوارم در فرصتی که تا بازی بعدی داریم خوب ریکاوری کنیم. اول باید از مرحله بعدی عبور کنیم. برای مسابقات آینده در مراحل بالاتر هم برنامه داریم. تنها جایی که نگرانی‌مان نسبت به بقیه خطوط کمتر است، خط جلوست.‌ خط حمله ما تا اینجا عملکرد خوبی داشته است و موقعیت‌های خوبی داشتیم. همان ابتدا گفتم از نحوه بازی امروز راضی نیستم، اما تیمی که 9 گل در چهار بازی زده است، شرایط خوبی دارد.

سرمربی تیم فوتبال امید کشورمان با گلایه از برگزاری دیدار با تایلند در ساعت 16:30 (به وقت محلی) اظهار داشت: برایم عجیب بود که چرا بازی در این ساعت برگزار شد. ابتدا فکر می‌کردم بعد از ما هم در این ورزشگاه بازی برگزار می‌شود، اما نمی‌دانم چرا برای ما این ساعت را در این گرما و شرجی هوا گذاشتند. هوا کیفیت بازی را از بین برد. خوشحالم در این بازی برنده شدیم، اما از نظر فنی راضی نبودم. مطمئن باشید تمام توان‌مان را می‌گذاریم تا در مراحل بالاتر عملکرد بهتری داشته باشیم.

عنایتی در پاسخ به سؤال خبرنگار تایلندی مبنی بر اینکه کدام بازیکن تایلند شما را تحت تأثیر قرار داد، گفت: مهاجم تیم تایلند عملکرد خوبی داشت و به خوبی پشت دفاع ما توپ می‌گرفت و مدافعان ما را اذیت کرد.
ترند های روز