۱۱ مهر ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۲

رحمتی: فوتبال ایران از همه جهات تعطیل است!

سرمربی تیم فوتبال نساجی مازندران تأکید کرد، اختلاف تیمش با الهلال سه گل نبوده است و آنها در مصاف با پرافتخارترین تیم آسیا بدشانس هم بوده‌اند.
کد خبر: ۱۲۳۰۲۲
به گزارش وب سایت دی‌اسپورت، سیدمهدی رحمتی پس از شکست 3 بر صفر تیمش مقابل الهلال عربستان اظهار داشت: در وهله اول از بازیکنان تیمم تشکر می‌کنم که امروز زحمت کشیدند و هر چه داشتند در زمین گذاشتند. بعد از آن از هواداران تشکر می‌کنم که امروز به استادیوم آمدند و ما را تنها نگذاشتند.

وی ادامه داد: برای تیم نساجی که برای اولین بار در لیگ قهرمانان آسیا حاضر می‌شود؛ همه بازی‌ها مهم است و همه بازی‌ها می‌تواند تأثیرگذار باشد و نتیجه‌اش مهم است. ما اولین سالی است که در لیگ قهرمانان شرکت می‌کنیم؛ خودتان دیدید، می‌توانم بگویم با منتخب جهان بازی داشتیم. هم در 20 دقیقه اول داخل زمین و هم در طول 90 دقیقه تمام هواداران تحت‌الشعاع ستاره‌های الهلال بودند. این تیم چهار دوره قهرمان آسیا شده است و اصلاً با تیم ما قابل قیاس نیست که خودمان را قیاس کنیم، ولی بچه‌ها خیلی خوب کار کردند و توانستیم این تیم را کنترل کنیم. روی یکسری اشتباهات گل خوردیم، ولی توانستیم موقعیت ایجاد کنیم و به تیر دروازه این تیم زدیم. به نظرم رفته رفته باید این شخصیت برای نساجی در فوتبال ایران جا بیفتد که هر ساله با برنامه‌ریزی بتواند در لیگ قهرمانان شرکت کند تا این بازی‌ها برای ما شرایط عادی پیدا کند.

مهدی رحمتی در پاسخ به طرح این سوال گفت: اجازه دهید جواب کلی به شما بدهم که اصلاً نیازی به جواب نداشته باشید؛ ما فوتبال‌مان تعطیل است! کلاً فوتبال ما در حال حاضر تعطیل است! از همه جهات! هیچ روزنه امیدی در فوتبال نمی‌بینید که به آینده امیدوار باشید. اگر شما می‌بینید من را راهنمایی کنید که دنبال آن بروم و به آینده فوتبال امیدوار باشم.

سرمربی تیم فوتبال نساجی درباره اینکه به نظرش تیم الهلال چه تفاوتی با زمان بازیگری او کرده است، تصریح کرد: فکر می‌کنم در 15 سال گذشته فوتبال عربستان و تیم الهلال از همه تیم‌های آسیایی جلوتر بوده است. حتی زمانی که ما هم جلوی الهلال بازی کردیم و این تیم را در عربستان بردیم، کل بازی تحت فشار بودیم و شرایط مثل امروز بود، ولی از موقعیت‌های‌مان استفاده می‌کردیم، چون استقلال یا سپاهان بودیم و بازیکنان باتجربه ملی داشتیم. باید از بازیکنانم تشکر کنم که در اولین تجربه آسیایی مقابل الهلال پا پس نکشیدند و توانستند موقعیت گل ایجاد کنند. شما اصلاً نمی‌توانید امکانات آنها را با ما مقایسه کنید، چه برسد به بقیه چیزها.

وی در مورد اینکه آیا اخراج یک بازیکن نساجی روی عملکرد تیمش تأثیر گذاشته است، گفت: اگر فقط بازیکن ما اخراج می‌شد مسلماً تأثیرگذار بود، ولی وقتی از هر تیم یک بازیکن اخراج شد و شرایط برابر بود. البته آن وقفه کمک کرد تا خودمان را به شرایط بازی بیاوریم. شاید موقعیت تیر دروازه ما امکان گل شدنش از گل سوم الهلال بیشتر بود. یک مقدار هم می‌توانم بگویم بدشانس بودیم. اختلاف ما در این بازی با توجه به تلاش بچه‌ها سه گل نبود.