۱۱ مهر ۱۴۰۲ - ۲۲:۲۴

خطیر: تا زمانی که مدیر استقلال هستم، از آسیا حذف نمی‌شویم

مدیرعامل استقلال وعده داد تا زمانی که در این مسند حضور دارد، این باشگاه از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا حذف نخواهد شد.
کد خبر: ۱۲۳۰۲۴
به گزارش وب سایت دی‌اسپورت، علی خطیر که برای تماشای دیدار نساجی و الهلال در ورزشگاه آزادی حضور یافته بود، گفت: نساجی تیم شهرم و تیم دوم من است. دلیل دیگر حضورم به خاطر این بود که حدادیان مالک نساجی یک استقلالی چند آتیشه است. به باشگاه خوب نساجی تبریک می‌گویم. نساجی نیمه دوم بازی خوبی انجام داد؛ ولی اختلاف دو تیم خیلی زیاد بود. الهلال با هزینه نقل و انتقالاتی 260 میلیون دلار و نساجی نزدیک به 6 میلیون دلار در زمین حضور داشتند و این اختلاف دو باشگاه بود. با این اختلاف امکاناتی و زیرساختی که الهلال دارد، نساجی خوب و با غیرت بازی کرد. ان‌شاءالله در ادامه راه اتفاقات خوبی برای باشگاه نساجی بیفتد و بتواند از گروهش در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا صعود کند.

وی در خصوص آخرین وضعیت باشگاه استقلال، گفت: پنجره نقل و انتقالاتی استقلال باز شده است. امیدواریم بتوانیم این بازیکن باقیمانده خودمان را ثبت و پرقدرت در ادامه مسابقات شرکت کنیم.

مدیرعامل باشگاه استقلال درباره اضافه شدن امید حامدی‌فر به جمع شاگردان نکونام، عنوان کرد: اگر نظر آقای نکونام باشد، حتماً از آقای حامدی‌فر استفاده می‌کنیم.

خطیر در خصوص کاهش قرارداد بازیکنان استقلال، تصریح کرد: قرارداد بازیکنان استقلال از سال قبل بالا است. نمی‌توانیم به زور از بازیکنان بخواهیم که رقم قرارداد خود را کاهش دهند. بازیکن از فصل قبل، دریافتی خوبی نداشته است. در این فصل هم بازیکنان استقلال در معذوریت کار خود را انجام می‌دهند. تا اینجا هم با مردانگی و معرفتی که داشتند، پیش آمدند. باید با آنها صحبت کنیم و اگر رقم قراردادشان را کم کنند، لطف و محبت‌شان نسبت به باشگاه استقلال است.

وی در پاسخ به این سؤال که چه تضمینی برای حضور استقلال در فصل بعدی لیگ قهرمانان و عدم حذف این تیم وجود دارد، گفت: امشب حسرت خوردم، چرا که استقلال شایسته‌ترین تیمی بود که باید از ایران در این مرحله حضور پیدا می‌کرد. به خاطر سومدیریتی که در دوره‌های گذشته وجود داشت، این تیم حذف شد. قول می‌دهم تا زمانی که در استقلال هستم نگذارم این تیم از لیگ قهرمانان آسیا حذف شود مگر اینکه دلایل دیگری داشته باشد.

مدیرعامل باشگاه استقلال پیرامون وضعیت سیلوا مدافع استقلال، گفت:  سمیعی دیشب درباره این قضیه صحبت کرد. همه ما حتی در دهات‌های دوردست این را می‌دانیم، بازیکن اگر نوتیس بدهد بعد از 10 روز می‌تواند قراردادش را فسخ کند. می‌دانم باشگاه‌های ایرانی بابت پرداخت هزینه و تهیه منابع ارزی در مضیقه هستند اما باز هم این مسائل به سوءمدیریت بازمی‌گردد.

خطیر درباره قراردار سعید مهری گفت: قرارداد او شفاف است و بیشتر از 160 میلیون جا نداشتیم. اگر 500 برگه هم بگیرد، بیشتر از این قرارداد نمی‌تواند بگیرد. البته ما توافقی با مهری داریم که اگر بازیکنان دیگر رضایت به کاهش قرارداد بدهند امکان افزایش قرارداد ایشان را نداریم. همه چیز شفاف و روشن است و ما مسئله پنهانی در استقلال نداریم.