۲۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۷
نفت و گاز یک - مس شهربابک صفر؛

دشت سه امتیازی نفت و گاز با یک گل استثنایی

شاگردان پیروز قربانی با بهره بردن از امتیاز خانگی موفق شدند یک برد ارزشمند را به نام خود کنند و تا رتبه هفتم جدول صعود کنند.
کد خبر: ۱۲۳۱۳۹
دشت سه امتیازی نفت و گاز با یک گل استثنایی
به گزارش "دی اسپورت"، در یکی از دیدارهای هفته هفتم لیگ دسته اول فوتبال ایران، تیم‌های نفت و گاز گچساران و مس شهربابک از ساعت 18 امشب در ورزشگاه شهدای نفت گچساران مقابل هم قرار گرفتند. اما  این جدال خارج از خانه برای شاگردان قاسم شهبا که سرمربی خود را به دلیل محرومیت در کنار نیمکت نمی‌دیدند و سکونشین بودند، با نتیجه دلخواهی همراه نشد و آنها بعد از دو برد پیاپی و ارزشمند، اینبار به سد دفاعی محکم گچسارانی‌ها خوردند.

وحید اصغرزاده، علی حدادی فر، میثم مرادی، محسن آقایی، امین رضایی قلعه، علی نبی‌زاده، امیر محمد منصف، علی قربانخانی، عرفان افراز، ساسان جعفری کیا و رضا سلطانی 11 بازیکن منتخب پیروز قربانی بودند که در ترکیب نفت و گاز گچساران مقابل مس شهربابک حضور داشتند.

آیدین قویدل، امید سام‌کن، امین عباسی، علی دهقان، محمدجواد پورعوض، حمید گلزاری، اکبر کربلایی، مرتضی حسین‌زاده، رضا دهقان، حجت اسلامی و ساسان حسینی هم بازیکنان ثابت مس شهربابک بودند که از ابتدا مقابل نفت و گاز گچساران به میدان رفتند.

دو تیم نمایش پایاپای در طول نیمه اول داشتند و نفتی‌ها که از حمایت تماشاگران خود بهره می‌بردند، به دنبال کسب پیروزی بودند ولی در سمت مقابل مس شهربابک نیز به دنبال کسب سومین برد متوالی بود تا شرایط خود را بهتر از قبل کند ولی در نهایت شاگردان قربانی سه امتیاز خانگی را به دست آوردند.

علیرغم تلاش دو تیم در نیمه اول با تساوی بدون گل همراه بود. در نیمه دوم هم دو تیم بازی برابری را مقابل یکدیگر به نمایش گذاشتند اما یک ضربه ایستگاهی معادلات قاسم شهبا سرمربی مس شهربابک را که در این بازی به دلیل محرومیت سکونشین بود، برهم زد.

در دقیقه 84 نفت و گاز گچساران صاحب یک ضربه ایستگاهی در پشت محوطه جریمه مس شهربابک شد که شوت استثنایی امید علیپور، بازیکن تعویضی نفتی‌ها به کنج دروازه نارنجی پوشان رفت و برتری تیمش را رقم زد تا نارنجی‌پوشان در دقایق کوتاه باقیمانده سراپا حمله برای جبران نتیجه باشند. حملاتی که اینبار با سد دفاعی محکم و چند لایه حریف و دروازه‌بان این تیم همراه بود. شاگردان پیروز قربانی در دقایق پایانی با ایجاد دفاع چند لایه و با دو سوپر واکنش از سوی گلر خود، مانع از این شدند تا مس شهربابک از حملات خود به نتیجه دست یابد و در نهایت این بازی را به سود خود خاتمه دادند.

تیم مس شهربابک که طی سه بازی اخیر خود هفت امتیاز کسب کرده بود، اکنون باید خود را مهیای جدال خانگی برابر داماش گیلان در 28 مهرماه کند و از این فرصت و حمایت هواداران خود برای دستیابی به برد خانگی دیگر سود ببرد.  نفت و گاز گچساران نیز بعد از برد ارزشمند خانگی‌اش در هفته آتی باید در ماهشهر مقابل خلیج فارس قرار گیرد و باید دید شاگردان پیروز قربانی قادر خواهند بود شرایط مناسب خود در جدول را تداوم بخشند.