۲۵ مهر ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۵

رحمتی بعد از باخت: نگران نباشید، تیمم را درست می‌کنم

سرمربی تیم فوتبال نساجی قائمشهر بعد از باخت تیمش مقابل آلومینیوم اراک این وعده را به هواداران نساجی داد که تیم محبوب آنها ظرف سه هفته پیش رو به رتبه‌ای تک رقمی در جدول لیگ برتر می‌رسد.
کد خبر: ۱۲۳۱۹۰
به گزارش"دی اسپورت"؛ سید مهدی رحمتی در نشست خبری پس از بازی تیمش مقابل آلومینیوم اظهار داشت: ابتدا از هواداران نساجی به خاطر بازی امروز و نتیجه آن عذرخواهی می‌کنم. مقصر همه اتفاقاتی که تا الان افتاده است من هستم و هیچ‌کس دیگری مقصر نیست و همه آن را برعهده می‌گیرم. یک ذره از بازیکنان تیمم ناراحت هستم، دوست دارم خیلی بیشتر تمرکز داشته باشند و به نکاتی که در طول هفته گفته می‌شود، توجه کنند.

وی ادامه داد: الان چندین و چند بازی است که ما در ابتدای مسابقه گل می‌خوریم و تا دقیقه 90 دنبال این هستیم که اشتباهات‌مان را جبران کنیم. باز هم می‌گویم مقصر همه این اتفاقات من هستم و مطمئن باشید منِ مهدی رحمتی تیم نساجی را یا درست می‌کنم یا باز هم درستش می‌کنم به شما قول می‌دهم و نگران هیچ چیز نباشید. در آینده خیلی روزهای بهتری را کنار هم تجربه خواهیم کرد.

سرمربی تیم فوتبال نساجی راجع به اینکه علی‌رغم که زمین ورزشگاه وطنی در اختیار نساجی است، اما این تیم از اول فصل کمتر در این زمین تمرین کرده است، گفت: ما دو روز زودتر به قائمشهر آمدیم، چون از فاصله بازی با صنعت نفت تا امروز مدت زیادی بود که در ورزشگاه وطنی تمرین نکرده بودیم. ما دو روز زودتر آمدیم در ورزشگاه وطنی تمرین کنیم که این اجازه را به ما ندادند و گفتند اگر شما تمرین کنید شرایط زمین برای بازی امروز مساعد نخواهد بود.

رحمتی در واکنش به یادآوری این موضوع که او گفته بود تیمش تا هفته پنجم یا ششم به شرایط ایده‌آل می‌رسد‏ و الان هواداران نساجی از سبک بازی تیم‌شان راضی نیستند، خاطر نشان کرد: تیمی که از شاکله پارسالش فقط دو یا سه بازیکن امسال بازی می‌کنند زمان‌بر است تا شما عقاید و چیزهایی را که در ذهن‌تان هست، در تیم پیاده کنید. دوست ندارم درباره تیمم صحبت کنم، چون اگر صحبت کنم بالانس تیم به هم می‌خورد. تمام مشکلات برعهده من است و مقصر اتفاقات گذشته من هستم. مطمئن باشید همه چیز درست می‌شود و نساجی به روزهای خوبش برمی‌گردد. ما یک هدف‌گذاری برای خودمان داریم و  رتبه تک رقمی را تا دو سه هفته آینده به دست می‌آوریم و جایگاه‌مان را استحکام می‌بخشیم.

«فصل گذشته تیم شما (آلومینیوم) همراه با پرسپولیس بهترین خط دفاعی لیگ را داشت و تمام عناصر دفاعی آلومینیوم در حال حاضر در نساجی بازی می‌کنند، ولی این تیم در سه بازی گذشته سه گل مشابه خورده است و این برای تیمی که در آسیا هم بازی می‌کند، یک نقطه ضعف است. در صورتی که شما می‌گویید شاکله تیم ما به هم خورده است، پس در آلومینیوم چه اتفاقی افتاده که با این همه تغییرات خوب نتیجه گرفته است؟»، وی در مواجهه با یادآوری این موضوع و طرح پرسش پس از آن خاطر نشان کرد: شاکله تیم آلومینیوم به هم نخورده است. سمت راست این تیم که همان بازیکنان هستند و در سمت چپ هم مجتبی حسینی بازیکنش را از پیکان آورده است. من دوست ندارم درباره تیم‌های دیگر صحبت کنم. من گفتم که همه چیز تقصیر من است و از من انتقاد کنید. من جبران خواهم کرد.

«ما از نساجی یک بازی روستایی را شاهد هستیم و این تیم یک پلن دوم برای تقابل با حریفانش ندارد.»، رحمتی در واکنش به طرح این موضوع و اینکه هواداران نساجی باید تا هفته چند منتظر بمانند که تیم محبوب‌شان نتیجه بگیرد‏، تصریح کرد: اول به من بگویید که مردم قائمشهر چه فوتبالی را دوست دارند؟ اگر درباره پلن و برنامه بخواهیم صحبت کنیم، باید بگویم که من بدون دلیل صحبت نکردم. ما مقابل ملوان تا دقیقه 25 سه موقعیت گل داشتیم. ما الان از موقعیت‌های گل‌مان استفاده نمی‌کنیم و روی اشتباه‌های خودمان گل می‌خوریم. یک وقتی هست که شما انتقادی می‌کنید که به من وارد است و من هم قبول می‌کنم، اما اینکه بگویید که تیم هیچ پلن و برنامه‌ای ندارد درست نیست. ما روی ضدحمله موقعیت ایجاد می‌کنیم که می‌گویند تیم دفاعی بازی می‌کند. امروز که کل بازی دست تیم ما بود و موقعیت هم ایجاد کردیم و تیم حریف هم بسته بازی می‌کرد و فضا را از ما گرفته بود. شما آن فوتبالی که مدنظرتان هست را به ما بگویید تا ما بازی کنیم.

وی درباره اظهارنظر یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه بعد از تعویض علی عباس تازه همه متوجه شدند که او در زمین بوده است، گفت: من دوست دارم که خیلی قانونمند و محترمانه جلو برویم و جواب‌های من واقعاً راهگشا باشد. اینطور که شما از بازیکنان انتقاد کنید من هم باید همانطور پاسخگو باشم! نساجی سال گذشته یک مهاجم خارجی داشت که یک گل هم نزد، اما علی عباس در شش بازی یک گل زده است. بازیکن خارجی تا شرایطش درست شود و بتواند کار کند، زمان می‌برد. ما سال گذشته زاپاتا را آوردیم که بازیکن خوبی بود. او هم از هفته دهم راه افتد. ما پارسال تا هفته ششم پنج امتیاز داشتیم، چون همین اتفاقات اینجا، در اراک هم رقم خورده بود. اینجا شرایط سخت‌تر است و در دوگانگی ماندیم که هم در آسیا بازی می‌کنیم و هم در لیگ و بازیکن هم کم داریم. ما همین بازیکنان را داریم و شما باید از تیم حمایت کنید و ما آنها را توجیه کنیم که بدانند کجا بازی می‌کنند. مگر می‌شود تیمی که 21 بازیکنش تغییر می‌کند با یک پنجره نقل‌وانتقالاتی برود برای قهرمانی؟! الان شش هفته گذشته و اتفاقی نیفتاده است.

سرمربی تیم فوتبال نساجی درباره دفاعی بازی کردن آلومینیوم گفت: با توجه به اینکه تیم ما در آسیا بازی می‌کند هر تیمی که جلوی ما قرار می‌گیرد دفاعی بازی می‌کند و مطالبه‌ای از تیم ما هست که حریف می‌آید تا خودش را اثبات کند و بازیکنان ما هم باید بیشتر انرژی بگذارند. قطعاً اگر توپ آزادی و حسینی داخل دروازه آلومینیوم می‌رفت نتیجه بازی امروز چیز دیگری می‌شد.