۲۸ مهر ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۴

کامبک استقلال مقابل «هوادار» در شب پاگشای هوادار

تیم فوتبال استقلال در هفته ششم لیگ برتر بازی باخته برابر هوادار را با پیروزی عوض کرد تا هم‌امتیاز پرسپولیس در بالای جدول شود.
کد خبر: ۱۲۳۲۱۹
به گزارش"دی اسپورت"، تیم فوتبال استقلال در ادامه هفته ششم لیگ برتر فوتبال، از ساعت 18 امروز (جمعه) در ورزشگاه آزادی به مصاف هوادار تهران رفت و با نتیجه 3 بر 2 به برتری دست یافت.

ابتدا صاحب محبی (5) هوادار را پیش انداخت و در ادامه ایمان سلیمی مدافع استقلال به اشتباه روی ارسال زمینی بازیکن هوادار در دقیقه 17 دروازه خودی را باز کرد. مهرداد محمدی یک ضربه پنالتی برای استقلال گرفت تا یامگا در دقیقه 23 از روی نقطه پنالتی یکی از گل‌ها را جبران کند. محمدی دقیقه 61 موفق شد گل دوم و تساوی استقلال را به ثمر برساند. مهراد محمدی که ستاره آبی‌پوشان بود گل سوم را دقیقه 84 وارد دروازه هوادار کرد.

این بازی اولین دیدار استقلال با حضور هوادارانش در فصل جاری بود.

شاگردان جواد نکونام با این پیروزی 15 امتیازی شدند و هم امتیاز با پرسپولیس در رده دوم جدول رده‌بندی باقی ماند. شاگردان محمود فکری نیز با 5 امتیاز در جایگاه یازدهم ایستادند.

ترکیب استقلال: سید حسین حسینی، محمدحسین مرادمند، روزبه چشمی، ایمان سلیمی، سعید مهری(54 - مهدی مهدی‌پور)، کوین یامگا (71 - صالح حردانی)، زبیر نیک‌نفس(87 - امید حامدی‌فر)، جعفر سلمانی(54 - ابوالفضل جلالی)، آرش رضاوند، آرمان رمضانی(71 - ارسلان مطهری) و مهرداد محمدی.

ترکیب هوادار: علیرضا حقیقی، مهدی عبدی، فریبرز گرامی، صائب محبی، مرتضی منصوری، محمد عباسی، ایوب کلانتری(32 - داریوش شجاعیان(90 - یونس شاکری))، قائم اسلامی‌خواه، امیرحسین پورمحمد(90 - بابک مرادی)، امین قاسمی‌نژاد و کریم  اسلامی(54 - فرهاد زاوشی)

داور: بیژن حیدری

نیمه اول
دقیقه 5:هوادار از روی ضربه ایستگاهی صاحب موقعیت شد که سیدحسین حسینی توپ اول را گرفت اما در ادامه صائب محبی موفق شد دروازه استقلال را باز کند.
دقیقه 17: هوادار صاحب ضد حمله شد و پاس زمینی به محوطه جریمه استقلال ارسال شد که ایمان سلیمی به اشتباه دروازه خودی را باز کرد.
دقیقه 21: استقلال صاحب خطا شد و بازیکنان این تیم زودتر بازی را آغاز کردند که مهرداد محمدی توسط امیرحسین پورمحمد در محوطه جریمه سرنگون شد تا داور نقطه پنالتی را نشان دهد.
دقیقه 23: کوین یامگا پشت توپ ایستاد و توانست از روی نقطه پنالتی دروازه حقیقی را باز کند تا یکی از گل‌های خورده آبی‌پوشان جبران شود.
دقیقه 26: ضربه ایستگاهی مهرداد محمدی را علیرضا حقیقی به زیبایی دفع کرد.
دقیقه 30: ارسال توپ از روی ضربه ایستگاهی با ضربه سر صاحبی همراه بود که به شکل خطرناکی از بالای دروازه استقلال به بیرون رفت.
دقیقه 33: آرمان رمضانی از روی ارسال توپ گل زد ولی کمک داور پرچم خود را به نشانه آفساید بالا برد.
دقیقه 44: شوت سرکش مهرداد محمدی از کنار دروازه هوادار به بیرون رفت.
دقیقه 3+45: ارسال جعفر سلمانی و ضربه بیرون پای یامگا به شکل خطرناکی از کنار دروازه هوادار راهی اوت شد.

نیمه دوم
دقیقه 49: جعفر سلمانی اولین بازیکنی بود که از داور کارت زرد گرفت.
دقیقه 51: ضربه فنی داریوش شجاعیان را حسینی به کرنر فرستاد.
دقیقه 52: قائم اسلامی‌خواه به دلیل تعلل در زدن ضربه کرنر با کارت زرد جریمه شد.
دقیقه 57: شوت ابوالفضل جلالی از کنار دروازه هوادار به بیرون رفت.
دقیقه 61: پرتاب اوت بلند ایمان سلیمی با ضربه سر آرمان رمضانی همراه بود و در ادامه به مهرداد محمدی رسید و این بازیکن توانست گل دوم و تساوی استقلال را به ثمر برساند.
دقیقه 69: آرمان رمضانی یکبار دیگر در محوطه جریمه روی اشتباه مدافعان هوادار صاحب موقعت شد ولی ضربه او را مدافعان به کرنر فرستادند.
دقیقه 76: مهدی عبدی به دلیل خطا روی بازیکن استقلال با کارت زرد جریمه شد.
دقیقه 82: ارسلان مطهری از روی ضربه ایستگاهی با سر زد که به شکل خطرناکی از بالای دروازه راهی اوت شد.
دقیقه 84: محمدی با حرکات عرضی پشت محوطه جریمه هوادار با پای چپ به زیبایی دروازه هوادار را باز کرد.
دقیقه 84: بهزاد غلامپور مربی دروازه‌بان‌های استقلال که برای شادی گل وارد زمین شده بود، از داور کارت زرد گرفت.
دقیقه 86: مرتضی منصوری، بازیکن هوادار با خطا روی جلالی دیگر بازیکنی بود که با کارت زرد جریمه شد.
دقیقه 4+90: محمدی بار دیگر صاحب موقعیت شد ولی این بار علیرضا حقیقی شوت او را به کرنر فرستاد.
دقیقه 6+90: امید حامدی‌فر به دلیل حرکت خطرناک با کارت زرد جریمه شد.