۲۸ مهر ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۲

نکونام: نمره بازیکنان تیمم هزار است

سرمربی تیم فوتبال استقلال اعلام کرد، اگر تیمش در ورزشگاه آزادی بازی نکند، دست‌شان را بالا می‌گیرند و می‌گویند جام نمی‌خواهند
کد خبر: ۱۲۳۲۲۴
به گزارش"دی اسپورت"، جواد نکونام پس از برتری 3 بر 2 تیم فوتبال استقلال مقابل هوادار تهران در هفته ششم لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت: اول از همه این برد را به هواداران تبریک می‌گویم. این پیروزی قطعاً برای آنهاست و همینطور هواداران خانم که در ورزشگاه حضور داشتند. فوتبال با تماشاگر را امروز دیدیم و آنها لذت بردند. این سه امتیاز تقدیم به آنها می‌شود و از طرف خودم و بازیکنان از هواداران تشکر می‌کنم. امیدوارم در ادامه راه از حضورشان استفاده کنیم و ما نیز بهترین عملکرد را برای آنها داشته باشیم.

در نیمه اول 15 تا 20 دقیقه خواب ماندیم و تیم‌مان از هم پاشیده شد
وی افزود: در نیمه اول 15 تا 20 دقیقه خواب ماندیم و تیم‌مان از هم پاشیده شد و باورمان نمی‌شد گل زودهنگام خورده باشیم. پس از گل دوم توانستیم سازماندهی‌مان را حفظ کنیم و موقعیت‌های زیادی در نیمه اول خلق کردیم و پرفشار ادامه دادیم. در نیمه دوم با صحبت‌هایی که با بازیکنان انجام دادیم توانستیم گل بزنیم و حریف را مجبور کردیم اشتباه کنند و سیستم‌شان را تغییر دهند. باز هم می‌گویم این برد برای هواداران است. ما شروع بدی داشتیم، اما در ادامه خوب بودیم. هوادار فوتبال با برنامه‌ای بازی کرد و به نظرم در ادامه راه می‌توانند بهتر نتیجه بگیرند. در ادامه راه، برای آنها آرزوی موفقیت می‌کنم.

این حق ماست که با حضور تماشاگران‌مان بازی کنیم
سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره اینکه حضور هواداران یا فشار بازیکنانش باعث کسب این نتیجه شد، گفت: به بازیکنانم گفتم نباید این اتفاق می‌افتاد که 10 دقیقه اول بد بازی کنیم و خواب بمانیم. در ادامه بازیکنان وظیفه‌شان را انجام دادند که از آنها تشکر می‌کنم. نیرو و انگیزه‌ای که هواداران در جریان بازی گذاشتند باعث شد بازیکنان با انرژی بیشتری بازی کنند. این حق ماست که با حضور تماشاگران‌مان بازی کنیم. تیم‌های دیگر در شهرستان‌ها با حضور هواداران‌شان بازی می‌کنند، ولی ما برای اولین بار در خانه خودمان مقابل هواداران بازی کردیم. این اتفاق اصلاً خوب نبوده و نیست. باید شرایط طوری باشد که همه ورزشگاه‌ها پر از تماشاگر باشد و مردم و بازیکنان لذت ببرند. اینها شیرینی و لذت فوتبال برای هواداران و بازیکنان و مربیان است.

باید از محمدی مراقبت کنیم تا در هر بازی بهترین عملکرد را داشته باشد
نکونام راجع به اوج گرفتن مهرداد محمدی در ترکیب استقلال و حتی تیم ملی یادآور شد: اولاً که مهرداد بازیکن باکیفیتی است. بازیکنان گرانقیمت در دنیا بیشتر در خط حمله بازی می‌کنند. در ایران نیز همین‌طور است. سال گذشته دیدید که 20 گل استقلال را چه بازیکنانی به ثمر رساندند یا چند پاس گل دادند. محمدی کیفیت فوتبالش بالاست و به او اعتقاد دارم. نه الان بلکه در فولاد خوزستان نیز با او صحبت کردم که بیاید و قرارداد ببندد، ولی در قطر ماند. مهرداد هم خوب بازی می‌کند و هم زحمت می‌کشد. او در تیم ملی نیز گلزنی کرد. ما باید از مهرداد مراقبت کنیم تا هر بازی بهترین عملکرد را داشته باشد.

سلیمی بازیکن باکیفیتی است و کاری که می‌خواهیم انجام می‌دهد
وی در مورد اشتباه ایمان سلیمی که گل به خودی زد، اظهار داشت: یک به یک درباره بازیکنان صحبت نکنیم، همه بازیکنان زحمت کشیدند. سلیمی اشتباه کرد ولی مهم نیست. او بازیکن باکیفیتی است و کاری که می‌خواهیم انجام می‌دهد. اشتباه برای هر بازیکنی پیش می‌آید.

اگر ما بیرون از تهران برویم به سود تیم‌های دیگر می‌شود
سرمربی تیم فوتبال استقلال در واکنش به اظهارات فرشید سمیعی عضو هیئت مدیره باشگاه مبنی بر اینکه تا تیم‌های دیگر از تهران خارج نشوند، میزبانی استقلال نیز به شهر دیگری منتقل نخواهد شد، گفت: از اینها اطلاعی ندارم. اولاً از مسئولان ورزشگاه آزادی تشکر می‌کنم که کیفیت چمن خوب شده بود. نمی‌دانم چه اتفاقی قبلاً افتاده است. بازیکنان زمانی که برای گرم کردن وارد زمین شدند، از کیفیت آن راضی بودند. اگر ما بیرون از تهران برویم به سود تیم‌های دیگر می‌شود. باید ورزشگاهی در تهران معرفی کنند که آنجا بازی کنیم. اگر ورزشگاه نداریم و ضررش را استقلال بدهد، کار اشتباهی است. تیم‌هایی مثل فولاد خوزستان، سپاهان و ... ورزشگاه اختصاصی دارند و ما فقط در آزادی مسابقه می‌دهیم و حتی تمرین هم نمی‌کنیم. اگر قرار باشد اینجا را هم از ما بگیرند، دست‌مان را بالا می‌بریم و می‌گوییم جام نمی‌خواهیم.

وظیفه داریم هر بازی بهترین عملکرد را داشته باشیم تا پیش هواداران شرمنده نباشیم
نکونام در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه اگر همه بازیکنان لیست نقل‌وانتقالاتی‌اش جذب می‌شدند، تیمش چه شرایطی پیدا می‌کرد، گفت: تنها مهرداد محمدی در لیست‌مان نبود و دو سه بازیکنی بودند که می‌توانستیم آنها را بگیریم. قطعاً خلاقیت و تمرکز بازیکن می‌تواند فرق دو تیم را مشخص می‌کند. زمانی که صحبت می‌کردم که بهترین‌ها را بگیریم برای این بود در لیگ پرفشار که وقفه‌های طولانی دارد، از بازیکنان باکیفیت استفاده کنیم. ما نتوانستیم بازیکنان را بگیریم، ولی نگاه‌مان مثبت است. امید حامدی‌فر را کنار گذاشته بودیم که دوباره برگشت و امروز بازی کرد. در دیدارهای قبلی به هافبک‌های‌مان می‌گفتم سر جای‌تان بایستید، چون بازیکن تعویضی نداشتیم. ما وظیفه داریم هر بازی بهترین عملکرد را داشته باشیم تا پیش هواداران شرمنده نباشیم.

نمره بازیکنان تیمم هزار است
وی درباره اینکه چه نمره‌ای به عملکرد خودش، بازیکنان و مدیران باشگاه می‌دهد، تصریح کرد: عملکرد خودم که هیچی چون من نباید نظر بدهم. درباره عملکرد مدیران باید کارشناسان نظر دهند. در مورد تیمم اما، باید بگویم نمره‌شان هزار است.