۲۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۰

رسمی؛ اکبر محمدی سرمربی مس کرمان شد

از سوی مدیریت باشگاه مس کرمان آقای اکبر محمدی به عنوان سرمربی تیم فوتبال مس کرمان انتخاب شد.
کد خبر: ۱۲۳۲۴۲
به گزارش"دی‌اسپورت"؛ اکبر محمدی متولد ۱۳۵۴ در تهران می باشد که در دوران بازی خود در تیم های وحدت، بانک ملی و فتح تهران سابقه بازی داشته است.

وی از سال ۱۳۷۸ وارد دنیای مربیگری شد و در این سال به عنوان یکی از اعضای کادر فنی تیم سایپا کار خود را آغاز کرد.

وی پس از حضور در کادر فنی تیم های ملی امید، نیروی زمینی، سپاهان و گسترش فولاد وی در سال 1387به سرمربیگری تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران رسید و در سال 1390 پس از حضور کارلوس کی روش و مشاوره فدراسیون در خصوص هدایت تیم‌های پایه به سرمربیگری تیم ملی این بار در رده جوانان دست پیدا کرد و در مسابقات قهرمانی آسیا در امارات با بازی‌های درخشان در مرحله گروهی و با شکست ژاپن و کویت و تساوی در برابر امارات میزبان به عنوان تیم اول به مرحله بعد صعود کرد اما در مرحله حذفی، بازی را به کره جنوبی واگذار کرده و از دور مسابقات کنار رفت. از آن تیم که به عنوان با استعدادترین تیم جوانان پس از انقلاب یاد می‌شود، بازیکنان با استعدادی همچون سردار آزمون، علیرضا جهانبخش، روزبه چشمی، فرشید اسماعیلی، علی علیپور، احمد عبدالله‌زاده، محمدحسین کنعانی‌زادگان، احسان پهلوان، محمد دانشگر، علی کریمی و بسیاری بازیکنان دیگر به تیم ملی بزرگسالان و تیم‌های اروپایی و لیگ برتری راه پیدا کردند.
وی همچنین سابقه حضور در کادر فنی تیم های ذوب آهن، خونه به خونه، پاس همدان و سیاه جامگان را نیز در کارنامه دارد.

از جمله افتخارات اکبر محمدی در دوران مربیگری وی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
قهرمان جوانان باشگاه‌های تهران همراه با تیم سایپا 1381بعنوان مربی
قهرمان جوانان باشگاه‌های ایران همراه با تیم سایپا 1382 به عنوان مربی
نایب قهرمان و قهرمان 2 دوره المپیاد دانشگاهی همراه با تیم پیام نور1380و1384بعنوان سرمربی
مقام سوم لیگ برتر فوتبال ایران همراه با تیم سایپا 1385 به عنوان مشاور فنی
قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران همراه با تیم سایپا 1386 به عنوان مشاور فنی
قهرمان مسابقات غرب آسیا (اردن) همراه با تیم ملی فوتبال نوجوانان جمهوری اسلامی ایران 2009بعنوان سرمربی
قهرمان مسابقات مقدماتی نوجوانان آسیا (نپال) همراه با تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران 2009بعنوان سرمربی و راهیابی به مرحله نهایی
حضور در دورنهائی مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا به عنوان سرمربی تیم ملی نوجوانان ایران-ازبکستان2010
قهرمان مسابقات مقدماتی جوانان آسیا (تهران) همراه با تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران 2011بعنوان سرمربی و راهیابی به مرحله نهایی
حضور در دورنهائی مسابقات قهرمانی جوانان آسیا2012 امارات به عنوان سرمربی.

اکبر محمدی که  دارای دکترای تخصصی مدیریت ورزش از دانشگاه تربیت مدرس است و سابقه مدیرعاملی باشگاه پیکان را نیز در کارنامه دارد، در ماه های اخیر به عنوان رئیس کمیته ورزش شرکت ملی صنایع مس کاملا به سیستم ورزش این شرکت و تحولات ورزش مس از جمله تیم فوتبال مس کرمان آگاهی کامل دارد.

همچنین آقای ایمان عالمی از بازیکنان ملی پوش سابق فوتبال کشور و تیم استقلال تهران به عنوان دستیار ایشان معرفی شد.

آقای عالمی در دوران مربیگری خود سابقه حضور در کادر فنی تیم های ملی جوانان، استقلال تهران، ملوان و هوادار را در کارنامه دارد.

آقای اکبر محمدی و ایمان عالمی پیش از بازی با آریو در تهران و در جلسه ای که با حضور مدیرعامل باشگاه مس کرمان آقای دکتر امیری خراسانی برگزار شد رسما به بازیکنان تیم مس کرمان معرفی شدند و در جلسه فنی با بازیکنان تیم نیز شرکت کردند.