۲۹ مهر ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۹

ربیعی: باختیم چون دنبال برد بودیم

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان اعتقاد دارد، مدافع عراقی مس رفسنجان در بازی امشب این دو تیم باید از زمین اخراج می‌شد.
کد خبر: ۱۲۳۲۴۹
ربیعی: باختیم چون دنبال برد بودیم
به گزارش"دی اسپورت"؛ محمد ربیعی بعد از شکست 2 بر یک تیمش مقابل مس رفسنجان در هفته ششم لیگ برتر فوتبال، گفت: پیروزی مس رفسنجان را به بازیکنان، کادر فنی و هواداران این تیم تبریک می‌گویم و خدا قوت نیز به بازیکنان ذوب‌آهن می‌گویم. بدون تعارف نیمه اول خوبی نداشتیم و مس هم بهتر شروع کرد و هم به گل رسید. برنامه‌های ما درست انجام شد و یک قسمت ما مقصر بودیم و قسمت بعدی به خاطر وزش باد بود. نیمه دوم را بدون تعارف باید برای ذوب‌آهن بدانیم، چون هم ریتم خوبی داشتیم و هم موقعیت‌های زیادی خلق کردیم.

وی در ادامه افزود: وقتی به گل تساوی رسیدیم خواسته ذهنی من و تیم این بود که روند حملات را بیشتر کنیم تا به گل پیروزی برسیم. در حالت تهاجمی، تیم حریف گل خوبی زد، گلی که از روی ضربه خلاقانه و از آن توپ‌هایی که هر از گاهی به پا می‌چسبد، به ثمر رسید. از اینکه ذوب‌آهن باخته است، ناراحت نیستم چون آن باوری که در ذهنم بود، داشتیم. این ریسک را برداشتیم که در ضدحمله گل بخوریم. پس از گل تساوی، تعویض‌هایی انجام دادیم تا گل دوم را بزنیم، ولی با این ریسک گل خوردیم. این مدل شخصی و ذهنی من است و باید ادامه‌اش بدهیم. نیمه دومی رو به جلو و تهاجمی داشتیم و اگر دقت می‌کردیم گل برتری را می‌زدیم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان خاطر نشان کرد: هفته گذشته برابر شمس آذر قزوین بازی داشتیم که فکر کنم کلی به لحاظ داوری به آن پرداخته شد. آن اتفاق کمی در دیدار امروز تأثیرگذار بود، چون به نظرم علی عدنان از مس می‌توانست اخراج شود. پس از کارت زرد اولی که گرفت دو خطای محرز داشت و یک جایی پیراهن محمدجواد محمدی را کامل کشید. پیراهن کشیدن کارت زرد دارد، اما داور آنقدر مدارا کرد که کادر فنی مس عدنان را تعویض کرد، چون می‌دانست اگر بماند اخراج می‌شود. اینجا کمی شاید در حق ما به اضافه یک مورد خطای داخل محوطه جریمه مس که می‌توانست پنالتی باشد، کم‌لطفی شد. داوری‌ها نباید نشأت گرفته از اتفاقات هفته گذشته باشد. در فصل گذشته در مس رفسنجان بیشترین اشتباهات داوری علیه تیمم شد. در بازی با پرسپولیس نیز توپی که اظهر من الشمس بازیکن حریف در آفساید بود، منجر به گل مساوی پرسپولیس شد. من از هواداران ذوب‌آهن عذرخواهی می‌کنم، ولی یک لحظه ورق بازی در نیمه دوم چرخید.

ربیعی در مورد اینکه به نظر می‌رسید شاگردانش به دلیل اینکه او مقابل تیم سابقش قرار گرفته بود، با استرس بازی کردند، گفت: شما با وجود اینکه تحلیل‌گر هستید، ولی با تیم من زندگی نمی‌کنید. فکر کنید امروز با مس بازی نداشتیم. با هر تیمی که بازی داشتیم می‌خواستیم پس از دو دیدار بیرون از خانه برنده و به بالای جدول نزدیک شویم. اگر می‌خواستم پس از گل تساوی به سمتی می‌رفتیم که بازی مساوی شود، ولی ما بی‌پروا حمله کردیم. اگر استرس بود که نباید در نیمه دوم با این رویه بازی می‌کردیم، اما موافقم در نیمه اول عملکرد خوبی نداشتیم. می‌توانید از بازیکنان سؤال بپرسید که در بین دو نیمه به آنها گفتم چرا مضطرب هستید؟ من در 11، 12 تیم کار کرده‌ام و زمانی که با آلومینیوم اراک بازی داشتیم در واقع تیم سابقم بود. ما چنین چیزهایی نداریم. به مس رفسنجان علاقه دارم، چون چهار سال طلایی آنجا داشتم و خودم این تیم را بالا آوردم. اینکه دوست داشتیم ببریم به خاطر این بود که می‌خواستیم ذوب‌آهن را وارد مرحله‌ای کنیم که سال‌ها از آن دور بود. ما باید این باور را در ذوب‌آهن به وجود بیاوریم.

وی ادامه داد: ذوب‌آهن کمبودهایی دارد که نیازمند ترمیم در نقل‌وانتقالات است. بازیکنان حریف به لحاظ تجربه جلوتر از ما بودند. دانیال ایری در ترکیب ما عملکرد خوبی نداشت، اما فراموش نکنیم او فقط 19 سال سن دارد و برای اولین بار است بازی می‌کند. ما باید پای این بازیکنان بایستیم. آرش قادری دچار مصدومیت است که برای ما وزنه محسوب می‌شود. در رختکن، فرشاد محمدی‌مهر را صدا کردم، او بازیکنی باتجربه است و نباید دقیقه اول بازی یک به یک را در ضدحمله بخورد. این را باز بگویم هیچ اضطرابی در تیم ما نبود.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان راجع به عملکرد دانیال ایری اظهار داشت: با همه مسائلی که گفتم از عملکرد دانیال راضی‌ام. این جوان باید مقابل شیمبا، خدابنده‌لو، آذرباد و ... بازی می‌کرد. از عملکرد قریشی، مصلح و ... نیز راضی بودم. به صورت کلی باید در نقاطی تقویت شویم.

ربیعی درباره تعویض‌هایی که در این دیدار انجام داد، یادآور شد: روند تعویض‌ها رو به جلو بود. مجید علیاری پس از یک سال بازی کرد. راندمان او را در فولاد خوزستان و مس رفسنجان دیده بودید و باید صبور بود. به هواداران ذوب‌آهن می‌گویم که منتظر روزهای خوب او باشید. شما خبرنگاران رفسنجانی نیز که اینجا حضور دارید عملکرد علیاری را به خاطر دارید. بقیه بازیکنان نیز همینطور. ما هر چقدر جلو رفتیم لایه‌های تهاجمی را بیشتر کردیم. به‌عنوان مربی ریسک این کار را به خصوص داخل خانه برمی‌دارم.

وی در واکنش به تشویقش توسط هواداران مس رفسنجان خاطر نشان کرد: ما همیشه رابطه خوبی داریم و همین‌طور ارادت خوبی به هواداران ذوب‌آهن داشته‌ایم. امیدوارم ذوب‌آهن مسیر رو به جلویش را ادامه دهد. در سه فصل اخیر که با مس به اصفهان آمدیم دو بار ذوب‌آهن را شکست دادیم و یک دیدارمان با تساوی به پایان رسید. در رفسنجان نیز یک بار به ذوب‌آهن باختیم. این مسائل در فوتبال پیش می‌آید و فکر کنم بازی امروز جزو بازی‌های رو به جلوی فوتبال بود. در نیمه اول یک توپ نیز به تیر دروازه ذوب‌آهن خورد. این نیمه برای مس بود، اما نیمه دوم به ذوب‌آهن اختصاص داشت. شاگردان سابقم انگیزه خوبی برای دیدار مقابل ما داشتند. آنها سعی کردند بدون اینکه حرف و حدیثی پیش بیاید با تمام وجود بازی کنند. ما هفته گذشته شمس آذر قزوین را بردیم و گفتم تیم خوبی دارند و امروز دیدید در تبریز تراکتور را شکست دادند.