۲۹ مهر ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۴

دقیقی: بازیکنان ما مقابل تیم پرمهره تراکتور بی‌نام و نشان هستند

سرمربی تیم فوتبال شمس آذر قزوین تأکید کرد، شاگردانش برای برتری در خانه تراکتور تبریز رو به اتلاف وقت نیاورده‌اند.
کد خبر: ۱۲۳۲۵۰
به گزارش"دی اسپورت"، سعید دقیقی در نشست خبری بعد از دیدار تیم‌های فوتبال تراکتور تبریز و شمس آذر قزوین که به برتری 3 بر 2 شمس آذر انجامید، اظهار داشت: خوشحالم که دوباره در استان آذربایجان شرقی و ورزشگاه یادگار امام (ره) حضور دارم. میهمان‌نوازی همه دست‌اندرکاران مسابقه، تماشاگران بازی که در طول دیدار به من لطف داشتند و تقدیری که باشگاه تراکتور از من داشت، نشان می‌دهد اگر روزی در جایی کار مفیدی کرده باشید، آدم‌ها آن را فراموش نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه می‌دانست شاگردانش بازی بسیار سختی پیش رو دارند، تصریح کرد: تراکتور باکیفیت‌ترین تیم ایران در چهار بازی اخیر بوده است و مربی این تیم سابقه بین‌المللی و دستیاران خیلی خوبی دارد. پنج یا شش بازیکن اصلی خودمان را نداشتیم، اما جوانان لایقی داشتیم. محمدرضا رضایی که گلزنی کرد، اولین بازی لیگ برتری خود را پشت سر می‌گذاشت. جعفرپور دروازه‌بان ما اهل آذربایجان شرقی است که حدود 22 سال دارد و سومین بازی لیگ برتری خودش را تجربه کرد.

«همه بازیکنان ما مقابل تیم تا دندان مسلح تراکتور، بی‌نام و نشان هستند.»، سرمربی شمس آذر ضمن بیان این جمله گفت: برنامه ما این بود که ابتدا منافذ تراکتور، به‌ویژه سه هافبک این تیم را پُر کنیم و سپس انتقال خوبی داشته باشیم. در صحنه گل اول برنامه داشتیم که روی حریف پرس بگذاریم و بلافاصله توپ را انتقال بدهیم که پنالتی گرفتیم. گل دوم روی کار تاکتیکی بود و فشار مضاعفی به تراکتور آوردیم تا ضربه ایستگاهی بگیریم.

دقیقی با اشاره به گل سوم شمس آذر بیان کرد: بین دو نیمه جای بازیکنانی را که پشت مهاجم بازی می‌کردند، عوض کردم که منجر به گل سوم شد. بعد از این گل، شرایط به ثمر رساندن گل‌های بیشتری در فاز انتقال داشتیم، اما تراکتور این‌قدر بازیکن تازه‌نفس و خوب دارد و آنها را به زمین فرستاد که حفظ نتیجه دشوار بود. این 100 دقیقه بازی بر ما واقعاً سخت گذشت. بازیکنانم شاید کم نام و نشان باشند، اما آینده روشنی دارند و باغیرت هستند.

وی با بیان اینکه شاگردانش در خط حمله عملکرد باکیفیتی ارائه کردند، عنوان کرد: حق‌مان اینجای جدول (رده پانزدهم) نبوده و امتیاز منفی داشتیم که باعث اعمال استرس بر تیم شد. تبریز را مانند شهر خودم دوست داشته و به این تماشاگران خیلی ارادت دارم. واقعاً دوست دارم تراکتور موفق باشد. این باشگاه بازیکنان باکیفیت، مربی خوب و مالکی دارد که باید از او تشکر کرد که چند سال است تیم باکیفیتی می‌سازد.

سرمربی تیم فوتبال شمس آذر در ادامه خاطرنشان کرد: برنامه ما این بود که بعد از گل دوم عقب‌تر بازی کنیم و سپس به تراکتور ضربه بزنیم. پس از گل سوم، استرس ما به همراه کیفیت بازی و فشار تماشاگران تراکتور باعث شد ضعیف‌تر عمل کنیم.

دقیقی در مورد اینکه پس از گل‌های شمس آذر خوشحالی می‌کرد، اظهار داشت: خوشحالی خودمان را خیلی زود جمع کردیم. شما باید تمام وجود خودتان را برای جایی بگذارید که برای آن کار می‌کنید و از این حیث، علی دایی را الگوی خودم می‌دانم. امیدوارم تراکتور از بازی‌های بعدی پیروز شود، اما با احترام به این تیم باید بگویم که از این برد واقعاً خوشحال هستم. در شمس آذر مسئولیتی دارم و باید تمام وجودم را برای آن بگذارم.

وی درباره اتلاف وقت دروازه‌بان شمس آذر در دقایق پایانی تصریح کرد: اگر صحنه را نگاه کنید، می‌بینید بازیکن روی دروازه‌بان ما خراب می‌شود که جعفرپور آسیب دید. پاکو خمس هم 10 یا 20 ثانیه بعد از این صحنه عذرخواهی کرد. مگر برانکارد چند بار وارد زمین شد؟ در بازی ما با ذوب‌آهن 12 یا 13 دقیقه وقت اضافه نگرفتند و گل و پنالتی ما را اعلام نکردند. ما ایراد نمی‌گیریم و می‌دانیم داوران معصوم نیستند. با این حال اتلاف وقت نکردیم.

سرمربی شمس آذر با اشاره به مشکلات تیمش از ابتدای لیگ بیست‌وسوم گفت: ما بیشترین ضرر را کردیم. شمس آذر منفی سه امتیاز داشت و تا زمانی که می‌خواستیم کیفیت تیم را بالا ببریم، مرتکب اشتباهاتی شدیم. باشگاه‌های تراکتور، سپاهان، پرسپولیس و فولاد پول دارند، بازی‌های دوستانه و اردوهای خارجی می‌گذارند و از بهترین هتل بهره می‌برند. شمس آذر اما یک تیم تازه شکل‌گرفته است و دو سال قدمت دارد.

دقیقی در ادامه عنوان کرد: در این شرایط اگر بازی‌ها تعطیل شود، ابزاری برای خوراک لازم تیم نداشته و بازی دوستانه و استراحت خوب ندارید. هرچه فاصله بازی‌ها بیشتر می‌شود، آسیب‌دیدگی‌ها افزایش می‌یابد. پنج یا شش بازیکن تأثیرگذار شمس آذر غایب بودند و روی نیمکت چند بازیکن 18 یا 19 ساله داشتم. وقتی برنامه فصل اعلام می‌شود، مردم در کشورهای دنیا برنامه‌ریزی می‌کنند و حتی بلیت‌های تیم خود در طول فصل را می‌خرند.

وی به مشکلات فدراسیون فوتبال ایران هم اشاره کرد و گفت: در کشورمان مشکلاتی وجود دارد و می‌دانم جلوی منابع مالی فدراسیون به‌خاطر تحریم‌ها گرفته شده است. بازی‌های دوستانه تیم ملی و دیدارهای تیم امید را داشتیم که باعث شد برنامه‌ریزی سخت شود. ان‌شاءالله در ادامه لیگ مطابق برنامه و به گونه‌ای پیش برویم که کیفیت مسابقات بالاتر باشد.