۲۹ مهر ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۲

خمس: کسی نمی‌داند اگر شجاع بازی می‌کرد چه می‌شد

سرمربی تیم فوتبال تراکتور تبریز اشتباهات زیاد و مهلک مدافعان را باعث رقم خوردن سومین شکست این تیم در فصل جاری لیگ برتر دانست.
کد خبر: ۱۲۳۲۵۱
به گزارش"دی اسپورت"، پاکو خمس پس از شکست 3 بر 2 تیم فوتبال تراکتور تبریز مقابل شمس آذر قزوین اظهار داشت: گل‌هایی که خوردیم بیشتر روی اشتباهات ما بود تا اینکه روی کارهای حریف بوده باشد.

وی در مورد تأثیر غیبت شجاع خلیل‌زاده در ثبت این شکست تصریح کرد: کسی نمی‌تواند بگوید اگر شجاع بازی می‌کرد، چه می‌شد. بازیکنان باکیفیتی داریم و نباید غیبت بازیکنی احساس شود. اشتباهات زیاد و مهلکی در خط دفاع داشتیم که باعث رقم خوردن این شکست شد.

سرمربی تیم فوتبال تراکتور در پاسخ به این پرسش که ترکیب تراکتور برای این مسابقه چقدر در باختش مؤثر بود، خاطر نشان کرد: من پیشگو نیستم. از من درباره احتمالات سؤال نکنید و نپرسید اگر یک بازیکن بازی می‌کرد، چه می‌شد! درباره اتفاقات بازی سؤال کنید.

خمس در مورد تعویض نشدن آقاجانپور که عملکرد ضعیفی ارائه کرد و نمایشی همانند دیدار با استقلال (در شکست هفت گله تراکتور) داشت، تصریح کرد: به نظرم این آنالیز خیلی درست نیست که شاید از کمبود اطلاعات فوتبالی ناشی می‌شود. آقاجانپور سال گذشته یکی از بازیکنانی بود که در سطح خوبی بازی کرد. همه بازیکنان اشتباه می‌کنند و او هم مرتکب اشتباه می‌شود. کدام بازیکن در روز بازی با استقلال اشتباه نکرد؟ من اولین نفری بودم که اشتباه کردم.

وی درباره دقت شوت پایین تراکتور در این بازی بیان کرد: موقعیت‌های زیادی ساختیم، اما در ضربه نهایی خوب نبودیم. 29 ضربه به سمت دروازه داشتیم و دو گل زدیم که یک گل از روی نقطه پنالتی بود. این نشان می‌دهد که خوب نبودیم. وقتی در یک بازی این همه موقعیت می‌سازید، بازی باید راحت 5 بر 3 یا 6 بر 3 می‌شد. از بازی تیمم در نیمه دوم خیلی خوشم آمد. شمس آذر را به زمین این تیم بردیم و موقعیت ساختیم، اما اگر از این فرصت‌ها استفاده نکنید، پیروز نمی‌شوید.

سرمربی تیم فوتبال تراکتور در این مورد که سعید دقیقی گفت به‌خاطر اعتقاد به وقت‌کشی دروازه‌بان شمس آذر از او عذرخواهی کرده است، گفت: من معذرت‌خواهی نکردم و این برد را تبریک گفتم. این اتفاق (وقت‌کشی) فقط در این بازی رخ نداده است و اگر سایر دیدارها را ببینید، متوجه می‌شوید بازیکنان در دقایق آخر روی زمین می‌افتند. داور می‌داند که بازیکنان فریبش می‌دهند، اما به‌خاطر قوانین به بازی ادامه می‌دهد. تمارض را باید از کمیته داوران درست کنند.

خمس درباره وضعیت آلوارو خیمنس اظهار داشت: او در حال پیشرفت است. از خیمنس و سایر بازیکنان انتظار خیلی بیشتری دارم، اما این بازیکن روز خوب خودش را پشت سر نگذاشت. خیمنس بازیکنی است که سعی می‌کند به میانه زمین بیاید، توپ بگیرد و آن را پخش کند. با این حال از یک وینگر انتظار داریم به دروازه نزدیک‌تر باشد. ما مهدی هاشم‌نژاد را به‌جای خیمنس به زمین آوردیم که بیشتر به سوی جلو حرکت می‌کرد و می‌توانستیم به او پاس بدهیم.

وی با اشاره به اشتباهات شاگردانش بیان کرد: وقتی مانند نیمه اول اشتباهات فردی رخ می‌دهد، تیم به‌هم می‌ریزد و حس کردم گل اول روی بازی ما مؤثر بود. تراکتور در نیمه اول اُفت کرد، اما بازیکنان بزرگی داریم که باید از این اتفاقات بگذرند و به بازی برگردند. در نیمه دوم خیلی خوب کار کردیم و 29 ضربه به سوی دروازه حریف زدیم، اما زمان‌هایی وجود دارد که نباید اجازه بدهید عقب بیفتید تا این بازی را ارائه کنید. گاهی صبر می‌کنیم چنین اتفاقی بیفتد که اشتباه است.

سرمربی تیم فوتبال تراکتور در این باره که فکر می‌کرد این تیم سه گل از شمس آذر دریافت کند، خاطرنشان کرد: نمی‌توانید چنین فکری کنید. اگر بازی 2 بر صفر ادامه پیدا می‌کرد، می‌توانستیم به بازی برگردیم. با این حال وقتی با سه گل از حریف عقب می‌افتید، شرایط سخت‌تر می‌شود. البته باز هم فرصت جبران داشتیم، اما اگر در 100 بازی 3 بر صفر عقب بیفتید، در 99 مسابقه می‌بازید. امروز اشتباهات خیلی بدی انجام دادیم و باختیم.