۰۲ آبان ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۱

پیروزی پرسپولیس در بازی «VAR» با همکاری صادقی و بیرانوند

تیم فوتبال پرسپولیس در هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا و در حضور هواداران خود مقابل استقلال تاجیکستان به پیروزی رسید.
کد خبر: ۱۲۳۲۸۵
به گزارش"دی‌اسپورت"، پرسپولیس در سومین دیدار خود در گروه E لیگ قهرمانان آسیا از ساعت 19:30 امشب (سه‌شنبه) در ورزشگاه آزادی به مصاف استقلال تاجیکستان رفت و با نتیجه 2 بر صفر به پیروزی رسید. سعید صادقی (دقایق 44 و 71) زننده هر دو گل سرخپوشان بود. پرسپولیس با این برد 6 امتیازی شد. بیرانوند سنگربان پرسپولیس در دقیقه 5 پنالتی حریف را مهار کرد.

داور عراقی این مسابقه با استفاده از VAR تصمیمات مهم بازی را گرفت. پنالتی اعلام شده برای تاجیک‌ها و گل دوم پرسپولیس با استفاده از کمک داور ویدئویی گرفته شد.

ترکیب پرسپولیس:علیرضا بیرانوند، علی نعمتی، مسعود ریگی، محمدحسین کنعانی‌زادگان (46 - سینا اسدبیگی)،‌ سروش رفیعی (46- مهدی ترابی)، دانیال اسماعیلی‌فر، سعید صادقی (92- امید عالیشاه)، گئورگی گولیسانی، وحدت هنانوف، محمد عمری (93- نبیل باهویی) و شهاب زاهدی (83- میلاد سورگی).

ترکیب استقلال تاجیکستان: رستم یتیموف، تبرز اسلاموف، آرتور کارتاشیان، سدیقجون قوربانوف، دنیس بگانوویچ، علیشهر جلیلوف، سنین سبایی (71- آباچوئف)، احمدونی کمالوف، احسان پنشنبه (46- جوزف اوکورو)، رومیش جلیلوف و ایوان نووسلیچ.

داور: محمد قاسم سارای (عراق)

اخطار:سروش رفیعی و گئورگی گولسیانی (پرسپولیس)

نیمه اول
دقیقه 5: مسعود ریگی در محوطه جریمه پای بازیکن استقلال تاجیکستان را زد و داور عراقی پس از بازبینی صحنه توسط VAR اعلام پنالتی به سود استقلالی‌ها کرد که ضربه شماره 12 تاجیکی‌ها را علیرضا بیرانوند دفع کرد.
دقیقه 10: علی نعمتی با نفوذ از سمت چپ پرسپولیس در نزدیکی محوطه جریمه استقلال اقدام به شوتزنی کرد که ضربه مدافع پرسپولیس با اختلاف از کنار زمین به بیرون رفت.
دقیقه 14: پشت محوطه جریمه استقلال، پرسپولیسی‌ها صاحب ضربه خطا شدند که سانتر سروش رفیعی را گولسیانی با ضربه سر به سمت دروازه حریف زد، اما دروازه‌بان تاجیکی‌ها توپ را دفع کرد. در این صحنه کمک داور آفساید بازیکنان پرسپولیس را گرفت.
دقیقه 20: مدافع راست استقلال تاجیکستان با نفوذ به داخل محوطه جریمه پرسپولیس، با یک پاس زمینی هم‌تیمی خود را صاحب توپ کرد که ضربه شماره 17 تاجیک‌ها از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 38: علی نعمتی از سمت چپ نفوذ کرد و با یک شوت غافلگیرکننده، دروازه‌بان استقلال را مجبور به واکنش کرد که شوت مدافع پرسپولیس را یتیموف برگشت داد.
دقیقه 39: بازیکن شماره 3 استقلال از سمت چپ با نفوذ به داخل محوطه جریمه پرسپولیس با یک پاس رو به عقب هم‌تیمی خودش را صاحب توپ کرد که ضربه مهاجم استقلال با اختلاف از بالای دروازه بیرانوند به بیرون رفت.
دقیقه 42: پرسپولیس پشت محوطه جریمه استقلال صاحب ضربه کاشته شد و ضربه خطا را شهاب زاهدی زد که توسط مدافعان تاجیکی برگشت داده شد.
دقیقه 44:ضربه خطایی که شهاب زاهدی در دو دقیقه پیش زده بود، در یک رفت و برگشت به سعید صادقی رسید و هافبک پرسپولیس با یک شوت دقیق دروازه استقلال را باز کرد.

نیمه دوم
دقیقه 48: پرسپولیسی‌ها پشت محوطه جریمه استقلال صاحب ضربه ایستگاهی شدند. سانتر مهدی ترابی را دروازه‌بان تاجیکی‌ها به بیرون از محوطه جریمه و توپ برگشتی را سعید صادقی از بالای دروازه به بیرون فرستاد.
دقیقه 50: سعید صادقی پشت محوطه جریمه توپ‌گیری و پس از عبور از یک بازیکن استقلال اقدام به شوت‌زنی کرد که شوت زمینی هافبک پرسپولیس را دروازه‌بان استقلال گرفت.
دقیقه 57: مهدی ترابی با نفوذ به سمت دروازه استقلال، محمد عمری را در محوطه جریمه تاجیک‌ها در موقعیت تک‌به تک با دروازه قرار داد، اما در این صحنه دروازه‌بان استقلال توپ مهاجم پرسپولیس را به کرنر فرستاد.
دقیقه 64: تاجیکی‌ها در ضدحمله، پشت محوطه جریمه پرسپولیس صاحب ضربه کاشته شدند که شوت بازیکن استقلال را بیرانوند با مشت دور کرد.
دقیقه 68: دانیال اسماعیلی‌فر در سمت راست محوطه جریمه میهمان، با عبور از بازیکن حریف روی دروازه سانتر کرد که مدافع استقلال در محوطه شش قدم، جلوی پای شهاب زاهدی توپ را به کرنر فرستاد.
دقیقه 69: مسعود ریگی اقدام به سانتر روی دروازه استقلال کرد که ضربه سر وحدت هنانوف با اختلاف کمی از روی دروازه استقلال به بیرون رفت.
دقیقه 71:مهدی ترابی در مرکز زمین پس از عبور از یک بازیکن پشت محوطه جریمه شهاب زاهدی را صاحب توپ کرد و مهاجم زاهدی پس از کنترل توپ، سعید صادقی را در محوطه جریمه در موقعیت تک به تک قرار داد و هافبک پرسپولیس هم با یک ضربه بغل پا دروازه استقلال تاجیکستان را باز کرد تا مرد دوگله پرسپولیس در این بازی شود. (داور در این صحنه در ابتدا گل را آفساید اعلام کرد اما پس از بازبینی صحنه توسط VAR، آفساید رد شد و گل صحیح اعلام شد.)
دقیقه 82: دانیال اسماعیلی‌فر پشت محوطه جریمه شهاب زاهدی را صاحب توپ کرد و ضربه محکم مهاجم پرسپولیس را دروازه‌بان استقلال برگشت داد.
دقیقه 90: میلاد سورگی که دقایقی قبل به زمین آمده بود در محوطه جریمه صاحب توپ شد که ضربه بازیکن پرسپولیس با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 4+90: مهدی ترابی از سمت چپ محوطه جریمه استقلال به داخل محوطه جریمه حریف نفوذ کرد که ضربه نوک پای ترابی را دروازه‌بان تاجیک به کرنر فرستاد.
دقیقه 5+90: نبیل باهویی که 2 دقیقه قبل به زمین آمده بود، در یک ضد حمله با دروازه‌بان استقلال در موقعیت تک به تک قرار گرفت که درون محوطه متوقف شد ولی داور پس از بازبینی صحنه اعتقادی به پنالتی نداشت.