۰۵ آبان ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۳

ادامه شرایط «آرمانی» استقلال با شکست آلومینیوم

تیم فوتبال استقلال با برتری مقابل آلومینیوم اراک خود را به صدر جدول رده‌بندی رساند تا برای ماندن در این رده منتظر دیدار ملوان و پرسپولیس باشد.
کد خبر: ۱۲۳۳۴۰
به گزارش"دی اسپورت"، تیم فوتبال استقلال از ساعت 18 امروز (جمعه) در هفته هشتم لیگ برتر در ورزشگاه آزادی به مصاف آلومینیوم اراک رفت و با نتیجه یک بر صفر پیروز شد. آرمان رمضانی در دقیقه 37 تک گل آبی‌پوشان را به ثمر رساند تا شرایط آرمانی آبی‌پوشان ادامه داشته باشد.

شاگردان جواد نکونام که در 7 دیدار قبلی صاحب 6 پیروزی و یک شکست شده‌ و بهترین شروع تاریخ بازی‌های استقلال در لیگ برتر را ثبت کرده‌اند، موقتاً با 18 امتیاز به صدر جدول رده‌بندی صعود کردند تا منتظر نتیجه بازی ملوان و پرسپولیس در روز یکشنبه هفته پیش‌رو باشند. شاگردان مجتبی حسینی نیز با 12 امتیاز در جایگاه پنجم ایستادند.

ترکیب استقلال: سیدحسین حسینی، محمدحسین مرادمند، روزبه چشمی، آرمین سهرابیان، ابوالفضل جلالی، سعید مهری، مهدی مهدی‌پور(73 - امید حامدی‌فر)، کوین یامگا، آرش رضاوند(86 - جعفر سلمانی)، آرمان رمضانی(59 - گوستاوو بلانکو) و مهرداد محمدی(86 - ایمان سلیمی).

ترکیب آلومینیوم: محمد خلیفه، احسان قهاری(64 - میلاد فخرالدینی)، مهران موسوی، یونس اکبرپور(6+90- شروین بزرگ)، بهروز نوروزی‌فرد، عارف حاجی عیدی، میلاد بدرقه، محمدمهدی لطفی، مهدی لیموچی، امین جهان‌کهن(64 - علیرضا نقی‌زاده) و مرتضی تبریزی(1+90 - محمدامین کاظمیان).

داور: سیدرضا مهدوی

نیمه اول
دقیقه 7: مهرداد محمدی در محوطه جریمه آلومینیوم سرنگون شد، اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت.
دقیقه 8: توپ‌گیری خوب محمدی و پاسی که به آرمان رمضانی داد باعث شد مهاجم استقلال در موقعیت شوت‌زنی قرار بگیرد، اما محمد خلیفه دروازه‌بان آلومینیوم این توپ را دفع کرد.
دقیقه 11: در برخورد رمضانی و خلیفه دروازه‌بان آلومینیوم داور به مهاجم استقلال کارت زرد نشان داد.
دقیقه 14: احسان قهاری از آلومینیوم اراک از داور کارت زرد گرفت.
دقیقه 36: محمدی پس از عبور از یکی دو بازیکن نزدیک دروازه آلومینیوم پاس داد، ولی در لحظه آخر مدافعان آلومینیوم توپ را به کرنر فرستادند.
دقیقه 37: ارسال توپ به محوطه جریمه با اشتباه خلیفه، دروازه‌بان آلومینیوم روبه‌رو شد تا آرمان رمضانی پس از 248 روز موفق به گلزنی برای استقلال شود.
دقیقه 43: مهران موسوی با خطای روی آرمان رمضانی از داور کارت زرد گرفت.

نیمه دوم
دقیقه 48: ضربه سر رمضانی روی ارسال توپ به محوطه جریمه از بالای دروازه آلومینیوم به اوت رفت.
دقیقه 56: یک ارسال خوب به محوطه جریمه استقلال می‌رفت تا مرتضی تبریزی را در موقعیت گلزنی قرار دهد ولی توپ به بدن این بازیکن خورد و به بیرون رفت.
دقیقه 61: در شرایطی که محمدی در موقعیت تک به تک با دروازه‌بان آلومینیوم قرار گرفته بود تصمیم گرفت به گوستاوو بلانکو پاس دهد که مدافعان آلومینیوم توپ را دفع کردند تا موقعیت مناسب اسنقلال از دست برود.
دقیقه 72: مهدی مهدی‌پور دیگر بازیکنی بود که از داور کارت زرد گرفت.
دقیقه 79: بازیکنان دو تیم بر سر درگیری محمدحسین مرادمند و مرتضی تبریزی با یکدیگر درگیر شدند. مرادمند و تبریزی از داور کارت زرد گرفتند و سید حسین حسینی و عارف حاجی عیدی نیز به دلیل ورود به درگیری‌ها با کارت زرد جریمه شدند.
دقیقه 83: مرادمند که چند دقیقه کارت زرد گرفت بود در برخورد با بازیکن حریف کارت زرد دوم را گرفت و از زمین اخراج شد.
دقیقه 3+90: پاس زمینی بلانکو به محوطه جریمه در لحظه آخر توسط مدافع آلومینیوم به کرنر فرستاده شد.
دقیقه 8+90: پاس دقیقی به رضا جبیره رسید که ضربه این بازیکن به تیر دروازه استقلال خورد و در ادامه سید حسین حسینی توپ را گرفت.